Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kicsit lemaradtam a témában,...

Benedek98 kérdése:

Kicsit lemaradtam a témában, Miért is tüntet a diákság?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 14:23
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
74%

Miért is tüntet a diákság?


Azért, mert becsapták őket, elvették a biztos jövőjüket és rabszolgának nézik őket! Csak ennyi...-.-

2013. febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom azért, hogy a szociális munkás egyetemi szakképzés mellé (Pl: ELTE) indítsák be a körztisztasági munkás szakot is. Eötvös meg úgy forog a sírjában, hogyha generátorra kötnék felesleges lenne Paks bővítése.
2013. febr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
0%

"Egy diplomás a munkapályája során a többszörösét fizeti be adóban, mint egy nem diplomás."


Feltéve, hogy 1. el tud helyezkedni, 2. a képzettségének megfelelő állásban, 3. itthon. Ez pedig bizonyos szakoknál nagyon ritkán teljesül, és pont ezek képzik a legnagyobb hallgatótömeget. Éppen ez a baj a felsőoktatással, ezért kezdődött az egész őrület.

2013. febr. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
50%

őőő tudtommal most épp a hallgatói szerződés ellen tüntetnek. Ami az egyetlen normális ötlete volt a kormánynak. Én orvostanhallgató létemre nagyon adom, hogy aki külföldön szeretne hosszú távon letelepedni, az adja vissza az országnak azt a pénzt, amelyet a magyar adófizetők tettek elérhetővé a képzésére. Mindezt úgy mondom, hogy én is szeretnék kimenni a diploma megszerzése után.

(Az orvostanhallgatót csak azért emeltem ki, mivel az egyik legköltségesebb képzés, tehát nem kis summát kéne visszafizetnem.)

2013. febr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 tetro ***** válasza:
14%
De miért nem kell a középiskolát is visszafizetni? Egy csomó munka van, amihez semmi szükség nem lenne érettségire. Komolyan kell egy fodrásznak, vagy szakmunkás segédnek, hogy tanuljon a kovalens kötésekről, vagy a francia romantikusokról? Vagy angolul? Kell a francot... Fizesse vissza mindenki az középiskolai tanulmányokat is!
2013. febr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
50%
Egy alapvetô mûvelységre szükség van, ne visszafele fejlõdjünk! Ezért is kellenek a középiskolák, amik amiatt ingyenesek, mert kötelezô. Ideális esetben csak olyan szolgáltatásért kellene fizetni, amit nem mindenki vesz igénybe és nem egyformán. Magyarországon sajnos nem így mûködik... fizetjük mások egyetemét és masok egészségügyi ellátását egyaránt. Ez sem fer. Úg
2013. febr. 13. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
31%

Engem meg sok társamat köteleztek a középiskola elvégzésére, h néz ne már ki, h fizessem ki, mikor ők vittek bele!

Ezzel szemben diploma szerzésére nem köteleznek...

2013. febr. 13. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 tetro ***** válasza:
41%

nyugdíj, rokkantsági ellátás, ingyenes egészség ügy, korkedvezményes nyugdíj, családi pótlék, árvasági, hátrányos helyzetűeknek beiskolázási támogatás? akkor ezek se legyenek ugye?

és focistadion? vajon hány ember jár ki a debreceni stadionba meccset nézni?

de én pl az M3-as autópályát is ritkán használom...

2013. febr. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Tetro!

Szerintem ne legyen nyugdíj. Én nem tartok rá igényt. Viszont az eddig befizetett járulékot kérném vissza. A jelenlegi szabályok szerint 40%-át sem fogom visszakapni a nyugdíjjáruléknak, amennyiben az átlagéletkorhoz lesz szerencsém. Az állam mindent kb. hasonló hatásfokkal tud üzemeltetni. És ahogyan nincs ingyen kenyér, ne legyen ingyen egészségbiztosítás sem. Itt is kérném szépen vissza a befizetett és az eddig rám költött pénz különbségét. Az egyik ember fizet havi 80.000 forintot, a másik 6.000 -t, sokan pedig semmit és ugyan azt az ellátást kapják. Kéremszépen ez nem adó, hanem biztosítás mint a casco. Mi köze a biztosítási díjnak a jövedelemhez? Mi ez szocializmus? A cascot miért nem jövedelem után szedik? Szedhetné az állam pl. fixen a jövedelem 10% cascora. Itt pedig lehetne méltatlankodni, hogy egyeseknek miért térít milliókat, amíg sokaknak egy szakadt szuzukira sem telik. Az adó az egyetlen állami bevétel amit joguk van jövedelem arányosan szedni. Az összes többi rablás.

2013. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 tetro ***** válasza:
30%
Ég veled jóléti állam.
2013. febr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!