Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tüntetnek a diákok...

Miért tüntetnek a diákok mikor nincsen igazuk?

Figyelt kérdés

Én úgy látom , hogy egyáltalán nincsen igazuk a diákoknak .

Én úgy halottam , hogy azért tüntetnek mert ingyen akarnak tanulni .


Tehát ők ingyen akarnak tanulni a felsőoktatásban az állam pénzén ( a mi adónkból ) . Viszont nem akarnak az országba maradni . Akkor magyarán szólva az államot ( minket ) rövidítenének meg . Mivel beleölünk egy csomó pénzt és ők a külföldieket segítik a munkájukkal .


Ha nem akarnak itt maradni akkor minek akarnak itt ingyen tanulni ?

Magyarul ezzel azt a kis pénz is el akarják venni amit az emberek ellátásra költenek ( nyugdíj , egességügyi ellátás , stb . )


De minek kell ezért tüntetniük ?


2012. dec. 18. 22:58
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Én is leírtam a http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__377.. 22:52-es posztjában tételesen, hogy mi a baj a mostani rendszerrel.

Pl. a 12 évig kvázi rabszolgamunkában dolgoztatott orvosok, az irreális eladósodottság pályakezdőként vagy az ésszerűtlen keretszámok. Ezek ellen mind küzd a diákság. Nézzétek meg a 6 pontjukat, sehol nincs tandíjmentesség (teljes!). Ők is minőségi oktatást akarnak kapni, hogy aztán itthon kamatoztathassáka tudásukat.

Tapasztalatból mondom (nemzetközi gimibe jártam, teli diplomatacsemetével), hogy a legtöbb ember, ha ki is megy külföldre, előbb-utóbb visszatér. És akkor hozza a külföldön felhalmozott tőkét, tudást, kapcsolatrendszert. És ez a mi hazánknak vállik a hasznára.

2012. dec. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi hogy nagyon hosszú, de muszáj részletesen leírni az elmúlt másfél hét eseményeit...

Ha nem akarod végigolvasni: legyen elég annyi, hogy a rektorok, egyetemi oktatók, középiskolai tanárok is ellenzik a változásokat. Nyilván nekik sincs igazuk...



"Én úgy halottam , hogy azért tüntetnek mert ingyen akarnak tanulni . "


Kicsit rosszul hallottad. (Egyébként honnan? Ugyanis a "közmédia", és a híres jobboldali (tudod, hír és echo tv, magyar nemzet és hírlap) média kizárólag a kormány álláspontját közvetíti, bármilyen ellentétes álláspontot ELTORZÍT.) Kezdődött azzal, hogy lecsökkentik 10 000-re az államilag támo... ösztöndíjas keretszámokat. A gonosz Gyurcsány idejében ez 50 000 felett volt. Az emberek tudod olyan ostobák, hogy nem szeretik a hirtelen változásokat. Már ez is elég alap egy tüntetéshez. X számú végzős diák úgy készül(t) a májusi érettségire, hogy nagyjából tudta, mennyi pont fog kelleni a választott szakára. Erre jön a kormány, és bejelenti, hogy még a tavalyi nevetségesen kevés ingyenes helyet is harmadára-negyedére csökkenti 2 hónappal a jelentkezési határidő előtt. Milyen alapon? Stadionra van pénz, egyetemre nincs? Csillagászati árú vasútfelújításra van pénz, egyetemre nincs? Ehhez jön az, hogy az egyetemek támogatásait tavaly is csökkentették és most még jobban csökkentik.


Jött a kormányzati propaganda, hogy aki nem kerül be a 10 000 helyre, annak lehet felvenni a Diákhitel 2-t, tök olcsó, nem adósít el. Ezt ugyanazok mondták, akik 2 éve a bankkölcsönök ellen hirdettek harcot. Ehhez párosultak a mérhetetlenül cinikus megnyilvánulások a kormány részéről. Pl. most akár 100-120 000-en tanulhatnak ingyen - na ja, a hitel ingyen van... A múlt hétfői hídfoglalókat állítólag egy ilyen közlemény tüzelte fel... :) Azon kívül, hogy a saját baromságait mantrázta a kormány, nem mutatott hajlandóságot a tárgyalásra. Amikor meghívta a HÖOK-ot, azok válaszoltak, hogy előbb megbeszélik az érintettekkel (rektorok, diákok, középiskolai tanárok...). A már említett kormány-média meg egész héten azt ordította, hogy a diákok csak balhézni akarnak, nem tárgyalnak. Hogyne. A Magyar Nemzet próbált mocskolódni, címlapon leközölt egy listát, hogy melyik egyetemi diákvezető mennyi ideje tanul az egyetemen. Arra sajnos nem tértek ki, hogy ennyi időt EDDIG SEM LEHETETT INGYENESEN tanulni.


