Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bajnai tényleg jelentősen...

Bajnai tényleg jelentősen csökkentené a minimálbért, ha megválasztják?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért?

2013. jan. 22. 13:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
30%
Azért mert indokolatlanul magas a minibálbér.
2013. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
70%
Igen csökkentetné, vagyis a cégeknek kevesebbet kellene egy-egy alkalmazott után fizetni, de a nettó minimálbér nőne a többkulcsos adó miatt, szóval a kisember többet vinne haza.
2013. jan. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
43%

Azt nem tudom de több okból én nem szavaznék rá.


Amiért nekem nem szimpatikus ,pont azért amiért Gyurcsány sem.Van közös bennük.


Amikor a kisebbségeket éri valami atrocitás akkor kiállnak tüntetnek hogy "én is cigány vagyok" de amikor a magyarokat éri akkor az olyan mintha meg sem történt volna , a fülük botját sem mozdítják olyankor.


Ezért nem szavazok sem a Ferire sem a Bajnaira.

Nálam ez oly mértékben negatív érzést és egyenlőtlenség érzését kelti hogy teljesen elhatárolódok tőlük.

2013. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
75%

A hármas válaszolónak...


Értem csak nem ez volt a kérdés.

2013. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
67%

A pozitív benne, hogy közgazdász és ért ahhoz. AZ ő miniszterelnöksége alatt valamennyire javulópályára álltunk. És akármennyire nem tetszik az embereknek kellet hozzá az IMF. Az előtte lévő kormányok annyira kimerítettek minket, hogy államcsőd alakult volna ki nélküle.

Még Orbán is elismerte a munkáját, persze nem a szavazók előtt.


Ami a kérdést illeti, nem mondott ilyet. Csak egy elképzelést adtak oda a szakemberek Bajnainak.

2013. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

"a nettó minimálbér nőne a többkulcsos adó miatt"


Ez teljes ellentmondás. Ki tudnád fejteni bővebben?

2013. jan. 22. 14:07
 7/32 anonim ***** válasza:
94%

"Ez teljes ellentmondás. Ki tudnád fejteni bővebben?"


Ezt úgy értette, hogy a több kulcs miatt a legalacsonyabban keresők kulcsa csökkenni fog. Egy ilyen rendszerben várható lehet a csökkentés és az adójóváírás amivel a fizetések közti különbséget akarték csökkenteni. 2010-óta óriásit változott a fizetések közti különbség.

2013. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
67%

Buták vagytok...


A fejesek a rendszerváltás óta mindig úgy csűrik-csavarják, hogy a kisember mindig szarul jár!

2013. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Komplikato ***** válasza:
84%
Tele van a GYIK olyan kérdésekkel, amikre szépen értelmesen szájbarágósan kint vannak tanulmányok a Haza és Haladás oldalán. Az egy dolog mennyire gondolják komolyan, de az a véleményük. Meg egyetérteni sem kell vele, csak most ez a "Pistike elmagyarázza Béluskának" dolog nem igazán célravezető. Nem hiszem, hogy sok közgazdász jár a GYIK-ra. :)
2013. jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, hogy valóban csökkentené-e és ha igen, akkor milyen kompenzációs intézkedésekkel, de KÖZGAZDASÁGILAG tény, hogy pillanatnyilag túl magas a minimálbér, ezért már csak a munkanélküliséget gerjeszti, nem pedig a vásárlóerőt növeli. Jelenleg az országban munkahelyekre van szükség és ezt csak azzal tudja bárki megvalósítani, ha a bérek utáni adókat és járulékokat csökkenti, hogy a cégeknek legyen "kedve" minél több embert alkalmazni. Nincs értelme tényleges gazdasági teljesítmény nélkül az egekbe emelni a minimálbért(ami természetesen húzza maga után a magasabb keresetűek jövedelmét is), hiszen a legtöbb embert alkalmazó kis- és középvállalkozások a mostani gazdasági helyzetben a magasabb jövedelmeket már csak elbocsátásokkal képesek kigazdálkodni.


( bár ugyanezért a válaszért néhány napja jól le lettem osztva, de a GAZDASÁGI tények, attól még tények maradnak)

2013. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!