Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Diplomát venni a feketepiacon...

"Diplomát venni a feketepiacon is tudok! " És tudást?

Figyelt kérdés

"Diplomát venni a feketepiacon is tudok!"

Ezzel a szöveggel van egy diáktüntető képe az index.hu-n. Az rendben, hogy vesz diplomát a feketepiacon. De tudást is vesz hozzá, vagy csak papír kell neki?



2012. dec. 12. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Ugyan már. Mindenki tudja, hogy a diploma nem ad tudást. Egy csomó bullshit, amit bemagolsz, átmész, másnapra elfelejtesz. Tudás majd a munkával jön, ha sikerül elhelyezkedni a kamu papírral.


Amúgy meg nem csak a szlogen értelmével van baj, hanem a gyakorlati oldalával is: fekete piacon nem fogsz tudni hiteles diplomát venni.

2012. dec. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Ezek szerint nem érted a tüntető diák mondandóját.
2012. dec. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Én ilyen szöveggel nem állnék ki tüntetni. Ráadásul akik most tanulnak nem vonatkoznak az új keretszámok, tehát még előnyük is lehet ebből, hogy most nagyüzembe megy a diplomáztatás.

A feketepiacos diploma egyszerű bűncselekmény, ami általában kiderül. Az élet pedig olyan igazságos, hogy akkor derül ki amikor a bűnöző azt hiszi, hogy övé a világ.

2012. dec. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Ezek szerint nem érted a tüntető diák mondandóját."


De. Pontosan értem a mondandóját. Éppen ezért felháborító ilyen plakáttal kiállni. Becstelenséggel a becstelenség ellen? Ez lenne a diákok szerint a megoldás?

2012. dec. 12. 16:29
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Szóval nem érted a mondanivalóját!
2012. dec. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Látom nem jött át.
2012. dec. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a tüntető arra utalt, hogy az államtól is csak megvesszük, csak az árát tandíjnak hívjuk majd.

(Bár nem értem: ha tandíj lesz, akkor kevesebb tudás jár vele?)

2012. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

Nem lesz egyszerű az átmenet a fizetős felsőoktatásig, de én úgy gondolom igazságosabb. Nagyon kevés területe van az életnek, hogy felnőtt emberek helyett közpénzből kifizetünk valamit.

Akkor inkább emeljük fel a felnőtt korhatárt 21 évre és legyen kötelező a felsőoktatás.

Vagy igazságtalanok vagyunk azzal a tehetséges, okos asztalossal aki 18 évesen semmi más csak asztalos akar lenni, míg egy felnőtt diplomásra milliókat költenek. Az igazságosság jegyében meg kell venni az asztalos szerszámait, gépeit?

(Én 30000Ft fizettem havonta jó régen teljesen állami finanszírozott szakon, hozzájárulás címen, mielőtt még valaki azt hiszi asztalos vagyok)

2012. dec. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is félévenként 50.000 Ft tandíjam volt állami finanszírozású szakon. Ezt most felemelték 130.000-re. Omg omg menjünk lázadni! Nyomi tüntetők.
2012. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
"Nyomi tüntetők."...majd gondolj vissza erre akkor is, mikor a 2 havi fizetésed rámegy a gyereked egy félévi oktatására.
2012. dec. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!