Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magán nyugdíj vagy állami...

Magán nyugdíj vagy állami nyugdíj? Járatos valaki pénzügyi témában?

Figyelt kérdés

43 éves nő vagyok. 27 éves munkaviszonnyal rendelkezem, 12 éve fizetem az AB Aegonhoz a magánpénztári befizetést, 1998-ban köteleztek a belépésre.

Nem tudom eldönteni, hogy mi lenne a legjobb döntés, maradjak a magán pénztárnál, vagy lépjek vissza az állami rendszerbe. Épp az előbb hallottam a hiradóban, hogy január 9-ig mindenki fog értesitést kapni a Nyugdijfolyósitótól, hogy mi a teendő ha valaki maradni akar a magán pénztárnál. Azt tudom hogy aki nem nyilatkozik január 31-ig, az automatikusan átkerül az állami rendszerbe.

Nagyon megköszönném, ha valaki érdemleges tanácsot tudna adni, mert én sajnos nem tudom hogy mitévő legyek.


2010. dec. 30. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
szerintem menj az államiba! le lehet most pontozni, de figyelembe véve a Fidesz zsarolását, és a kérdező paramétereit, szerintem ez a legideálisabb döntés! Ha tudsz akkor pedig takarékoskodj az önkéntes nyugdíjpénztárakban, vagy egy külön számlán!
2010. dec. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

van még 10-13 éved. Hát ez jó kérdés.

Azoknak aki 30-40 év múlva mennek nyugdíjba azoknak nem lesz sok ,mert fenntarthatatlan lesz, de neked is. Erre volt a naplónak egy riportja. Volt egy csal aki 3-4 év múlva megy nyugdíjba. Most 200-ra van bejelentve, de olyan 50-et fog kapni.

http://www.youtube.com/watch?v=ohUh8EIvl-o

nagy bajok lesznek itt.

2010. dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem ilyen egyszerű. Fontos lenne tudni, jelen pillanatban mennyi pénzed van a magánnyugdíjpénztárban (tőke+hozam), illetve milyen a bérszinted jelenleg, ill. milyen volt az elmúlt 12 évben.
2010. dec. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem maradj magánban. az állami fixen működésképtelen csak a hülyék hiszik, hogy az állam majd gondoskodik róluk. Legalább 3 választás van még a nyugdíjadig, biztos hogy változni fog a rendszer.

Még egy csúnya dolog...ha pároddal nem éred meg a korhatárt bizony az állami semmit nem ad a gyerekeidnek, a magánból legalább kpt utalnak.

2010. dec. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Még aki állítólag ért hozzá, mert a pénzedet kezeli (a pénztárak többsége) sem tud egyértelműen jó tanácsot adni. A legnagyobb ellenző-anyázó táborban (MSZP) sem kötelezi, nem is javasolja a tagjainak az mnyp-nél maradást.
2010. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Amit az államnak odaadsz, azt soha többé nem látod, mert azonnal felhasználják, odaadják MÁSNAK (neked nem őrzik meg, és eszük ágában sincs kamatoztatni, befektetni, gyarapítani), amit a magánba fizetsz, az a tiéd.

2. Még leválthatjuk ezeket, és kárpótolhatják a magánpénztárban maradókat a szolgálati évekkel, de az államba átlépőknek soha senki nem fogja tudni visszaadni azt a pénzt, amit most az állam el akar (fog) költeni.

3. Nézd meg, hány nyugdíjas lesz (kb.) összesen(!), mire te nyugdíjba mész, és hány adófizető, valós béren bejelentett dolgozó, el fognak tudni tartani a befizetéseikből? Az állami nyugdíj függ a ledolgozott valóban bejelentett éveidtől, függ az aktuális nyugdíjasok számától, függ a befizetők létszámától és az ő befizetéseik összegétől, ezt az összeget osztják le valamilyen arányban a nyugdíjasok számával.

4. Ha maradsz a magánban, és 2011 végéig mégis inkább az államit választanád, még mindig lesz lehetőséged az állami rendszert választani.


Én maradtam, már 22-én nyilatkoztam, a magánpénztárban maradást javaslom másnak is. Plusz ezen felül más megtakarítási formát is (nekem emellett még 2 van, hamarosan 3 lesz, ha minden jól alakul, tehát ha az állami ki is esik, így is 4 biztos lábon fogok állni).

2010. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

Az elsőnek van igaza!


Mellesleg a magyarországihoz hasonló kötelező magánnyugdíj-pénztárak Nyugaton sehol sincsenek, ezt a szisztémát csak Kelet-Európára és latin-Amerikára erőltették rá annak idején. Tehát eleve nem tudni, mi lesz majd, ha eljutnak oda, hogy nyugdíjat is kellene fizetniük. Az állami nyugdíjrendszer meg Bismarck óta létezik és működik.


Tavaly már a Bajnai-kormány is elkezdte visszaterelgetni az 52 év feletti korosztályokat az állami nyugdíjrendszerbe. Aligha véletlenül tették, ők is tudták, hogy nagy gáz van a manyupokkal, valószínűleg képtelenek lennének 2013-tól teljesíteni a fizetési kötelezettségüket vagy annak egy részét.

2010. dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem is köteleztek anno és már alig várom, hogy visszaléphessek. Nem mondom, hogy agy jobban járok de eleve ami kötelező az nekem nem kell!!!!
2010. dec. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A szerintem figyelembe veendő szempontok az mnyp-ben maradáshoz kontra vissza a TB-be:


1. Maradás esetében az állami nyugdíj egy része mindenképpen megmarad, a 27 év miatt, de 33%-kal lesz kevesebb a TB-ből folyósított nyugdíj, 27/40=67% kerül csak elismerve.

Mindazon által az állami (TB) nyugdíj összege biztos kevesebb lesz a ma várhatónál, a demográfiai okok miatt (több nyugdíjas, kevesebb munkavállaló)


2.Mnyp-ben levő összeg nagysága

Több mlliós megtakarítás esetén érdemes maradni

3. Várhatóan milyen (átlag feletti/alatti) jövedelemre lehet "számítani" a hátralevő 13 évben


Megjelentek különböző nyugdíj-kalkulátorok a neten, érdemes kipróbálni valós számokkal. Ez is jó támpont lehet.

2010. dec. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!