Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak az emberek...

Miért vannak az emberek (főleg egyetemisták) ennyire kiakadva az oktatási törvényen? Lent.

Figyelt kérdés

Azoktól, akik most nagy bőszen tüntetgetnek, megkérdezném, hogy hol fog dolgozni a diplomájával a jövőben... Kishazánk nem valami gazdag ország, több vállalat zár be, mint amennyi nyílik. Január elsejétől jön a minimálbér-emelés, a kisvállalkozások nem fogják tudni biztosítani a diplomások alapbérét (a mostanit se nagyon tudják), ergo jönnek a leépítések, elküldések, szerencsésebb esetben csak a vállalat arculatát, stratégiáját változtatják meg. Oké, hogy nagyon kényelmes az egyetemen/főiskolán ülni 5-6 évig, és csak utána dolgozni, de abba nem gondoltok bele, hogy mindenki a szolgáltató iparágakban akar elhelyezkedni (közgé, jog, bölcsészet), míg a kétkezi termelőmunkások (mezőgazdász, festő, kőműves) lassan "kihalnak"? Persze, kényelmesebb egy asztal mögül parancsolgatni öltönyben, de ezeket a parancsokat valakinek teljesíteni is kéne...

Szerintem igaza van a politikusoknak most, igenis fagyasszák be egy kicsit a felsőoktatást. Az elmúlt 10-15 évben nagyon sok pénzt ölt az ország az oktatásba; ennek az eredménye annyi lett, hogy a diplomások 60-70%-a otthon ül, vagy épp a szakmáján kívül dolgozik, mert nincs a szakmájához való munka (talán ezt hívják túlképzésnek?). Január elsejétől megint minimálbér emelés lesz, ennek következményeképp még több diplomás fogja elveszteni a munkáját, ugyanis a vállalatok már a mostani fizetést is épphogy csak ki tudják nyögni; ha emelnek rajta, akkor a vállalatok 20-30%-ának megintcsak reccs lesz.

Abba senki nem gondolt még bele, hogy előbb termelni kéne, és csak utána kéne szolgáltatással igazítani a megtermelt termékek útját/életét?



2012. dec. 16. 11:07
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem idióta az az állapot, hogy lassan már a takarításhoz is diploma kell. Én azt mondanám, hogy csak a legkiválóbbak (mondjuk az emberek 10 százaléka) menjen egyetemre, és tényleg csak azokhoz a munkákhoz kelljen felsőfokú végzettség, ahol az valóban indokolt. DE! Sok diák évek óta keményen tanul, hogy főiskolára, egyetemre juthasson. Ők jogosan vannak felháborodva, hogy hirtelen bezárták előttük a kapukat.
2012. dec. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Eszébe jutott már bárkinek, hogy keretszámcsökkentés helyett a követelmények növelésével csökkentsék az egyetemisták számát? Azzal a diplomák értékét is növelnék.


Persze, hogy nem, mert az zöldség, hogy túlképzés van. Egyszerűen ez csak része a Fidesz, nevezzük nevén a gyereket, megszorító csomagjának. És sajnos már megint ott spórolnak, ahol nem kéne.

2012. dec. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Én azért vagyok kiakadva, mert ennek a kormánynak mindent az utolsó pillanatban kell kitalálni és itt állunk kétségek közt pár héttel a jelentkezés elôtt. Ha már a nyáron játszották volna ezt el akkor semmi bajom nem lenne vele.
2012. dec. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem értek egyet a felsőoktatást érintő változásokkal, mégis úgy érzem, mindegyikre lenne alap, ha egy (vagy több) dolog biztosítva lenne hozzá.


A tandíj teljesen bevett és megszokott módszer egy olyan országban, ahol az emberek azt ki tudják fizetni, illetve ha hitelt is kell felvenniük miatta, nem kell azon parázniuk, hogy majd 20 év múlva a fejükre szakad az egész. Itthon viszont a legtöbb család a számlákat is alig nyögi ki, a kormány már megint visszafele gondolkozik: előbb kéne az életszínvonalat a nyugati szintre emelni és csak aztán behajtani ugyanazokat a jussokat, amiket ott.


Amikor végrehajtották a keretszámcsökkentéseket a közgazdasági és jogi karokon, akkor is csak a fokozatokkal volt a baj. Maga az, hogy az állam csökkenti az államilag finanszírozott helyeket, jogos: a számára fontos, általa megrendelt, hiányszakmákba fektet és nem egy telített pályára még több diplomást zsúfoló szakot. DE. Itt is a fokozatokkal voltak a bajok: drasztikus volt és hirtelen. Olyanokat állítottak szembe a döntéssel, heteken belül jelentkezni kellett (volna) oda, ahova már 2 éve céltudatosan készültek.



