Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tüntetnek a diákok...

Miért tüntetnek a diákok mikor nincsen igazuk?

Figyelt kérdés

Én úgy látom , hogy egyáltalán nincsen igazuk a diákoknak .

Én úgy halottam , hogy azért tüntetnek mert ingyen akarnak tanulni .


Tehát ők ingyen akarnak tanulni a felsőoktatásban az állam pénzén ( a mi adónkból ) . Viszont nem akarnak az országba maradni . Akkor magyarán szólva az államot ( minket ) rövidítenének meg . Mivel beleölünk egy csomó pénzt és ők a külföldieket segítik a munkájukkal .


Ha nem akarnak itt maradni akkor minek akarnak itt ingyen tanulni ?

Magyarul ezzel azt a kis pénz is el akarják venni amit az emberek ellátásra költenek ( nyugdíj , egességügyi ellátás , stb . )


De minek kell ezért tüntetniük ?


2012. dec. 18. 22:58
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Itt leírtam a véleménye, még egyszer nem fogom.

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__377..

Az enyém a 19-es válasz, de érdemes a többit is elolvasni.

2012. dec. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
57%

Ezek a követelések.


1. Követeljük a köz- és felsőoktatás átfogó reformját!

2. Követeljük, hogy legalább 44.000-en kezdhessék meg állami ösztöndíjas formában felsőfokú tanulmányaikat!

3. Állítsák le a forráskivonást, kompenzálják az elvonásokat!

4. Töröljék el a hallgatói szerződést!

5. Ne korlátozzák az egyetemi autonómiát!

6. Az átfogó reformnak biztosítania kell, hogy a hátrányos helyzetű családokból is legyen esély bejutni a felsőoktatásba!


1. Mit tetszenek érteni reform alatt?

2. Egyetértek.

3. Egyetértek.

4. Ez az, ami felháborító. Ha nem akarnak Magyarországon tanulni, akkor tanuljanak máshol - vagy fizessék meg a képzésük költségét.

5. Mit tetszenek érteni egyetemi autonómia alatt?

6. Egyetértek.

2012. dec. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 Komplikato ***** válasza:
100%

"1 millió munkahelyet 10 évre ígérték nem 3-ra... Ki is nem figyelt oda :)?"


Te. Fázis késésben vagy. Ugyan is valaki kitalálta, hogy "2.7 ember dolgozik", de majd elintézik 2018-ra, hogy ez 4 millióra nőjön. Ez azt jelenti, hogy a nagy megmondó ember szerint ők 6 év alatt 1.3 millió embernek adnak munkát.

Röhög a vakbelem ...


Kedves kérdező, ha a fizetéseünk egy részét oktatás címén nyúlják le, akkor ÉN pl. marhára szeretném tudni mire költik ha az iskolákra nem? Mert elvonni elvonták jó részét. Valamint lehet én vagyok élhetetlen, de szvsz lehet nem 60 milliárdért kell stadionokat építgetni miközben elveszik a pénzt EÜ-től, iskoláktól, mindenhonnan.

2012. dec. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
71%
Ja, és még valami. Azt ugyebár elvárjátok, hogy a kedves itthon maradt szüleiteket és nagyszüleiteket én tartsam el. Merthogy az én adómból kapják a nyugdíjukat, az napnál világosak.
2012. dec. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
57%

20-as igazad lehet, de valószínüleg ott lehet hinni a kormánynak, mert nálunk akkor sem ha kérdez, nálunk az elkövetkező hónapra nincs garancia hogy minden rendben lesz, nem 1-2 évtizedre előre


Te is csak a szaros kis pénzed félted, és pont a diákoktól.

Itt nem a diákokkal van a probléma, hanem a kormánnyal fűt fát ígér ti meg szépen bedőltök neki


áruld el nekem melyik bolygón fontosabb a múlt mint a jövő, ja várj csak hát persze Magyarországon


az összes jelenlegi pártot meg kell szüntetni és végre csinálni egy rendes rendszerváltást


mondtam már tipikus magyar gondolkodás "ha szar nekem, legyen neki is"


De tudod mit igazad és van jobb ötletem is: Ha valakinek nincs minimum havi 2000000 Ft-os keresete akkor a gyerekei ne tanulhassanak a felsőoktatásban. Ez így lenne korrekt.


Foglátok már fel végre hogy nincs elmútnyócév meg nagyonnagyválság egyszerűen fogy a pénz mert a fidesz (nem mintha a többi nem tette/tenné meg) lenyúlja a pénz szépen zsebre rakja, és közben röhög azon hogy most is mit csinálunk

2012. dec. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
86%

"Ausztria, Csehország, Szlovénia, Skócia?"

Ausztriában be volt vezetve, valószínűleg ez téveszthetett meg. Csehországban pedig - ha jól tudom - tervezik a bevezetését. Szlovénia pedig nem Nyugat-Európa. Skóciában pedig nem is gondoltam, hogy van önálló oktatásügy... Na mindegy, azért kösz a pontosítást.

2012. dec. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 Komplikato ***** válasza:
100%

"egyszerűen fogy a pénz mert a fidesz (nem mintha a többi nem tette/tenné meg) lenyúlja a pénz szépen zsebre rakja"


Te is abban a tévedésben élsz mint sok más ember, hogy alábecsülöd az emberi hülyeséget. :)

Szimplán kinézem, hogy tényleg ennyit tudnak és a pénz nagy részét sajnos nem kell ellopnia senkinek ... "sikeresen" el tudják szúrni lopás nélkül hülyeségekre.

2012. dec. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Komplikato tulajdonképpen igazad van de megy zsebre is bőven, meg stadionra, meg ...
2012. dec. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Komplikato ***** válasza:
100%

Ja egy kis adalék: [link]

Lényegi leírása annak, hogy a nagy ígérgetés mögött, meg "keret szám törlés" mögött semmi nincs. És ez előre látható volt.

2012. dec. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy nincs mögötte semmi, csak ez a semmirekellő bagázs azt hitte hogy ha a dolgozokkal büntetlenül kiszúrhatott akkor azt a fiatalokkal is megteheti
2012. dec. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!