Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csak a diplomásokat...

Miért csak a diplomásokat értik értelmiség alatt?

Figyelt kérdés

Szubjektív vagyok. Nincs diplomám. Egyrészt mert nem tehettem meg anyagilag, hogy legyen. Hitelre nem tanulok, nem vagyok hülye azért tanulni hogy aztán a magasabb fizetés elmenjen törlesztésre.

Másrészt, ha diploma nélkül is meg tudok állni a lábamon, sokan diplomával sem, akkor ki is az értelmiségi?


Kissé másként kellene ezt mérni...



2013. febr. 10. 16:26
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

A kérdés háttere, hogy szeretnék csatlakozni egy szervezethez(nem dolgozni akarok náluk mint munkaerő,hanem tag lenni) amit értelmiségiek töltenek meg. Számukra vannak előadások komoly pénzemberektől, ingyenes karriertanácsadás és hasonlók. Nem mondok nevet, semmi jelentősége, csak menne a köpködés.


Amikor jelentkeztem, kérdezték hogy melyik felsőoktatási intézménybe jártam. Egyikbe sem. Ilyen lehetőség nem volt...


De beszélhetnénk arról, hogy a

- Társkereső értelmiségieknek

- Fejvadász és munkaerő közvetítő(nem kölcsönző) cégek többsége

vagy egy külföldi példa:

- Flickr <-- az értelmiségi emberek szakmai közössége


Ezeknél a cégeknél(oldalnál) nem is foglalkoznak veled, létszámba sem vesznek, ha nem jártál egyetemre. Jó, utóbbinál beírhatok bármit, de nem ez a lényeg... :)

2013. febr. 10. 17:14
 22/49 A kérdező kommentje:
Flickr helyett Linkedin, elnézést :)
2013. febr. 10. 17:18
 23/49 anonim ***** válasza:
88%

"szeretnék csatlakozni egy szervezethez(nem dolgozni akarok náluk mint munkaerő,hanem tag lenni) amit értelmiségiek töltenek meg. "


Milyen szervezethez?

És mi az, hogy értelmiségiek töltik meg? Ilyen meghatározás nincs.

Van a szervezetnek egy szabályzata, ahol leírják, hogy kik csatlakozhatnak. Az, hogy értelmiségi, az nem meghatározás. Nincs ilyen kategória.

2013. febr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
88%

(???)

Amid nincs, ott értelemszerűen üresen hagyod a rovatot.

2013. febr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
84%

Én is benn vagyok a Linked-In-ben. Azt hiszem, a nevemen kívül az égvilágon semmit nem töltöttem ki benne. Mégis benne vagyok. Nna. Ennyit arról, hogy nem lehet.

Menj kineziológushoz, és írjátok felül a téves meggyőződéseidet!:D

2013. febr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
92%

hát vajon miért? ....

bár annyiban igazad van h nincs kellően differenciálva a dolog, mert ugye azért nagyon nem mindegy, hogy valaki összehoz egy gagyi tanítóképző főiskolai papírt vagy mondjuk az ELTE vagy BME egyetemi oklevelét szerzi meg ... Én az értelmiségit mondjuk 3-4 egyetemi diplomától számolom, addig nem komoly a dolog.

2013. febr. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:

Utolsó, látom nem érted, segítek.


A Linkedin szakmai portál. Én is fenn vagyok, lényegtelen...

Viszont amikor regisztrálsz, kéri hogy melyik felsőoktatási intézménybe jártál. Beírhatsz oda bármit...de a lényeg, hogy az az ember nem szakmai, akinek nincs diplomája?

Azok az emberek csakúgy vannak? Azért a 8 általános és a diploma között elég komoly embertömeg húzódik.


Mindegy, csak mérgelem magam. Megyek iszom egy pohár Martinit :D

2013. febr. 10. 17:25
 28/49 anonim ***** válasza:
62%
27: Senki sehol nem állít olyanokat, amikre rá vagy itt pörögve. Szimplán csak hülye vagy.:)
2013. febr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
jó hát ebben igazad van, viszont én meg azt nem értem, h miért kezelik így együtt h szakmai és értelmiségi, hiszen e kettő nem mindig fedi egymást ...
2013. febr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
88%
Azért nem vagyok értelmiségi, mert nem vagy értelmes. Egy idióta vagy az írásaidból leszűrve. Alkalmazkodni képtelen.
2013. febr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!