De eléggé beszarhatott a "jobboldal" a mindennapos, ám létszámban kicsi tüntetésektől, bayer zsoltika már a fidesz végét vizionálta, hoffmann rózsika lemondásáról írt véleménycikket a magyar nemzet... A kormány szerint még mindig a diákok voltak a hülyék, hogy nem értik, hogy ez igazából nagyon jó lesz nekik. Orbánt hívták a diákok sok helyre, hogy ugyan, álljon már ki eléjük és magyarázza el. Bokros megtette, ez a barom nem. Diákok helyett találkozott a fidelitas pár kamudiákjával, majd megtért, és bejelentette, hogy nem lesznek keretszámok. Állítólag egy éve készítették a minisztériumban az új törvényt, erre Viktor kézivezérléssel visszavonta az egészet. (Még kormányszóvivő is mondott olyat, hogy ő személyesen döntött ilyenről...)


Senki nem ellenezte a létüket. Azt ellenezték, hogy ilyen hirtelen lecsökkentsék őket (némi csökkentés kell persze, mert egyre kevesebb ember születik, de ez kb. 5%...). Az új koncepció szerint ponthatárokat mondanak meg központilag, nem keretszámot. A probléma ezzel annyi, hogy akkor most mondanak (magukban) egy keretszámot, és utána megnézik, hogy mi az ehhez tartozó ponthatár, és ez a pontszámot hirdetik ki... Tehát úgy tűnik mintha visszakoztak volna, pedig egyáltalán nem. Ugyanazt meg tudják csinálni, mint eddig.


Időközben megalakult a (nem tudom pontosan a nevét) felsőoktatási egyeztető fórum, ahol elfogadták azt a 6 pontot, ami alatt a diákok eddig tüntettek. Ennek tagjai a rektorok, egyetemi oktatók, középiskolai tanárok, stb. Ők mind egyetértenek abban, hogy nem szabad csökkenteni a felsőoktatásban résztvevők számát, ÉS nem szabad ennyi pénzt elvonni (rabolni) az egyetemektől. A Magyar Rektori Konferencia kiadott egy közleményt, amiben bizonyítják, a magyar egyetemek nem adnak papírt agyhalott idiótáknak. A diplomások munkanélkülisége egyébként a legkisebb a végzettség szerinti csoportok között. A kevés diplomás egy dologhoz jó: diktatúrához. Ahol minden gondolkodó értelmiségi csak teher az vezetés vállán. A gazdaság fellendítéséhez viszont kellenek a diplomások, ha másért nem, hát azért mert ők többet adóznak, mivel (általában) többet keresnek az alacsonyabb végzettségűeknél.


A cinikus megnyilvánulások és folyamatos mellébeszélések miatt a tüntetéseket igencsak kormányellenes hangulat járja át. Ez talán érthető, te sem barátkozol olyanokkal, akik teljesen hülyének néznek. Pár éve még Viktor is a tandíj egy enyhébb formája ellen volt, most meg egy sokkal durvább változatát akarja bevezetni. Mi ez, ha nem a választópolgárok hülyének nézése?? Sajnos a kormány egy párhuzamos világban él... És azt a másik valóságot nyomatja töményen a médiáján keresztül.

