Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha bevezetik a röghözkötést,...

Ha bevezetik a röghözkötést, akkor hogyan fogják behajtani a tandíj hitelt azokon, akik külföldre mennek dolgozni?

Figyelt kérdés
Ezzel inkább arra kényszerítik a diákokat, hogy menjenek külföldre és akkor megússzák a hitel visszafizetését.

2013. febr. 18. 10:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sehogy. Minden hatóság leszarja a magyart.

Részletesebben:


Diplomata voltam 12 évig, nem szeretném elmondani hogy hol. Távol, nem is egy barátságos országban.

Amikor a magyar hatóság be akar valamit hajtani egy ottani magyaron, akkor a procedúra így néz ki:



- Behajtásra jogosult levelet ír a Belügyminisztériumnak, ebben megkérdezi, hogy az illeto Magyarországon van-e.

- Ha nem, akkor utána levelet ír a Külügyminisztériumnak, megkérdezi, hogy aláírtál-e olyan papírt, hogy "nincs magyarországgal szemben fennálló semmilyen tartozásom"?

- - Ha aláírtál, akkor eljárást kezdeményeznek itthon, hogy hazudtál az államnak.

- - Ha nem ïrtál alá, akkor nincs eljárás (Amúgy semmit nem jelent az eljárás, ne ijedj meg. Nulla. Nem tudnak vele semmit csinálni. Fél év alatt megszüntetik.)

- Akár aláírtad, akár nem, a KM levelet ír az adott ország konzulátusának, hogy hát valóban ott vagy-e, tudnak-e rólad, ha igen, akkor a konzul utasítsa már az ottani Külügyminisztériumot, hogy a Te munkaadód a fizetésed x%-át küldje haza a drága pici országunkba, ahova az SWIFT dollár utalás külföldrol 0.01-0.02%. Lehetetlen.



8 év alatt egyszer sem láttam még olyat, hogy ilyen történik. Ott szokott elakadni a dolog, hogy a mi diplomáciai testületünk levelét az ottani KM el sem olvassa. Leszarják. Úgy néznek a magyarokra nyugaton, hogy "F*ckin Hungarians". Komolyan. Foleg azután, hogy ennyire megutáltattunk magunkkal mindenkit. EU-ban katasztrófa, hogy mennyire utálnak.


Egyszer mentem egy EU országba magyar diplomáciai útlevéllel, fél órát várakoztattak meg, hogy leellenorizzék a magyar KM-el, hogy tényleg jogolult vagyok-e a diploáciai státuszra azzal járó útlevélre, tényleg van-e hivatalos utam az adott országba.

(Nem volt, de a magyar KM jóváhagy minden szart ilyenkor, nem akarnak nemzetközi kellemetlenséget)


(Tudni kell: Eszméletlen ritkán csinálnak ilyet. Ha meglátnak diplomáciai útlevelet, lehúzzák a számítógépen, aztán annyi. Biztonsági or rá sem mer nézni az emberre. Sem az attasékra, vagy bárkire, aki az eilletovel van.)


...viszont a magyarokat utálják.

Nem fogják tudni behajtani, soha. Ne félj. Senkit nem érdeklünk ott kint, csak idebent hisszük azt, hogy igen. :)

2013. márc. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!