Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok egy afféle...

Mit szólnátok egy afféle "diplomadézsmához"?

Figyelt kérdés

Minden diplomással kötelezően iratna az állam, valami műveltségi, hozzáértési felmérőt, és akik egy bizonyos nívót nem érnek el, attól elvennék a diplomát.


A dolog célja az lenne, hogy felértékelődjön a diploma értéke és ne akarjon minden jöttment büfészakos diplomát, amivel aztán semmire se megy.



2012. dec. 19. 15:21
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
A szót az alapján találtam ki, hogy amikor az állam 1946-ban visszavette a sok pengőt a lakosságtól, hogy késleltesse az inflációt, azt vagyondézsmának hívták.
2012. dec. 19. 15:59
 12/29 A kérdező kommentje:
Mellesleg boldogan visszaadnám az érettségimet, ha cserébe 8 általánossal adnának olyan munkát, amivel keresek 130.000-ret.
2012. dec. 19. 16:00
 13/29 Andizsuzsi ***** válasza:

"A szót az alapján találtam ki, hogy amikor az állam 1946-ban visszavette a sok pengőt a lakosságtól, hogy késleltesse az inflációt, azt vagyondézsmának hívták."


Nem egészen, de a "diplomadézsmával" mit akarsz késleltetni? És mit értesz az alatt, hogy az állam? És ki állítaná össze a műveltségi felmérőt?

2012. dec. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Komplikato ***** válasza:
85%

"Az, hogy nem tudja mi volt akkor, az műveltségbeli hiány. De ettől ő nem lett rosszabb a szakmájában."


Már megbocsásson, ez itt OFF, de régen nem sík hülye, másra nem alkalmas pláza-cicákat tettek be műsorvezetőnek, hanem MŰVELT iskolázott embereket! Szóval ezt erősen vitatnám ... persze mai műsorszínvonalhoz megteszi ő is, meg a többiek is. :(

2012. dec. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Ugye manapság azért van sok diplomás munkanélküli és azért szorul ki sok érettségizett az olyan munkahelyekről, amikhez simán elég az érettségi, mert sokan éppenhogy átbukdácsolnak egy büfészakon és sok a sznob munkáltató aki pl. egy számítógépes adatbeviteli munkához csak diplomás embert vesz fel.


És miért csak diplomást vesz fel? Mert megteheti. Mert olyan sok a diplomás munkanélküli, hogy simán válogathat csak közöttük rá se nézve az alacsonyabb végettségűekre. Nem azért, mert ehhez a munkához diploma kéne, hanem azért, mert olyan sokan tengődnek otthon munkanélküliként diplomával, hogy simán megengedheti magának, hogy csak közülük válogat.



Én, budapesti átlag fiatalként, aki utál tanulni, akarja kezdeni végre a saját életét, és megszerezte valahogy az érettségijét, nem vágyom másra, mint arra, hogy lehetőleg a kerületemen belül felvegyenek egy 130.000-res kezdőfizuval rendelkező munkára (lehetőleg szellemi munkára, ha már elvégeztem egy kib*szott középiskolát), amivel 1-2 éven belül elég pénz tudok gyűjteni, hogy szintén a kerületemen belül hitelből vehessek egy panellakást, el tudjak végre költözni a szüleimtől, később pedig fenn tudjam tartani magamat.


Ha ez olyan nagy kérés, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy tényleg jobb volt az élet az úgynevezett "kommunizmusban".

2012. dec. 19. 16:18
 16/29 anonim ***** válasza:
84%
Ez a "diplomadézsma" ötleted már létezik és megvan a maga helye és ideje. Érettséginek hívják, és láthatod, még azon is át lehet jutni síkhülyén.
2012. dec. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
92%

"Én, budapesti átlag fiatalként, aki utál tanulni, akarja kezdeni végre a saját életét, és megszerezte valahogy az érettségijét, nem vágyom másra, mint arra, hogy lehetőleg a kerületemen belül felvegyenek egy 130.000-res kezdőfizuval rendelkező munkára (lehetőleg szellemi munkára, ha már elvégeztem egy kib*szott középiskolát), amivel 1-2 éven belül elég pénz tudok gyűjteni, hogy szintén a kerületemen belül hitelből vehessek egy panellakást, el tudjak végre költözni a szüleimtől, később pedig fenn tudjam tartani magamat."


Te most komolyan azt várod, hogy egy szimpla érettségivel vegyenek fel dolgozni?

Na ne nevettess... A legszebb ebben az egészben, hogy a kezdő orvosok, aki nálad JELENTŐSEN TÖBB évet tanultak nem keresnek ennyit.


Már bocs, de a bilibe lóg a kezed...

2012. dec. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"Erre csak annyit tudok írni, hogy egy kiváló média szakember nevezett Ördög Nórika, megkérdezte a Csillag Születik-ben László Attilát, hogy "miért, mi volt 1920 június 4-én?", amikor a fiatal ember pár szóval megemlékezett Trianonról."

http://www.youtube.com/watch?v=IGVd4OydYkU

2012. dec. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező!


Tegyük fel, hogy én egy munkáltató vagyok, és előképzettséget alig igénylő munkakörre hirdetek 1 darab állást, 130.000 Ft-os kezdőfizetéssel. Két jelentkezőből válogathatok. Az egyik Te vagy, a másik meg nagyjából ugyanazt tudja, mint te.


Interjú után úgy néz ki, teljesen egyformák is vagytok. Egyetlen különbség van, az önéletrajzotokban, hogy neki van egy diplomája. Tegyük fel, nem sok köze van az általam meghirdetett munkakörhöz.


Mi alapján választanálak éppen téged, kettőtök közül?

2012. dec. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
9%

#19

Mondjuk lehet beleírnám abba a hirdetésbe (ha vagyok annyira intelligens, és a hirdetésem több mindent fed le), hogy diplomával vagy a nélkül rendelkezőt. :P

Látod jóbarát, erről beszél a kérdező! A.L.A.P.M.Ű.V.E.L.T.S.É.G!

2012. dec. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!