Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tüntetnek a diákok...

Miért tüntetnek a diákok mikor nincsen igazuk?

Figyelt kérdés

Én úgy látom , hogy egyáltalán nincsen igazuk a diákoknak .

Én úgy halottam , hogy azért tüntetnek mert ingyen akarnak tanulni .


Tehát ők ingyen akarnak tanulni a felsőoktatásban az állam pénzén ( a mi adónkból ) . Viszont nem akarnak az országba maradni . Akkor magyarán szólva az államot ( minket ) rövidítenének meg . Mivel beleölünk egy csomó pénzt és ők a külföldieket segítik a munkájukkal .


Ha nem akarnak itt maradni akkor minek akarnak itt ingyen tanulni ?

Magyarul ezzel azt a kis pénz is el akarják venni amit az emberek ellátásra költenek ( nyugdíj , egességügyi ellátás , stb . )


De minek kell ezért tüntetniük ?


2012. dec. 18. 22:58
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

"Ingyen akarnak tanulni mert mivel NINCS MUNKA nem győznék anyagilag. Akik meg ki akarnak menni külföldre azok azért akarnak menni mert NINCS MUNKA. Olybá tűnik hogy a képletben szereplő összes problémának a munkalehetőség hiánya a kiváltója, a mostani tüntetések a kormány "ígérünk fűt-fát aztán sz.runk bele" hozzáállásának eredménye. (Ja tényleg, ki is ígért 1 millió új munkahelyet?)"


De gondolkozz egy kicsit . Ha ők ingyen tanulnak akkor a többi ember pénzén élősködnek mert a mi adónkból finanszíroznák . Mivel ki mennek külföldre dolgozni így az államnak ő nem fizet semmit se vissza . Azt a hiányt amit csinálnak azt pedig nekünk kell majd megint befizetni újból . Tehát duplán le húzzák az az itt élő dolgozókat .


Én azt csinálnám , hogy 4,6-os tanulmányi átlag után fizetném a 80%-át azt ennyi . Aki akar tanulni az valóban tanuljon és maradjon itt , ne csak élősködjön .

2012. dec. 18. 23:25
 12/39 anonim ***** válasza:
83%

Igen Nyugaton van tandíj, de a minimális fizetés kb. 1000€, ahhoz képest nálunk kb. 200€ - ami egy hónap kemény munka, na most ki az isten tud neked havi 200€-ból félévente >350€-t félretenni, gondolkodjatok már egy kicsit, lassan felvehetjük a versenyt kínával, annyira alacsony lesz a minimálbér - és persze a nép abból fizesse ki a gyerekei tanulmányait


itt nincs jövő, keleti fizetések eu-s árak, és pl. én a szüleim adójából tanulok, és jó lenne ha végre kinyitnátok a szemeteket hogy a szakadék széle felé rohanunk a forintnak semmi értéke nincs lassan a nyugdíj folyamatosan emelkedik, a fizetések alig, az adók pedig úgyszintén csak emelkednek


a minimálbér 98000Ft-ra emelkedik szép és jó csak azt nem közlik hogy az nettóban kb. 60000Ft


ebben az országban amíg sok kérdezőhöz hasonló vak addig nem lesz változás - ha azt akarják hogy a diplomások ne menjenek el akkor ideje lenne elgondolkodni hogy itt 200000Ft-t kapnak ugyanazért a munkáért amiért kint a többszörösét és ha valaki nem tudni 200000Ft csak jól hangzik de a rendes megélhetéshez kevés, családalapításhoz kevés


továbbá az a gond hogy nincs ebben a redvás országban munkahely, de a diplomás el ne merjen menni

2012. dec. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
21%
1 millió munkahelyet 10 évre ígérték nem 3-ra... Ki is nem figyelt oda :)?
2012. dec. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

Politikai színezetű,ez az ügy egyre inkább.

Változtatni kell a rendszeren,csak ez sokaknak fájni fog.

Itt nemcsak a diákságra gondolok,de sok oktató is van a felsőoktatásban akikre nincs igazán szükség.

Az utóbbi 20 évben gombamód szaporodtak a felsőfokú intézmények,és ontották magukból a tömegdiplomásokat,akik

egyre nehezebben tudtak munkát találni.

Hát most itt tartunk,hogy ezekkel a ruhatár-büfé szakos diplomákkal semmit nem lehet kezdeni.

Sajnos a válságot mi is okozzuk magunknak,ez is a része annak.Bosszantó persze,hogy 4 év tanulás után a hallgatók

java akiket közpénzen az állam kitaníttat,ezek után elmegy külföldre....

Mondjanak még egy országot ahol ez a pazarlás elmegy?

2012. dec. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
84%

minőségi felsőoktatás nem attól lesz hogy kevesebb lesz a hallgató, hanem attól a kigolyózzák a rendszerből a szadista tanárok, és végre oktatás lesz mert ez ebben a formában egy rakás sz*r

ha pedig azt szeretné a kormány hogy ne menjenek el a diplomások akkor végre be kellene indítani a gazdaságot ahelyett hogy minden pénzt kiszívnak belőle "válság van" címszóval

2012. dec. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

12-es

Ha elmegy innen azzal csak az itt élőket húzná le azzal , hogy mi fizessük az ő tanulását . Neki lehet , hogy jobb de aki nem tud elmenni az meg szenvedjen még jobban miattuk ?

2012. dec. 18. 23:43
 17/39 anonim ***** válasza:
70%

tipikus magyar gondolkodás: "akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is"

ahelyett hogy csatlakoznátok hozzájuk és kibővitett követeléslistával tüntetnétek egy jobb magyarországért ahelyett a szokásos magyar gondolkodás - ez az ország megérett egy atombombára

2012. dec. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
94%

"Igen Nyugaton van tandíj, de a minimális fizetés kb. 1000€, ahhoz képest nálunk kb. 200€ - ami egy hónap kemény munka, na most ki az isten tud neked havi 200€-ból félévente >350€-t félretenni, gondolkodjatok már egy kicsit, lassan felvehetjük a versenyt kínával, annyira alacsony lesz a minimálbér - és persze a nép abból fizesse ki a gyerekei tanulmányait"

Azért nem kéne túlzásokba esni! Vegyük pl. Portugáliát, havi 485 euró az átlagfizetés(utána néztem), a tandíj pedig 950-1250 euró között van évente. Mit gondolsz, az USA-ban hogyan tudnak tandíjat fizetni? Ott is működik a diákhitel intézménye. És ez most nem kormány melletti propaganda akart lenni, mert ettől függetlenül nem értek egyet a kormány felsőoktatási reformjával, egyszerű forráskivonás...

2012. dec. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
66%
2002-ben lettem egyetemista. Akkor még felvételi volt. Felvettek, mert alkalmas voltam. Elvégeztem az egyetemet. És hálás vagyok a hazámnak, amiért tanulhattam. Nem keresek sokat, de eszem ágában sincs elmenni innen. "A madárnak szárnya van és szabadsága, az embernek szülőföldje és kötelessége." (Tamási Áron)
2012. dec. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 Komplikato ***** válasza:
100%

"Nyugat-Európában - Skandinávia kivételével - változó mértékben, de van tandíj."


Ausztria, Csehország, Szlovénia, Skócia?

[link]


[link]

2012. dec. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!