Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csak a diplomásokat...

Miért csak a diplomásokat értik értelmiség alatt?

Figyelt kérdés

Szubjektív vagyok. Nincs diplomám. Egyrészt mert nem tehettem meg anyagilag, hogy legyen. Hitelre nem tanulok, nem vagyok hülye azért tanulni hogy aztán a magasabb fizetés elmenjen törlesztésre.

Másrészt, ha diploma nélkül is meg tudok állni a lábamon, sokan diplomával sem, akkor ki is az értelmiségi?


Kissé másként kellene ezt mérni...



2013. febr. 10. 16:26
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
82%

Egy komoly diplomáért meg kell küzdeni.


"Egyrészt mert nem tehettem meg anyagilag, hogy legyen."


Tudod vannak államilag támogatott helyek.Ezekre pedig be lehet(ett régebben) kerülni átlag alatti képességekkel és sok tanulással is.Ha tanul az ember, akkor egy komoly diplomát meg lehet szerezni anyagi csőd nélkül.


Egyébként manapság senkit nem érdekel, hogy kit tartanak értelmiséginek.

2013. febr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
97%

Amióta van ez az oktatási cirkusz 2008 óta, azóta tévesen leszűkült az értelmiség kifejezés a diplomásokra.


Egyébként a papírtologatás is értelmiségi munka, és azt javarészt nem diplomások végzik.

2013. febr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
97%

11: Na, azért hátrébb az agarakkal!

2 diplomásként mondom, hogy egyrészt valaki el kell tartson (lakhatás, étkezés, ruházkodás, utazás), másrészt a félévi tankönyv- és fénymásolási költség 60-70 E Ft volt már évekkel ezelőtt is. Erre jönnek rá a beiratkozási- vizsga- és egyéb "apróságok" díjai.

Szóval ha nem izzad ki a családod egy minimálbérnyi jövedelmet Rád havonta, vagy legalább a felét, hogy a maradékot ösztöndíjból és szoctámból pótolhasd, esélyed sincs.

2013. febr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

Egy rendszergazda és egy mérlegképes könyvelő + 10 év vállalkozásban. (saját)


Az zavar hogy szívesen eljárnék normális fórumokra, hozzászólni, véleményezni, építeni a dolgokat, de nem, mert csak egyetemistáknak lehet. Az egyetemista meg szépen elvan ott,elmondhatja amit gondol aztán megy a mekibe krumplit sütni vagy oda sem. Akkor a véleménye is biztos nagyon releváns lehet, ha ennyi tudása marad.

Én meg - és szerintem elég sokan - akik tudnánk az élet tapasztalatból fakadóan hozzátenni valamit egy-egy témához, nem jutunk el semmi hasonló rendezvényre mert nem járunk egyetemre. Pedig középfokú szellemi munkásokból sokkal több van mint diplomásból.


Nem az a gondom, hogy a diplomások fontosak, hanem az hogy akinek nincs az valószínüleg síkparaszt, ne járjon szellemi közegekbe. Ez mi?

2013. febr. 10. 16:50
 15/49 anonim ***** válasza:
...Jaigen, laptop, internetelőfizetés, telefon, egy nyugodt kis saját szoba asztallal, polcokkal....
2013. febr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
100%
14: Mondd már el, hogy konkrétan mi a gond!
2013. febr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

" 11: Na, azért hátrébb az agarakkal!

2 diplomásként mondom, hogy egyrészt valaki el kell tartson (lakhatás, étkezés, ruházkodás, utazás), másrészt a félévi tankönyv- és fénymásolási költség 60-70 E Ft volt már évekkel ezelőtt is. Erre jönnek rá a beiratkozási- vizsga- és egyéb "apróságok" díjai.

Szóval ha nem izzad ki a családod egy minimálbérnyi jövedelmet Rád havonta, vagy legalább a felét, hogy a maradékot ösztöndíjból és szoctámból pótolhasd, esélyed sincs."


Ezt írtam volna én is. 11-es szerintem álomvilágban élsz vagy gazdag vagy.

2013. febr. 10. 16:53
 18/49 A kérdező kommentje:

16:


" Nem az a gondom, hogy a diplomások fontosak, hanem az hogy akinek nincs az valószínűleg síkparaszt, ne járjon szellemi közegekbe. Ez mi?"


Ha ebből nem jött át, kifejtem: Csak az egyetemeken, egyetemistáknak szerveznek olyan gyűléseket, fórumokat ahol fontos dolgokról lehet beszélni(karrier, jövő, országépítés, önmenedzselés, ilyen-olyan tanácsadások stb.). Olyan dolgokról amiknek van értelmük. Az emberek többi része pedig ki van zárva, mert nincs pénze egyetemre.

Ez esélyegyenlőség? Röhögnöm kell.

2013. febr. 10. 16:57
 19/49 anonim ***** válasza:
90%

Ez baromság. Az egyetemen minden, MINDEN NYILVÁNOS.

Az előadások is.

El is sajátíthatod az egész tananyagot, ha éppen akarod.

Minden órára be lehet menni.

2013. febr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

" Csak az egyetemeken, egyetemistáknak szerveznek olyan gyűléseket, fórumokat ahol fontos dolgokról lehet beszélni(karrier, jövő, országépítés, önmenedzselés, ilyen-olyan tanácsadások stb.)"


Egyébként nem világos. Baromi általános, inkább csak egy fantazmagóriának tűnik, amit elképzelésem sincs, miyre alapozol.

Arra lennék kiváncsi, konkrétan hova akartál bemenni, és milyen indokkal küldtek el.


A kérdésed az volt eredetileg, hogy miért csak a diplomásokat értik értelmiség alatt, azután kiderült, hogy nem ezt akarod tudni, hanem hogy miért nem dolgozhatsz egy bizonyos szervezetnél, ha nincs diplomád, de kiderült, hogy az sem, hanem hogy nem engednek be egy egyetemi klubba.

Rendkívül zavarosan kommunikálsz, mindenféle konkrétum nélkül.

2013. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!