Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok egy afféle...

Mit szólnátok egy afféle "diplomadézsmához"?

Figyelt kérdés

Minden diplomással kötelezően iratna az állam, valami műveltségi, hozzáértési felmérőt, és akik egy bizonyos nívót nem érnek el, attól elvennék a diplomát.


A dolog célja az lenne, hogy felértékelődjön a diploma értéke és ne akarjon minden jöttment büfészakos diplomát, amivel aztán semmire se megy.



2012. dec. 19. 15:21
1 2 3
 1/29 lindmayer ***** válasza:
92%
és miért nem előbb dobják ki őket az egyetemről?
2012. dec. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%

Műveltségi? Szóval ha nem tudja ki volt IV. Béla, akkor nem műtheti meg a vakbeled?


Hozzáértési? Egy "büfészakos" (pl kommuniáció és médiatudomány) hallgató attól még lehet remek szakember, mert semmi szükség itt és most a a végzettségére. Vagy esetleg a bölcsészek programozási ismereteit tesztelnéd?


Neked kéne inkább néhány felmérőt írni...

2012. dec. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

Ez hülyeség.

Hogy miért arra itt már született pár példa.

2012. dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
37%

Drága 2-es!

Erre csak annyit tudok írni, hogy egy kiváló média szakember nevezett Ördög Nórika, megkérdezte a Csillag Születik-ben László Attilát, hogy "miért, mi volt 1920 június 4-én?", amikor a fiatal ember pár szóval megemlékezett Trianonról.


Maximálisan egyet értek a kérdezővel, kb a háromnegyede kihullana!

2012. dec. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Komplikato ***** válasza:
80%

Mondjuk közben kéne szűrni, nem akkor amikor rá lett költve a pénz.

De. A probléma ott kezdődik kedves kérdező, amikor sima irodai munkákhoz csak diplomást vesznek fel, de nem is számít milyen diploma ... így a mai állástalan világban egyszerűen "kell egy diploma", még ha nem is érdekli a delikvenst, még ha buta a választott szakhoz, vagy simán nincs rá valós igény. Mert ilyen a rendszer.

2012. dec. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

"Drága 2-es!

Erre csak annyit tudok írni, hogy egy kiváló média szakember nevezett Ördög Nórika, megkérdezte a Csillag Születik-ben László Attilát, hogy "miért, mi volt 1920 június 4-én?", amikor a fiatal ember pár szóval megemlékezett Trianonról. "


Az, hogy nem tudja mi volt akkor, az műveltségbeli hiány. De ettől ő nem lett rosszabb a szakmájában.


Nem tudom minek kéne mindenkinek mindenhez értenie. Az lenne a vége, hogy senki nem értene semmihez, de legalább mind tudnánk, hogy mikor volt trianon!

2012. dec. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
74%

Ördög Nóra mióta kiváló szakember?

Na ne már...


Az érettségivel ezekre a kérdésekre elvileg az ember már válaszolt, illetve a középiskola alatt megszerezte a szükséges tudást. (Aztán elfejti azt, ami nem kell.)


Én sosem szerettem a törit és az évszámokat sosem tudtam megjegyezni, de bármikor, csukott szemmel megtervezek és fél késszel elkészítek neked BÁRMILYEN programot (még a nyelvet is megválaszthatod hozzá tetszés szerint), vagy 5 percen belül szétkapom a számítógépedet, esetleg megtervezek egy komplett hálózati infrastruktúrát és meg is építem, bekonfigurálom, ha kapok hozzá eszközöket.

Nos akkor adjam vissza a diplomámat, ha nem tudok pár véletlen szerűen választott kérdésre válaszolni?

2012. dec. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Andizsuzsi ***** válasza:
98%

Aki diplomát kapott, az elért egy bizonyos nívót, hiszen ezért kapta a diplomáját. Ha ez a nívó alacsony, akkor azt az egyetemeken kell megemelni.

Mit szólnál, ha tőled visszavennék az érettségi bizonyítványodat, mert nem vagy tisztában a dézsma fogalmával?

2012. dec. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
9%

#6 Ezek szerint az általános alapműveltség fogalma ismeretlen számodra!

Igazad is van, minek is kell tudni néhány verset, ünnepet, történelmi tényt, matematikát, biológiát ha jól tudsz pipázni!

2012. dec. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
45%
#8-as! vagy az idézőjel fogalmával :P
2012. dec. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!