(Pl. tüntetések létszáma: számoljunk kicsit! Ha szerdán a parlament előtt egy 30x30-as területen voltak tüntetők (ez alulról van megbecsülve, inkább nagyobb volt az a terület). Ezt "pár száznak" hazudták. Nos, ha négyzetméterenként csak 1 ember állt volna, akkor is 900-an vannak. A számításokban 4 ember/nm-t számolnak az olyan tömegre, ahol moccanni se lehet. Hát ott nem lehetett egyáltalán... De ha csak 2,5-3 ember/nm-el számolunk, (ami még egész kényelmes) akkor is voltak 2250-2700-an...)


A hallgatói szerződésről: képzeld, a nagyon nagy többség egyáltalán nem akar kimenni, a többiek nagy része pedig pár éven belül (magyar viszonyok között gazdagon) visszajönne. Csak a kormány hangoztatja hogy minden diákegy mocskos hazaáruló, és úgy látszik te is bedőltél... Csak tudod amikor szembesül egy friss diplomás azzal, hogy itthon nem fizetik meg annyira, hogy belátható időn belül nem hogy kocsija, de lakása legyen, na akkor elgondolkodik az ember hogy jó helyre született-e. Ezt a valós problémát drága kormányunk tiltással akarja megoldani. Ez azt jelenti, hogy "munkahelyet nem tudunk adni, de a mi balfasszságunk miatt nyugodtan dögölj meg!" Ha megfizetnék pl. az orvosokat, egészen biztos, hogy elhanyagolható százalékuk menne külföldre. Egyáltalán nem kell ugyanarra a bérre gondolni amit kint kapnának, mert egy határ felett sokaknak nem éri meg a kiköltözéssel bajlódni.


Egy másik idióta része a szerződésnek, hogy ha nem fejezi be valaki a tanulmányát, akkor vissza kell fizetni. Ha például az egyik szülő hirtelen meghal, és a család kitalálja, hogy a gyerek most elmegy szart lapátolni hogy ne haljanak éhen, akkor a visszafizetendő TANDÍJ miatt halnak éhen, ha meg tanul tovább (ami így sincs ingyen, még büfészakon sem, és nem kocsmázásra gondolok...) akkor azért, mert nem lesz elég bevétele a családnak. Ha csak egy ilyen eset megtörténhet, már el kell azon gondolkodni, hogy igazságos-e a szerződés. (NEM, KRVÁRA NEM AZ.)


Arról még nem is beszéltünk, hogy a kormány SZERINT most szinte akárkit felvesznek egyetemre... Felmerülhetnek olyan kérdések, hogy miből és hova? Ugyanis a költségvetést már elfogadták, és rohadtul megvágták a támogatásokat (Gyurcsány 200 milliárdot adott és még a tandíj is az egyetemekhez ment volna, most Orbán 115-öt...), és kellő mennyiségű tanterem és oktató sincs ahhoz, hogy az ígéretet betarthassák. Tehát akiben 2 év után felmerült hogy igazat mondanának, sajnos jobb ha már most tudja, hogy ismételten hazudtak.


Egyébként aki annyira fel van most háborodva, annak nem más fizette adó formájában a tandíját? Arra megy ki a játék, hogy a különböző társadalmi csoportokat kijátsszák egymás ellen... Bár szerencsére a diáktüntetéseken megjelent a szolidaritás ötlete, hiszen nem csak maguk miatt tüntetnek az emberek. Ezeket még azzal is próbálja lejáratni a kormány, hogy "ellenzéki képviselők vettek részt". Na nee, a tüntetésen nem szólalhatnak fel politikusok, a pártzászlók ki vannak tiltva... De nem lehet megtiltani senkinek, hogy jelenlétével támogasson valamit amivel egyetért. Úgy tűnik nagyon fáj a kormánynak, hogy civileknek/polgároknak/volt szavazóbázisának nem tetszik amit művel, és tüntet ellene... A legutóbbi tüntetésen meg a híradásokkal ellentétben nem csak diákok, hanem tanárok, orvosok és művészek is jelen voltak.


Ha idáig elértél, kérlek gondold át még egyszer, hogy mennyire igazságos ez a röghözkötős, államilag már alig támogatott, agyoncsonkított felsőoktatási rendszer megfűszerezve egy kompromisszumra képtelen, cinikus és diktatórikus kormánnyal.

