Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csak a diplomásokat...

Miért csak a diplomásokat értik értelmiség alatt?

Figyelt kérdés

Szubjektív vagyok. Nincs diplomám. Egyrészt mert nem tehettem meg anyagilag, hogy legyen. Hitelre nem tanulok, nem vagyok hülye azért tanulni hogy aztán a magasabb fizetés elmenjen törlesztésre.

Másrészt, ha diploma nélkül is meg tudok állni a lábamon, sokan diplomával sem, akkor ki is az értelmiségi?


Kissé másként kellene ezt mérni...



2013. febr. 10. 16:26
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

Jelentkezz be egy elit társkereső úgy hogy nincs diplomád. Anélkül nem vagy elit.

De mitől elit egy mekiben sütögető hozzám képest aki a saját vállalkozásából él?


Soroljam még? mozdulj ki egy kicsit, utána hülyézhetsz ;)

2013. febr. 10. 17:38
 32/49 anonim ***** válasza:
87%

31: Komolyan mondom, sosem találkoztam még ilyenekkel, hogy az elit meg értelmiség alatt a diplomást értették volna kifejezetten.

Nyilván belefutottál egy olyan társkeresőbe, ami kifejezetten diplomásoknak van. Akkor meg miért akarnál oda bejutni nemdiplomásként? Menj olyan társkeresőbe, ami mindenkinek van, és keress diplomás nőkre, mert azt lehet.

2013. febr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%

az elitség valóban nem diplomafüggő ...

mondjuk úgy, egy alapkövetelménynek kell persze, de szal semmi extra, annál jóval több kell, hogy valakit az elit rétegbe lehessen sorolni (ami viszont kapásból evidensnek veszi a diplomák meglétét, de ismétlem, nem ez a meghatározó)

sztem te is tudsz különbséget tenni egy II. ker-i finom stílusú, "olyan" életmódú ember és az egybenyakú Mercedeses pesti barom között, nem?

2013. febr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
83%

"mikor regisztrálsz, kéri hogy melyik felsőoktatási intézménybe jártál. Beírhatsz oda bármit...de a lényeg, hogy az az ember nem szakmai, akinek nincs diplomája? "


Mondom, hogy én nem írtam be SEMMIT!

2013. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
32%

de ha meg nem írtál be semmit utolsó, akkor te hazudtál!

tudod h az nem szép dolog ám !!!

2013. febr. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
74%
Amekkora zseninek beállítod magad kérdező, inkább tedd le a diplomát állami támogatással a helyi egyetemen levelezőn. Hiszen csak egy papírfecni...
2013. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
35: Miről??:)
2013. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:

" az elitség valóban nem diplomafüggő ...

mondjuk úgy, egy alapkövetelménynek kell persze, de szal semmi extra, annál jóval több kell, hogy valakit az elit rétegbe lehessen sorolni (ami viszont kapásból evidensnek veszi a diplomák meglétét, de ismétlem, nem ez a meghatározó)

sztem te is tudsz különbséget tenni egy II. ker-i finom stílusú, "olyan" életmódú ember és az egybenyakú Mercedeses pesti barom között, nem?"


Ezt mondjuk megértem.


36:

Megsúgom neked, hogy letehetném államin a diplomát(pontszám szerint van rá esélyem, ezt szeretem észben tartani) akár Budapesti egyetemre is jelentkezni, de mivel semmi hasznom nincs belőle, nem fogok kidobni egy csomó pénzt az ablakon egy papírfecniért amit úgysem használok.

2013. febr. 10. 18:10
 39/49 anonim ***** válasza:

Én a diplomásokat egyáltalán nem sorolom az értelmiség közé.


[link]

[link]

2013. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

"Mert a szellemi munkát ők végzik javarészben."


Így ebben a formában ez sem igaz. Van amelyik három nem számol el segítség nélkül.

2013. febr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!