A kérdés maga teljesen értelmetlen. A gazdaságunk válságban van, ez világos, ilyenkor nem költenek az emberek, termelő ágazatokba fektetni marhaság, a megtermelt javakért senki nem fog fizetni - egy farkába harapó kígyó az egész.

2012. dec. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: 4-5 évvel ezelőtt, amikor Orbánék még milliárdokért szavaztatták az országot a tandíj eltörléséről, akkor is ugyanígy bölcselkedtél? Vagy mentél tüntetni és szavazni a diákokat sarcoló aljas, népnyúzó kormány ellen? Aki most a Fidesz mundérját védi, az inkább hallgasson, mert akkor is hazudott és most is hazudik. Akkor azét kellett a népszavazósdi, hogy hatalomra kerüljön, most meg azért csökkentik keretszámokat, mert ők sem tudnak megszorítások nélkül kormányozni. Akkor ezek után miről is beszélünk???
2012. dec. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Tessék. Így hazudott Hoffmann Rózsa ellenzékből:


[link]

2012. dec. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Abban igazuk van az embereknek, hogy a költségtérítés bevezetése tényleg azt fogja eredményezni, hogy csak milliomos csemeték fognak tanulni. Márpedig a milliomos csemetét nem fogja érdekelni a tanulás, hiszen "anyuapuúgyiseltart, megyekinkábbinni". Valóban azt kellene csinálni, hogy egy elég magas pontszámot meghatározni, és csak attól felfelé mehetnének a diákok egyetemre.

Valaki írta, hogy nem jártam egyetem közelében... Valóban nem, de fél éve jöttem ki a fősikoláról, logisztika szakot végeztem. Szakdolgozatomat a logisztikai központokról, és ezek mo.-i vállalkozásokra gyakorolt hatásáról írtam, majd' 20 oldalon keresztül elemezve a mo.-i vállalkozásokat. Eredményként kijött, hogy az elmúlt 10 évben 23,48%-kal kevesebb vállalkozás nyílt, mint amennyi bezárt (KSH adatok, szakirodalom). A buta jelzőket kérem mellőzni, elemezzél te ilyet heteken keresztül a bölcsész meg a jogász fejeddel.


Igazán nem vagyok a diplomások ellen, hiszen egy épület megtervezéséhez szükség van egy építészmérnőökre, a kivitelezéshez meg egy (pár) kőművesre. A baj annyi, hogy mindenki építészmérnök, a kétkezi munkát meg rábízzák (már elnézést) kontár, szakot nem végzett, 8 általánossal rendelkező, fizikatudás nélküli közmunkásokra, aminek az eredménye hitvány minőségű, rosszul összerakott épületek lesznek.

2012. dec. 16. 12:09
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

És így hazudott a miniszterelnökötök:


[link]

2012. dec. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
15-ös: akkor menj fel TE a parlamentbe, legyél TE a miniszterelnök, és kérlek, építs nekünk, magyaroknak, a sz*ból egy hatalmas várat! Nem Orbánékat kell szidni, a válság nem náluk kezdődött. Nem is Gyurcsányéknál! Mikor anno a szüleid a kommunista korszakban annyira jól éltek, az annak volt köszönhető, hogy rengeteg hitelt vett fel - a manapság visszasírt, mélyen tisztelt - Kádár János. Jelenleg azokat a hiteleket nyögjük; amiatt születik minden magyar gyerek 1 millió forintos tartozással... Magyarországnak TÖBB EZERMILLIÁRD DOLLÁR (!!!) tartozása van, úgyhogy légyszíves, kormányozz 1 hónapig, és szedj ki minket a sz*rból, Kedves Mindentudó!
2012. dec. 16. 12:15
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországnak TÖBB EZERMILLIÁRD DOLLÁR (!!!) tartozása van, úgyhogy légyszíves, kormányozz 1 hónapig, és szedj ki minket a sz*rból, Kedves Mindentudó!"


És ezt miért felejtette el közölni Orbán 2008-ban? Talán azért, mert ha bevallja, hogy abból a bizonyosból ő sem tud várat építeni, meg sem választják? És most, hogy jól összehazudta magának a kétharmadot, még bólogassak is neki? Ez nem csupán szakmai, hanem elvi kérdés is. Orbánék attól a ponttól kezdve, hogy -akármilyen néven- tandíjat vezetnek be, megbuktak, és innentől semmi értelme az intézkedéseiket elemezni.

2012. dec. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!