Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem érné meg a diploma?

Nem érné meg a diploma?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2012. dec. 21. 09:38
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

@12:09: Nem, a legtöbb informatikus diplomás programozóként dolgozik.

Hidd el, tapasztalat.

2012. dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

ma 13:46


És még a mérnök infósok többsége is.

2012. dec. 21. 13:50
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy a diplomások között alacsony a munkanélküliség, az nem azt jelenti, hogy hasznát veszik a diplomájuknak.

Ismerek környezetmérnököt aki gyorsétteremben dolgozik, bölcsészt, aki bolti eladó. Vannak végzettségek, amivel tényleg nehezen tudnak a fiatalok a szakmájukban elhelyezkedni.

2012. dec. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
31%

kedves kérdező, ez diplomafüggő mit akarsz tanulni, a mérnökök a legkeresettebbek. Őket külföldön gondolkozás nélkül felveszik ( magas nyelv tudás szükséges)

van pár ismerősöm akik idegenforgalmat vendéglátást tanultak

és pincérek, ennyi.

Egy másik ismerősöm jogot tanult és az is felszolgáló Pesten! Nos mire Te megcsinálsz egy valamire való diplomát (Mérnök, Orvos, Jogász) és el is jutsz oda, hogy munkát találj, addig én milliomos leszek Angliában!

Itt egy utcaseprő is többet keres! bocs

A legjobb ha nyelveket tanulsz!

2012. dec. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

"Egy másik ismerősöm jogot tanult és az is felszolgáló Pesten! Nos mire Te megcsinálsz egy valamire való diplomát (Mérnök, Orvos, Jogász) és el is jutsz oda, hogy munkát találj, addig én milliomos leszek Angliában!

Itt egy utcaseprő is többet keres! bocs

A legjobb ha nyelveket tanulsz!"


Azért nem lesz az ember milliomos utcaseprőként vagy mosogatóként. HA van normális diplomád és pár év gyakorlatod akkor itthon is lehet simán "milliomos" lenni. Egyik ismerősöm évente közel 3 milliót simán félre tud rakni, úgy hogy ne keljen spórolnia.

2012. dec. 21. 15:03
 16/34 anonim ***** válasza:

"kimarad párév bevételed és elmész a pl a Bosch-hoz mérnökként és ugyanazt a pénzt kapod, mind a technikusok."


Pedig felét sem érdemli.

2012. dec. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

""kimarad párév bevételed és elmész a pl a Bosch-hoz mérnökként és ugyanazt a pénzt kapod, mind a technikusok."


Pedig felét sem érdemli."


Na látom már megint egy troll aki rühelli a diplomásokat.


Amúgy a mérnökök a dupláját is megkapják.

2012. dec. 21. 16:07
 18/34 anonim ***** válasza:

Sőt, több mint a dupláját.


Azt senki nem állította, hogy a diplomások csak és kizárólag a saját szakmájukban helyezkednek el, de ez akkor sem változtat azon a tényen, hogy alacsonyabb köztük a munkanélküliség.

Még ha gyorsétteremben dolgoznak is, dolgoznak.

Más végzettségűek is megtehetnék ezt. (Sokan meg is teszik, de az arány akkor is ellenük szól.)

2012. dec. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
19%

De szerintetek ha valaki nem a szakmájában dolgozik, akkor neki megéri a diploma?


Tanul akár 5 évet, ha mestert is végez. Elmegy egy csomó éve, közben megszeretheti, amit tanul, hivatásává válhat, a szakma célja pedig szívügyévé.

Aztán mi lesz? Mehet hamburgert sütni, vagy iratmegsemmisítő gombjait nyomogatni, vagy akár az állatkertbe takarmányozni az állatokat (mindhárom egy adott diplomával, a környezetmérnökivel :D, konkrét példák, de bölcsész, meg szerintem agrár, társadalomtudományi és bizonyos természettudományos diplomákkal is juthatsz ide).

Elég erős idegzet és sok-sok lesz*rom-tabletta kell egy érzékeny, de talán egy kevésbé érzékeny lelkűnek is, hogy ezt kibírja.


Az állam szempontjából pedig: költenek olyan szakemberek képzésére, akik soha az életben nem fogják hasznosítani a szaktudásukat.


Szóval én több helyen vettem volna el az állami helyeket, vagy akár szüntettem volna meg a szakot.

A hiányszakmákat viszont nem bántottam volna, nyugalom.

2012. dec. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
52%

Pár év múlva már a mérnöki diploma sem lesz nagy kincs mert sok fiatal majd arra akar menni.


De szerintem megéri a diploma. Az államnak kötelessége gondoskodni az oktatásról és ha te úgy döntesz, hogy az itthoni állapotok miatt külföldre mész akkor isten veled. Azt, hogy sokan mennek külföldre a Kormány csak magának köszönheti.

2012. dec. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!