Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Diplomát venni a feketepiacon...

"Diplomát venni a feketepiacon is tudok! " És tudást?

Figyelt kérdés

"Diplomát venni a feketepiacon is tudok!"

Ezzel a szöveggel van egy diáktüntető képe az index.hu-n. Az rendben, hogy vesz diplomát a feketepiacon. De tudást is vesz hozzá, vagy csak papír kell neki?



2012. dec. 12. 16:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó: Ha havi nettó 60-at keresek 40-50 éves koromra, akkor a gyerekem felveszi a diákhitelt, vagy old school módszerrel elmegy és bizony dolgozik suli mellett. És akkor abból indultam ki, hogy nettó 60-at fogok keresni.. Na ne röhögtess már ki.
2012. dec. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem tudást már a felsőoktatásban sem kap. Az utóbbi években úgy felhígult az egész, hogy elkeserítő. Olyan emberek is bekerültek, akikből korábban egy érettségit nem néztem volna ki. Végigbukdácsolják, néhányszor évet ismételnek, aztán 6-8 év alatt eljutnak a diplomáig is. Most ilyen emeberekre szükségünk van?


Én azt mondom, legyen ingyenes az oktatás, legyen bárkinek lehetősége bekerülni, aki akar, de aki képtelen hozni a szintet, azt el kell küldeni. Ellenkező esetben a többi diplomás diplomáját is devalválja. Ma már olyan helyekre is diplomásokat vesznek fel, ahová régebben elég volt egy érettségi is. Megéri tanulni ennyi éven át, befektetni ennyi pénzt, hogy az ember aztán valami irodai adminisztrátorként végezze bruttó 120.000 Ft-ért?


Aki nem odavaló, az tanuljon inkább szakmát. Ma Magyarországon szakmunkáshiány van! És ha valaki egy kicsit is rálát ezekre a dolgokra, egy jó szakmunkás sokkal többet kereshet, mint egy diplomás.

2012. dec. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

"Szóval nem érted a mondanivalóját!"

"Ugyan már. Mindenki tudja, hogy a diploma nem ad tudást."

"Szerintem tudást már a felsőoktatásban sem kap. "


Akkor viszont valóban fölösleges a pénzt tolni a felsőoktatásba. Hülyék vannak így is, akkor meg marad pénz az éhezőknek. Ha adott egységsugarú tüntető úgy gondolja, hogy semmivel sincs hátrányban egy kamudiplomával, akkor tényleg nem is kéne neki rápróbálkoznia. Akár feketén veszi, akár tandíjat fizet, ez egyfajta befektetés. Amin persze lehet, hogy bukik.


"Olyan emberek is bekerültek, akikből korábban egy érettségit nem néztem volna ki. Végigbukdácsolják, néhányszor évet ismételnek, aztán 6-8 év alatt eljutnak a diplomáig is. Most ilyen emeberekre szükségünk van? "


És persze az ő diplomáját is én fizessem...

2012. dec. 13. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!