Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért szidják itt a...

Sokan miért szidják itt a multikat? Én örülök, hogy nekik dolgozhatok!?

Figyelt kérdés

Tele van az oldal olyan kérdésekkel, hogy nem fizeti ki a vállalkozó, kevesebbre jelenti be, 5 éve nem emelt fizut, nem fizeti a túlórát, elveszi a kajajegyet, stb!!!


Én multinál:


-annyin vagyok bejelentve amennyit keresek!

-q vállalkozó a munkámért 70-80%-ot fizetne csak!

-mindig napra pontosan jön a fizu!

-minden jan. 1-jén LEGALÁBB infl. megegyező béremelés!

-havi 10 ezer kajajegy!

-ingyenes tanfolyamok!

-továbblépési lehetőség!


Akkor miről beszélünk??? Mi olyan rossz egy multinál? Mitől jobb egy pár éves, 5 főt foglalkoztató Kft??


2012. dec. 20. 19:33
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
91%

"Majd ha egyszer átlátod a gazdaságra gyakorolt hatásukat nem kérdezel többé ökörségeket."


Plusz kétmillió igazmagyar munkanélküli nyilván gazdaságilag hasznosabb, mint a multik.

2012. dec. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
0%

"Melyik az az adó vagy satöbbi, amit csak a kisvállalkozásoknak kell megfizetni, a nagy cégeknek pedig nem?"


Pl. az, hogy a multik szép adókedvezményeket, "támogatásokat "kapnak, és ezt kár letagadnotok mert a hülye is tudja! Egy hazai kisvállalkozást nem babusgatnak ennyire, ezt is kár tagadni.

2012. dec. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
91%

Nem tagadtuk soha, nem is ez a kérdés. Adókedvezményt kb 5 éves időtartamra szokás adni. A legtöbben pedig már 10-15-20 éve itt vannak. Az Audi például már 1993 óta itt van az országban.

A kisvállalkozásokat is támogatják, azzal sincs semmi baj.

2012. dec. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
37%

Bizonyos multik kellenek Magyarországra,de a nagy többségük nem.Ezeknek a pozícióját magyar vállalatok is el tudnák látni.Amennyiben nem privatizáltak volna mindent a 90es évektől kezdődően,akkor ma még például nem okozna gondot az embereknek az sem,hogy Coopban vásároljanak.

Tisztán emlékszem rá(akkoriban kezdtem dolgozni),97ben itt vidéken rengetegen eljártak napszámba földekre,libatelepre,faiskolába ,és ez 2-3településnek adott állandó munkát.Télen,nyáron.Ma már ott tartunk,hogy a vállalkozásokat megadóztatják,hogy a faiskola tavasszal(kérem szépen,az nem a csúcsidőszak egy faiskolában)bezárt,a földek fele már nem művelt,a liba telep teljesítménye csökkent,a megrendelésekkel egyenesen arányosan.Ugyanis nekünk jobb támogatni egy olyan multit,mint a Lidl,aki Kínából hoz be előre lefagyasztott macskát,mint egy picit kevesebb adót kiróni egy magyar vállalatra,aki munkát tud adni az embereknek,akik tudnak vásárolni,és így a körforgás elindulna.Magyar vállalkozó ha akarna sem tudna elindítani egy vállalkozást,nevetséges árak vannak,amikkel gyártásban nem tudnak versenyezni,ugyanis a multik pl adómentesek 5 évig.Akkor miről beszélünk?

De jó nekünk,hogy 65ezer ft-ért kidolgoztatnak minket....

2012. dec. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
49%
Én is dolgoztam mint kiszállító egy multinál. Sofőr. Este tizre kellett menni és volt olyan sokszor hogy másnap délután négykor végeztem. Nekem kellett a 25 tonna árut fel ,leraknom. Fel elektromos- le kézi hidróval. Egyedül. Közbe két, három áru átvevő és minimum egy vagyon őr ellenőrízte az árut. A legtöbbször kettő fuvar volt. Arról már ne is beszéljünk hogy nyáron a harminc fokos melegben bekellett menni a hütőkamrába ahol plusz kettő-öt fok van !!! Egy reggel meg álltam egy kávét inni , azt mondták hogy azért ezt ne. Kaptam 74000 ft fizetést, meg 36000 ft üzemanyag túl fogyasztást. Lehet számolni. Akinek tetszik csinálhatja.
2013. dec. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!