Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bajnai tényleg jelentősen...

Bajnai tényleg jelentősen csökkentené a minimálbért, ha megválasztják?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért?

2013. jan. 22. 13:55
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
52%

"HA azt kellene megítélni, hogy Bajani vagy Orbán a jobb egyértelműen bajnai nyerne."


Helytálló. Orbánnál majdnem mindenki jobb. Mégis ez a hasonlat olyan mint ha arról beszélgetnénk, mi a jobb, az akasztás vagy a tarkólövés. :)

2013. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Komplikato ***** válasza:
93%

Azért a kérdésre válaszolva:

Igen, csökkentené. Azt nem tudom jelentősen vagy sem. De elég egyértelmű nyilatkozatok és tanulmányok vannak arról miért gondolják, hogy a minimálbér emelés és a töketlen járulék rendszer csökkentette a munkahelyek számát százezrével.


Az más kérdés, hogy én vagy a kérdező elhiszi az indoklást, az is más kérdés, hogy átlag ember fel tudná e fogni és elfogadná az indoklást.


Minden esetre azért van abban valami vicces, hogy a minimálbér "növekedés" a minimálbéresek nettó bérének csökkenését hozta 2011 és 2012 elején is még is erre hivatkozik a kormány mint nagy eredményre.

2013. jan. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
A válaszokból én egyetlen dolgot szűrtem le: sokakban még fel sem merül, hogy a minimálbér csökkentése hosszú távon hasznos is lehet. Mire alapozzátok, hogy a minimálbér nem túl magas? Mégis mihez viszonyítotok?
2013. jan. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%

Bajnai Gordon azt a kevés fizetést is elveszi tőlünk.


A családomnak annyi lesz, és örülhet Bajnai a markában.

2013. jan. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:18t


Mivel volt most jobb? Azt látod, hogy nő a minimálbér, de a nettó nőt 25000-rel? Nem. Pár száz forint növekedés volt elkönyvelhető. És a nagyobb minimálbér egyáltalán nem tesz jót a gazdaságnak. De a poén, hogy ahogy felvitték azzal még a vásárlóerő se nőtt, mert az emberekenek nem lett jobb, viszont a cégeknek jelentősen nőtt a kiadása. És miért? Azért, hogy az egy kulcs bevezetésével nőjön a magas keresetűek fizetésért.

2013. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Mi az a minimálbér? Ha minimál, akkor nincs nála kisebb. A közmunkáért nem bér jár? A minimálnak harmada negyede. Mindkettőt az állam adja. Az egyik fele nem tudja mit mond a másik? És az állam azt miért nem teszi szóvá, hogy a multi kereskedelmi egységek is kevesebbet fizetnek sok alkalmazottnak? Hogy lehet a minimálnár kevesebbet fizetni? Ha lehet, akkor az a minimál.

Ki hiszi, hogy itt a szavaknak még van egyértelmű jelentésük?


Ha majd lesz, ha majd aki állít, aszerint cselekszik is, akkor megbeszélhetjük ezt a Gordont. De addi van fontosabb dolgunk. Betartatni a minimálbért. A jelenlegit, vagy a jövőbelit, nekem mindegy, csak tartsuk be.

2013. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Azért mert a burzsujokat képviseli, nem pedig az átlagembereket.
2013. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
56%

"Azért mert a burzsujokat képviseli, nem pedig az átlagembereket."


Na az pont a fidesz.

2013. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"Viszont azt leírni, hogy a minimálbér hazánkban indokolatlanul magas nagy fokú tudatlanságra vall.

Magyarországon legélesebbek a bérek közti különbségek. Egy adott cégen belül egy igazgató keres mondjuk havi másfél milliót, míg egy munkás 50 ezret. Elég lenne átalakítani a cégen belüli elosztást és máris nem lennének olyan indokolatlanul "magasak" a minimálbérek. Egyébként én meg arra kérnék magyarázatot miért az ötven ezret tartod indokolatlanul magasnak, és nem a másfél milliót."


Az ötvenezer nem sok önmagában, az a baj, hogy nem áll mögötte gazdasági teljesítmény.

Egyetlen kapitalista államban sem szabhatja meg az állam, hogy egy cégtulajdonos, hogyan osztja el a munkabéreket, ez már olyan szintű beleavatkozás lenne, ami szintén a vállalkozások bezárásához vezetne, tehát szintén gazdasági visszaesést és a munkanélküliség növekedését vonná maga után.


"Ha az említett igazgató jövedelmét csak félmillióval csökkentenék az már tíz munkásnak jelenteni havi +50 vagy húsznak havi +25 ezer forintot."


Mint már említettem, ha az állam ilyen szinten beleavatkozna a vállalatok tevékenységébe, az azt eredményezné, hogy az országban senki sem indítana vállalkozást. Nem a kommunizmusban élünk. Akkor ezt meg lehetett csinálni, ma már nem!


"Ez azt eredményezné, hogy a minimálbér elérné a megélhetéshez alapvetően szükséges szintet alulról,"


Ez gazdasági összeomlást eredményezne!



"ami tényleges vásárlóerő növekedést és gazdasági fellendülést hozna. "


Ameddig a minimálbér mögött nem áll tényleges gazdasági teljesítmény, addig nem fog a vásárlóerő növekedni, mivel a magas minimálbér miatt emelkedik a munkanélküliség. Vásárlóerőt csak az az egy-két munkás fog jelenteni, akinek a bére magasabb, de az elbocsátott emberek lényegesen kevesebbet fognak vásárolni, sőt állami támogatásra szorulnának (álláskeresési járadék, szociális segélyek. Ezek sajnos egymást gerjesztő folyamatok, amiket ha átgondolsz, neked is látnod kéne.



"De amíg hozzád hasonló harácsoló idiótákkal van tele az ország, addig itt gazdasági fellendülés nem lesz."


1. Én nem sértegettelek téged, te se tedd ezt légy szíves. Ez csak a te szegénységi bizonyítványod.


2. Nem vagyok harácsoló idióta, 110.000 Forintot keresek, nem vagyok cégvezető sem, csak logikusan átgondolom a dolgokat. Veled ellentétben.

2013. jan. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Azért azt se felejtsük el, hogy a minimálbér megemelése előtt, aki minimálbért keresett, az 0, azaz nulla forint adót fizetett. Kérdem én, mire föl? Ő talán nem járt iskolába? Vagy a gyerekei? Nem kaptak családi pótlékot? Nem ment ki sötétedés után az utcára, hogy használja a közvilágítást? stb.


Nemértem a sok óbégatót, hogy jajj most nekünk minimálbéreseknek is adózni kell, mert eltörölték az adójóváírást. Igen is adózzon mindenki. Persze aki kevesebbet keres, az kevesebbet, de ne 0-t. Aki meg többet keres, annak meg ne vonják le a fizetése felét, elég ha a harmadát leadózza.

2013. jan. 23. 09:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!