2012. dec. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
78%

" Felőlem tanuljon a saját pénzén és menjen úgy ki külföldre , de ne én és a családom ( meg a többi emberé ) éhezzen miattuk"


Én a saját pénzemen tanulok (állambácsinak fizetek több százezer forintot), mellette adózom, évi több százezret. Te és a családod mit tesz a közösbe? Magyarországon 7 millió ember lehúzza a termelő 3 milliót a családra meg az éhezésre hivatkozva.

2012. dec. 19. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
81%

A diákoknak RÉSZBEN igazuk van. Munkaerőpiac igényeihez kellene kialakítani az ösztöndíjas helyek számát.Teljesen felesleges egy csomó tanárt képezni pl, amikor az emberek már gyereket se mernek vállalni.

Másrészt elég szomorú, hogy az ingyenélő ,eltartott banda helyett az oktatáson csattan az ostor.

Sok segélyt nem kellene ebben az országban kifizetni, és máris több pénz jutna mindenre.

Jól menő, gazdag vállalkozó rokkantnyugdíjas....Na az ilyen kiveri a biztosítékot nálam, és még sorolhatnám oldalakon keresztül!!!!

2012. dec. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Miért tüntetnek? Mindenkit kicsit máshogy érint a dolog..., de...:

1. Aki kisebb egyetemekre jár, azoknál fennáll az esély, hogy az intézkedések után bezár az egyetemük, mert egyszerűen nem lesz hallgató, ők nyilván az iskolájukért büntetnek.

2. Röghöz kötés: Én speciel Magyarországon szeretnék maradni, úgyhogy ez a része engem nem érint főleg, hogy szerencsére eléggé piacképes szakra járok, de észre kell venni, hogy ez egy nagyon egyoldalú dolog, mi van ha valaki aláírja, hogy x (6-10) évet Magyarországon dolgozik, de nem kap sehol munkát az országban? Ekkor gyakorlatilag önhibáján kívül nem tudja megtenni a kötelezettségeit. Oké legyen röghöz kötés, de akkor az adott pár évig, amíg kötelező garantálják, hogy lesz hol dolgoznia az illetőnek.

3. Továbbra is hallgatói szerződés: Jelenleg ha valaki beiratkozik egy szakra és fél év vagy egy év után rá jön, hogy az nem menne neki (például orvos szeretne lenni, de elájul a boncolásnál stb., olyan dolgok amit tényleg nem tudhat előre), annak ki kell fizetni az első év tandíját, bizonyos szakok esetén akár egy millió forintot is!

4. Bizonyos szakok egyáltalán nem indulnának az eredeti tervek szerint államilag támogatottan: jogász, ügyvéd, de nem kell hiányszakmákra gondolni, azt általam megcélzott programtervező informatikus msc is veszélybe került és a magyar családok nagy része képtelen ekkora összegeket kiköhögni és hát aki évekig készült valamilyen pályára és a pályaválasztás előtt másfél hónappal közlik vele, hogy olyat nem lehet, az nyilván nem fog örülni, közöljék a keretszámokat 1-2 évvel előre és akkor mindeni tudja mire számítson és az alapján keres magának szakot!

5. Az is hozzátartozik a történethez, hogy jelenleg, aki nem államilag támogatott formában tanul, az nem kaphat tanulmányi ösztöndíjat, így egy jó tanuló esetében dupla csapás az, ha nem indul a szakja államilag támogatott formában.

6. Az országban az állásajánlatok 90%-ánál fel van tüntetve, hogy 1-2-4-5 év tapasztalattal rendelkező munkatársat keresnek, akkor egy frissen végzett egyetemista, hogy a halálba helyezkedjen el?


Összességében: a tandíj összege túl magas, ezzel azt érnék el, hogy csak a gazdag családokból származó fiatalok tanulhatnának. Az egész rendszer kiszámíthatatlan, hiszen a keretszámokat és a különböző szabályokat szinte már hetente módosítják, sokszor teljesen logikátlanul. Oké a röghöz kötés, de akkor kérünk egy olyan ellenszolgáltatást is, hogy le is tudjuk dolgozni azt, ami a szerződésben van.

