Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért szidják itt a...

Sokan miért szidják itt a multikat? Én örülök, hogy nekik dolgozhatok!?

Figyelt kérdés

Tele van az oldal olyan kérdésekkel, hogy nem fizeti ki a vállalkozó, kevesebbre jelenti be, 5 éve nem emelt fizut, nem fizeti a túlórát, elveszi a kajajegyet, stb!!!


Én multinál:


-annyin vagyok bejelentve amennyit keresek!

-q vállalkozó a munkámért 70-80%-ot fizetne csak!

-mindig napra pontosan jön a fizu!

-minden jan. 1-jén LEGALÁBB infl. megegyező béremelés!

-havi 10 ezer kajajegy!

-ingyenes tanfolyamok!

-továbblépési lehetőség!


Akkor miről beszélünk??? Mi olyan rossz egy multinál? Mitől jobb egy pár éves, 5 főt foglalkoztató Kft??


2012. dec. 20. 19:33
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
59%
Nem klímát gyárt te ostoba. Karbantartással, telepítéssel, szervízzel foglalkoznak. Ja amúgy a Genex magyar de ő is kínába gyártat mert ott olcsóbb. Ennyit a magyar vállakozásokról.
2012. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%

22.,Aha! Tehát a cégben Jenő, Géza a két talicskás meg Béla a kötöttelektródás-kéziívhegesztő a magyar.

Jó van ecsém, a toppon vagy! Ez ám a magyar cég!

2012. dec. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
46%
A tulajdonos és a cég vezetői is magyarok....
2012. dec. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
46%
Lényegtelen, hogy multi vagy magyar. Mind a kettő szemétláda sajnos...
2012. dec. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

A "multi" ebben az értelemben a "multinacionális" szónak a rövidítése. Azokat a cégeket nevezzük így, melyek több országban is jelen vannak (függetlenül attól, hogy a tulajdonosi körül magyar-e vagy sem, hogy melyik országban van a székhelyük vagy hogy szolgáltatnak vagy gyártanak).


A multi mint olyan nem káros a gazdaságra (biztos van köztük, ami káros, meg olyan is ami nem).


Az átlagember nincs tisztában az alapfogalmakkal, ezért általánosít. Nem ért a témához, ezért ellenségképet keres (és sokan - helytelenül - ezt meg is találják a multikban).


Gyanítom a kérdezőnek igaza van abban, hogy az átlag multi Magyarországon gyakran jobban megfizeti az alkalmazottait, mint az átlag kisvállalkozás, jobban lehet vállalati kultúrát tanulni illetve jobb az adófizetési hajlandósága.


Mielőtt gyanúsítanátok: egy kisvállalkozás vezetője vagyok aki sokszor nem tud versenyképes lenni a multival - de úgy gondolom, hogy attól, hogy ez nekem rossz a gazdaságnak kifejezetten jó.

2012. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
94%
A multi kártékony? Kiviszi a pénzt? Mert aztán a magyar vállalkozó az a tisztesség mintaképe, nem? A magyar vállalkozó nem adózik, vagy nem annyit mint valójában, nem jelenti be alkalmazottait, stb. Egy ilyen "tisztességes magyar" vállalkozó több kárt okoz, mint bármilyen multi.
2012. dec. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
95%

Gondoljunk bele, hogy a multinacionális cégek hány embert foglalkoztatnak!

A férjem is ilyen helyen dolgozik. Az előző munkahelyén beígérték a minimálbért, kapott hatvanat, nem fizették az útiköltséget, ráadásul egy fűtetlen fatelepen dolgozott, és brutális vesemedence-gyulladást kapott. Ha ezek a multik kivonulnának, megmondaná itt a sok okoska: Az állam mi a francot csinál több százezer munkanélkülivel. A férjem adózik, a magyar állam felé.

A nagy magyarságotokkal tudtok enni adni a gyereketeknek? Egyáltalán mertek gyereket vállalni így?

Ha annyira segíteni akartok takarodjatok le a piacra és vegyetek termelői zöldséget, húst, tejet, tojást!!!

2012. dec. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is vágyálmam életem végéig egy multinál roboltolni mint egyeseknek! :D
2012. dec. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
33%

"A visszaélések, sumákolások mindig a kisvállalkozásoknál vannak. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek!"


Te és a további egy-két elvtársad valahogy mindig elfeledkeztek róla, hogy Mo.-n a kisvállalkozásokat előszeretettel fojtogatják, sarcolják ilyen-olyan adókkal, satöbbikkel.

Még ha valahol van is benne valami, hogy sok maszek szeret mocskoskodni, de ennek pl ez az egyik oka.

2012. dec. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
95%

"Te és a további egy-két elvtársad valahogy mindig elfeledkeztek róla, hogy Mo.-n a kisvállalkozásokat előszeretettel fojtogatják, sarcolják ilyen-olyan adókkal, satöbbikkel."


Melyik az az adó vagy satöbbi, amit csak a kisvállalkozásoknak kell megfizetni, a nagy cégeknek pedig nem?

2012. dec. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!