Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudunk e vitatkozni érdemben...

Tudunk e vitatkozni érdemben politikai vagy más témában?

Figyelt kérdés

Sok féle támában olvasok az oldalon, néha kérdéseket is teszek fel vagy válaszolok meg. Sokat tanultam mindegyikből. Sajnos még mindíg naív vagyok, vagy legalább is jóhiszemű a tekintetben, hogy mi ebben a kis országban talán meg tudunk vitatni értelmesen kérdéseket egymással a nélkül, hogy marnánk egymást. Azt vettem észre, hogy sajnos ez az esetek nagy többségében nem így van! Ha így lenne, akkor a kérdések válaszainál ha vélemény különbség adódik nem lenne tömegesen oldal szerinti anyázás a másikra, diszkriminálás vagy erre való hivatkozás.

Az "ahogy fent, úgy lent" mondás évezredek óta megállja a helyét. Nem különbözik sokban az átlag ember a vezetőinktől. Lehet, hogy pont ilyen vezetőket érdemlünk?! Ki tudja!


Miért baj az, hogy nem ugyanazt és ugyanúgy látjuk, mondjuk, mint a másik ember egy témában? Számomra úgy tűnik, hogy a legnagyobb akadály az országunk fejlődésében a fejekben uralkodó káosz és a gondolkodásmód (vagy annak éppen a hiánya). Magam is sok értelmes feltalálót, szakembert, mérnököt ismerek, akiknek nagyon jó és praktikus ötleteik, módszereik vannak, mégis kiszorítják őket a lehetőségből, hogy segítsenek ötleteikkel, szakmai tudásukkal az ország helyzetén. Főleg, mert nem valamelyik politikai oldalt sztárolja vagy annak érdekét képviseli. Sok rokontól, ismerőstől, külföldi baráttól hallom folyamatosan, hogy nem érti, hogy itthon miért vagyunk ilyen bizalmatlanok, hitetlenek és negatívak egymással szemben, pedig minden lehetőségünk meg van ahhoz, hogy jól éljünk és szép országunk legyen minden tekintetben.


2010. okt. 6. 09:20
 1/10 Shanokk ***** válasza:
88%

Jogos a kérdés!

Tudod Én úgy tapasztaltam, hogy itthon van legalább 9 millió politikus, aki mind nagyon okos (Én vagyok az egyik) és jobban ért a politikához, mint a másik.

Furcsának tartom Én is, hogy emberi kapcsolatok szakadnak meg vagy nem is születnek, mert ellentétes politikai nézeteket vallanak. MSZP vs. FIDESZ.

Az ellenség kép fontos az embereknek, hogy mást/másokat hibáztassanak a problémáik miatt. Mikor néztem a Híradót vagy olvastam az újságot és politika volt benne az MSZP alatt sokszor azt mondtam: "Ezek hülyék!" logikátlan intézkedések, fölösleges dolgok előre prioritálása. Most nézem a FIDESZ tevékenységeket és sokszor azt mondom: "Ezek hülyék!" logikátlan intézkedések, fölösleges dolgok előre prioritálása.

Mert nincs bennem csordaszellem és nem utálok senkit hovatartozása miatt (mindegy milyen szempontból) legfejlebb a személye miatt, de sokaknak megvan ez. És a pártok kitöltik azt a lelki űrt, ami kell, a hovatartozás és az ellenségkép. Mind a kettőt megadják. És ezt kiélhetik az emberek. Így érdemben nincs különbség hogy ha valaki a másikat le FIDESZesezi vagy MSZP-sezi, azt is mondhatná hogy: "(sok csúnya szó)" de ezt gyűjtőfogalomként használja, mert a Magyar emberek nagy része nem elég fejlett morálisan, hiszen a SzU. nem engedte a morális fejlődést. De ez kb. 20-30 év alatt megváltozik, főleg, ha ilyen ütemben fejlődik a világ.

Ennyi. Kinőjük ezt is. Én fiatal vagyok, lehetek az első példa. Úrrá lesz az Amerikanizmus, ahol a politika az átlag ember életében 4 évente foglal el némi időt és utána nem érdekli őket. Ma még mindig ezen jár az agyunk.

Ennyi.

2010. okt. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én tudok.
2010. okt. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor jó! :-)
2010. okt. 6. 10:04
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy általában VITATKOZNAK az emberek, és nem VITÁZNAK.

Én imádok VITÁZni a barátaimmal, eléggé eltérő szemléletű emberek vagyunk, de ez sosem ment a barátságunk rovására. Tehát igenis lehet kulturáltan VITÁZni, csak kell hozzá némi tolerancia...

