Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a diákok...

Mi a véleményetek a diákok tüntetéseiről?

Figyelt kérdés
Én már komolyan tartok attól, hogy mi lesz itt.... :(
2012. dec. 13. 23:58
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
93%

De komolyan hozzatok fel érveket az új rendszer mellett


Én addig sorolom az ellenérveket:

-nincs diplomás munkanélküliség. A diplomások között a munkanélküliség 3%-os.

-2 hónappal felvételi előtt bejelenteni pofátlanság.

-ellenmegy az EU 2020-as vállalásnak miszerint vállaltuk, hogy addigra 30%-os lesz a diplomások aránya a társadalomban.

-ha sokan felveszik a diákhitelt akkor ez hatalmas költséget fog jelenteni az államháztartásnak lévén, hogy ez egy banki hitel lesz amire az állam vállalja, hogy 2%-on tartja a kamatot viszont a rendes hitel nem 2%-os lesz. Ezt a különbözetet fizeti az állam. Ennek az összege pár év alatt a többszörösére nőhet annak amit most megspórolni remélnek.

2012. dec. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim válasza:
100%
Akik jómódban nőnek fel, tudja a szülő fizetni a tandíjat, jómódban fog felnőni a gyerek is.A proli gyereke is legyen proli? Nehogy esélye legyen egy könnyebb életre?
2012. dec. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

Ervek a tandij mellett a TANDIJ vagyis amire forditjak!

De ha valaki annyira eszes, az osztondijjal vagy az allami tam. tovabb tanulhat estleg a d.hitel.

De az hogy az allam vagyis a Ti penzeteken beiratkoznak es fel - egy ev utan ott hagyjak, nincs ertelme.

Igy meg gondoljak es ha el keldezdik be is fejezik!

2012. dec. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:
Csak úgy megjegyzem, hogy Én nem pontoztam le senkit. (ill. nem is pontoztam senkit) Am. a válaszadást valahogy így képzeltem: Egyetértek, helyeslem mert...., nem helyeslem mert.... nekem mindegy mert.... stb.
2012. dec. 14. 22:42
 35/42 anonim ***** válasza:
47%

Én egyetemistaként azt mondom, hogy nem értek velük egyet, hozzáteszem: nem vagyok fideszes, nem szavaztam rájuk 2 éve, és nem értek maradéktalanul egyet a kormány oktatáspolitikájával.

DE: amit hallgatótársaim egy része csinál, az is nevetséges. Kezdve ott, hogy az én nevemben beszélnek marhaságokat, az egész HÖOK elnöke egy majdnem 30 éves hapsi, nagy részük meg olyan hallgató, aki már 8-10 éve képtelen elvégezni egy szakot...

Én azt mondom, hogy igenis csökkentsék le még jobban pár helyen az állami támogatott helyek számát, a kamuszakos főiskolákat meg zárják be. Engem zavar, hogy sokan állami pénzeken végigbuliznak 4-5 évet. Ha túlképzés van, akkor mégis minek finanszírozza az állam? Hogy miután az állam fizetett rá 200 ezret/félév után majd elmenjen a diplomás a mekibe? Örülnék, ha visszaadnák a diploma értékét, mert ma már kb. minden hülye idővel el tud végezni valamilyen szakot. Énnek megoldására nem feltétlen a kormány által javasolt programot tartom megfelelőnek (pl. a közgazdász és jogász képzést államilag támogatotton 0-ra lecsökkenteni marhaság), de nem olyan nagy dolog ez. Persze, most mindenki tünet, mivel a zsebében turkáltak. De ha valami erkölcsi érték mellett kellett volna kiállni, akkor hol vannak? A bolognai rendszer volt az, ami tönkretette a magyar felsőoktatást, az ellen kellett volna kimenni..

2012. dec. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Mivel magyarázható, hogy ma ennyi főiskola és egyetem van? Amióta én végeztem (1998) minimum 10 új nyílt. Miért? Hova? Kinek?

Merthogy munkahelyből csak kevesebb lett, nem több, az vitathatatlan.


Nagyon sajnálom a mai diákságot. Nekünk még sokkal kiszámíthatóbb és biztonságosabb volt a jövőképünk, a döntéseinket nem kellett a társadalommal egyeztetnünk. A szívűnk és az eszünk könnyen köthetett egymással szövetséget.

De ma sajnos nem ez a helyzet.

Ha ma lennék érettségiző korban kinnt dühöngenék az utcán és nem látnék túl azon, hogy szertefoszlatják az álmaimat.


De már 36 éves kétgyerekes anya vagyok. Látom, hogy mit ér valójában a diploma...és mit ér egy jó kétkezi szakma...

2012. dec. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

"Utolsó: Te eszetlen, te...

Majd akkor is ezt mondod, ha bejelentik a végzésed előtt, hogy csődbe megy a suli és nem kapsz diplomát?

Vegyétek már észre, hogy az iskolák a diákokból élnek. Nincs elég felvételiző --> nincs elég pénz. Csődbe megy a k.va iskola.

Már így is két hetes szénszünet van egy rakás helyen, mert fűtésre sincs pénz.

K.va sokat fog érni a diplomád, ha meg sem kapod te féleszű!!!!!"


Egy kicsit intelligensebben is megfogalmazhattad volna a válaszodat, meg ha tudnál szöveget értelmezni, akkor talán nem kerülte volna el a figyelmedet, hogy pont arról beszéltem, hogy a kamu intézményeket bezáratnám. Ebből az is következik, hogy a színvonalas egyetemekre több pénz is jutna. Amúgy elárulom, azért attól még elég messze vagyunk, hogy csak úgy bezárjunk minden felsőoktatási intézményt, mert nincs pénz... Képzeld, nálunk nincs semmiféle ilyen "szénszünetről" szó. Talán mert lehet, hogy kevesebb pénzt nyúltak le...

Kint hőbörögni a Kossuth téren látom van eszed, de érvelni már kevésbé...

2012. dec. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
49%

Hat szep k.rvazol itt s aztan mesz tuntetni az utcara,

csak azt remelem nem minden diak tunteto ilyen primitiv bunko mint te.

2012. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%
A diákhitel nem olyan hitel könyörgöm. Ki akar igy közgazdaságtant tanulni ha ennyit nem lát át: hitel = kölcsönkért pénz. Mit lehet ezzel csinálni? Elkölteni pénzt nem termelő dolgokra: ház, kocsi, tv , ruha amit sokan fogtok és csináltok most is , elkölteni pénzt termelő dolgokra befektetni: pl diploma. Jó Diploma(nem kamu és nem is bölcsész)=> magasabb beosztás=> magasabb fizu=> fingomnyi törlesztőrészlet visszafizetése miután már 10 évet dolgoztál. Nem a diákhiteltől fogsz eladósodni ezt garantálom,kivéve ha kamuszakra mész
2012. dec. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
25%
Eltörőlik a keretszámokat, ingyenes lesz a felsőoktatás, ennek ellenére a sok ""értelmiségi"" még mindig tüntett. Ebből is látszik mennyit értenek az egészből. Lemerem fogadni, hogy a 90%-uk csak jó bulinak tartja az egészet és semmit nem értenek belőle. A HÖOK többszöri felkérésre sem ült tárgyalóasztalhoz mindenféle értelmetlen okokra hivatkozva (ebből is látszik, hogy komolytalanok) de az utcára hivta a tanulókat akik - jó buli van gyerünk- jeligével mentek is. Sajnos idáig zülött a mostani fiatalság inteligenciája, hogy egy jobb, hatékonyabb rendszer nekik kedvez!
2012. dec. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!