Én egy olyan rendszert látnék jónak, hogy mindenkinek egyformán fizetni kell, de nem nagy összeget, havonta maximum 10-15 ezer Ft-ot, viszont emellé járna a tanulmányi ösztöndíj, olyan mértékben, hogy aki jól tanul, annak ez az összeg visszajöjjön, aki kiemelkedően tanul annak még haszna is lehessen a dologból, aki rosszul tanul az fizessen.


U.i.: tudom, tudom: diákhitel. Aki egy kicsit is gondolkozik az ezt a konstrukciót nem veszi igénybe, ugyanis nem lehet jelenleg látni, hogy mennyit kell majd visszafizetni, ezt pedig az elmúlt évek bedőlt hitelei után senki sem meri megkockáztatni. Arról ne is beszéljünk, hogy egy fiatal, friss diplomásnak mennyi egyéb költsége van: szeretne saját lakás, családot alapítani, stb., e mellé egyszerűen nem fér bele több millió forint hitel visszafizetése!

2012. dec. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
88%

KérdezŐ!

A kormány elvárja, hogy diploma után itthon dolgozzak, DE munkát nem ad! Ha elvárja, hogy fizessek, akkor adjon is érte cserébe valamit. Pl: vállalja, hogy ha máshol nem de legalább az állami szektorban lesz munka (bár mérnökként ezt nem tudo, hogy tudná vállalni, de nosza rajta). Ha ő elvár valamit, akkor adjon is cserébe. Ha lesz biztosítva a jövőm itthon, én szívesen maradok. Megmondom őszintén: én diploma után adok egy évet. Ha egy év alatt nem találok munkát, akkor elhúzok innen, mert nem azért szenvedtem az egyetemen, hogy éhenhaljak utána.

2012. dec. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
83%

Csak két dolgot fűznék hozzá a beszélgetéshez, mert lényegében minden jól el lett magyarázva.


Az egyik, hogy miért nincsenek munkahelyek? Pont az ilyen agyatlanság miatt, 2 hónappal felvételi előtt összedobnak valami átgondolatlan hülyeséget. Ugyan ezt csinálják a gazdaság minden területén, minden bizonytalan, így már senki nem mer befektetni. Nincs olyan hülye, aki külföldről behozza a pénzét és a hazai feltételek mellett kezdeni tudna vagy szeretne valamit. Nem éri meg. Az itthoni gazdaságot meg már eladták, tehát az sem tud működni. Közvetve ez ellen is tüntet a diákság, hiszen az ilyen jellegű döntéshozásokkal van a gond, ami őket most érinti.


A másik, hogy diplomám megszerzése után nekem is külföldre kell mennem, mert építészmérnökként nem tudok elhelyezkedni, leépítések vannak, 10-20%-on mozog az építőipar néhány évvel ezelőtthöz képest. De ez nem maradhat így, amint elkezd javulni valami, azonnal visszajövök, ahogy már említették, tapasztaltan, munkára készen.

És ez nem azt jelenti, hogyha bajban van az ország, azonnal menekülök, aztán ha jó minden, akkor visszajövök. Itt arról van szó, hogy egyelőre nem tudnak alkalmazni, nincs szükség rám, valamit kezdenem kell magammal. Persze ha kapok egy olyan munkát, amiből megélek és legalább fele annyit keresek, mint külföldön, akkor eszem ágába sem jut itt hagyni a családomat, a barátaimat, az életemet. De amíg fiatal vagyok, kezdeni akarok magammal valamit és nem elpazarolni a tehetségemet.

2012. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 bumbi02 ***** válasza:
67%

Szerintem a diákok szülei elég adót fizettek már be, hogy a gyermekük államilag támogatott helyen tanulhasson, ha a képességei adottak hozzá.


Másrészt, azért nem maradnak otthon, mert nincs sokszor hol elhelyezkedniük. Hiába kötelezi őket az állam, ha egyszerűen nem olyanok a feltételek otthon, hogy megérje maradni.

2012. dec. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi gyerekek :hogy is volt az a népszavazás?

Nem akarunk tandíjat!Nocsak, most mindenki hogy félti az adópénzt!Ha akkor bevezették volna a tandíjat( ami töredéke lett volna a mainak)nem itt tartanánk!

2012. dec. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!