2010. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
mit értesz az alatt, hogy "érdemben"?
2010. okt. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

A politika nem arról szól, hogy szépen elbeszélgessünk a dolgokról. Sajnos a politika túl komoly dolog. Ha valaki kijelenti hogy ő kiírtaná az emberek felét valamilyen alapon, vagy kijelenti hogy minden hatalmat az üzletembereknek adna, akkor arra nem lehet azt mondani hogy hát figyelj, én intelligens ember vagyok, úgyhogy én nem tartalak egy utolsó sz*rházinak/nem akarom minden áron megváltoztatni a véleményed.


Persze az más kérdés, hogy értelmetlen veszekedéssel sose fogod megváltoztatni a másik véleményét, néha szerintem jobb, ha kicsit szembesíted azzal hogy mekkora egy idióta, mert ha nem is azonnal, de szép lassan elkezd gondolkozni a dolgokról.


Az meg főleg bosszantó, ha egy agymosott zombi nyomja a propagandát, ezzel megfertőzve a tizen-huszonéveseket, akik a politikát olvassák.

2010. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az érdemben szó alatt azt értem, hogy ha eltérő véleménye van is a vitázó feleknek, van egy közös és úgymond a józan észen alapuló pontjuk, amiben azért mindketten megállapodnak. Például: - Uraim! a probléma, amit meg kell oldanunk az az, hogy a társadalmunkban nagyok a feszültségek, mert sok az eltartott és túl kevés a társadalom motorjáthajtó adófizető, termelő, ügyintéző ember. Milyen megoldásokkal lehet szakmai hozzáértéssel kilábalnunk ebből a helyzetből? - Na ez volt a példa. És a kormány, valamint az ellenzékiek, még ha vitatkozva is, de használható, a társadalom javát szolgáló megoldásokban gondolkoznak.


E helyett évtizedek óta megy a marakodás és veszekedés, semilyen témában nem tudnak megegyezni a politikusaink, akik arra tették fel esküjüket, hogy embereket képviseljenek a MI megbízásunkból. (és nem minden politikai hozzászólás szól arról, hogy irtsunk ki valakiket a politika nem csak ez) És ezt a civakodó tényszerű álláspontot nem lehet megmagyarázni, kimagyarázni semmivel sem, mert nálunk vagy velünk egy szinten álló szomszédjaink konkrét fejlődéseket tudnak felmutatni. Az sem elfogadható érv, hogy -nincs igazad te tahó, szétverem a fejedet, aztán rá fogsz jönni, hogy micsoda bunkó vagy, mert én okosabb vagyok vazeg.-

És ez akart lenni a probléma megoldás.


Az oldalon is sok olyan megnyilvánulás van mindkét oldalról (kérdező-válaszolók) ami elfogadhatatlanul bunkó hozzáállás és csakazért is lehúzom a másikat elv érvényesül akár igaza van, akár nem, akár ért hozzá, akár nem.


Erre gondolok.

2010. okt. 6. 18:57
 8/10 UM4 ***** válasza:

az emberek 80%-a korlátolt vmilyen mértékben ami nagyon megszabja "zoon politikon"-i működésüket

az emberek többségeúgy szeret gondolkodni h legyen egy "mi" és egy "ők"

a baj az hogy nálunk túl sokáig túl sokan hittek a "független újságíró" és "független média" nevű kitalációkban amik csak elvi síkon létezhetnek

és a tv/rádió/újságok tudatformáló hatásáról nem vesznek tudomást, azt hiszik h még ha másokra hat is az agymosás, rájuk pont nem

és a kereskedelmi média abban érdekelt h az emberek ne tudjanak gondolkodni mert úgy job áron lehet értékesíteni a reklámidőt és trágyább műsorokkal is lehet etetni a fogyasztókat

és ha a "mi" és "ők" konfliktusát sikerül úgy beállítani egy stabil, irányítható állapotra mint az usa-ban akkor "biztonságos üzleti környezet" lesz a "független" média számára főleg hogy rajtuk múlik a "választások" eredménye

(pl.NATO népszavazás: 5 percenként egy igen-reklám és 85,33% igen szavazat)

ha nincs elég feszültség (akár mesterségesen) az emberek között akkor nem működik az "oszd meg és uralkodj" stratégia

2010. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

meg tudjuk vitatni, csak értelme nincs

ugyanis senkit nem érdekel a mi fecsegésünk

2010. okt. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
meg kevesen vannak akik nem zsigerből politizálnak
2010. okt. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!