Miért tüntetnek a tandíj ellen a diákok? Van másik alternatív megoldásuk arra, hogy a felsőoktatás továbbra is működőképes legyen?
Nem állok a Fidesz mellett, viszont abban igaza van, hogy jelenlegi felsőoktatási rendszer nem életképes.
Az új felsőoktatási intézkedések viszont nem fogják megoldani a problémákat.
A diákok a tandíj eltörlését akarják.
Mégis, hogy lehetne itt dűlőre jutni? Mi lenne az aranyközépút ami a diákoknak is kedvezne, de mellette a felsőoktatás is működne olajozottan?
Megértem, hogy miért mente ki tüntetni több korombeli, de a tandíj eltörlése nem megoldás, ezzel szemben a kormány új intézkedései sem azok.
Én nem akarok egyetemre, sem főiskolára menni, úgy, hogy ilyen szempontból külsős vagyok, de érdekel a kortársaim, barátaim jövője és mellettük állok, de épkézláb ötletet egyik féltől sem láttam.
18/F
bumbi02:
"Azért mert valaki takarító, akkor már műveletlen is, és nem mehet egyetemre a gyereke? "
Ok, nem feltétlenül műveletlen, hanem képzetlen. Azért, mert nem éri el az IQ-ja azt a szintet. Ne legyél naiv, az intelligencia nem fejleszthető jelentősen, nagyrészt öröklődik. És az emberek fele 100 alatt van. Mutass egy egyetemet, ahol 100-as alatti diákokat képeznek.
Nekem van egy ismerősöm akinek az anyja is és az apja is egyszerű munkások, de ő mégis az ELTE-re jár.
Az sem vall hihetetlen nagy intelligenciára, ha valaki csak azért lenéz egy embert, mert egyszerű munkás.
* A képzettség nem intelligencia hiánya miatt van.
Az ipari forradalom elején és közben az embereket csak annyira képezték ki amennyire az adott munka megkívánta.
A többség 4 osztályt végzett és ment dolgozni. Több osztályt azok végeztek akikből csoportvezető lett, osztályvezető stb.. Egyetemekre ekkoriban munkásemberek gyerekei nem is jártak, de nem azért, mert nem tudták volna elvégezni, hanem, mert nem volt rá szükség.
A későbbiekben ez ki is derült amikor már bárki mehetett egyetemre, a munkásosztályból ugyan úgy jutottak be tanulók, ahogy felsőbb körökből.
Szerintem elhanyagolható azoknak az embereknek a száma akik az miatt nem jutnak egyetemre, mert értelmileg fejletlenebbek lennének.
A nagy átlag, azért nem megy, mert lusta és/vagy nincs célja egyetemmel.
# 40:
Te melyik világban élsz öregem? Azóta egy olyan gazdasági válságot kaptunk a nyakunkba, hogy öröm nézni a munkanélküliségi mutatókat! Ne békekorabeli táblázatokat keresgélj az interneten, hanem húzzál ki az utcára és nézd meg mi is a magyar valóság! Egész településeket tudok neked mondani, ahol már csak azért sincs zsebbe fizetés, mert egy darab munkahely se maradt, de a szülővárosom is például egy olyan, szolid 30 000 fős település, ahol összesen van három komolyabb foglalkoztató. Ebből a multi most szedi a sátorfáját és kivonul, a másik kezdeményezi a csődeljárást, a harmadikat pedig már csak a banki hitele tartja életben. Ha azt hiszed, hogy ezeken a helyeken még zsebbe osztogatnak százezer forintokat, akkor én is kérek abból a drogból amit szedsz!
11:30: tévedés, nem nézem le a fizikai dolgozókat, nagyon is értékelem őket. De tisztában vagyok, azzal, hogy nagyobbrészt azért nem végeznek értelmiségi munkát, mert kevésbé intelligensek. Ettől még nem nézem le őket, csak a tényeket mondom.
Példát és ellenpéldát mindenre lehet találni (mondhatnék 25 ellenpéldát a te 1 példáddal szemben), de ha egy egyetemre beengednek valakit IQ 100 alatt, ott nagy baj van.
13:27 ha csak a tényeknek hiszel, akkor menj be egy szakmunkásképzőbe és egy egyetemre, irass IQ teszteket és vesd őket össze.
Egyébként egy BME-s teszteredményt tudok mondani, amelyet egy választató tantágy egy óráján készült, amelyen minden szakról voltak hallgatók, 136 volt az eredmény.
13:33, én ezt elfogadom, és nem is vitattam, hogy egy magasabb IQ-val rendelkezőnek könnyebb elvégeznie egy mérnöki vagy akármilyen szakot, mint ahogyan az általad hivatkozott IQ átlagot sem tudom cáfolni, mivel semmilyen ezzel kapcsolatos információm nincs.
Én azt nehezményezem, hogy te úgy gondolod, hogy az alacsonyabb IQ-val rendelkezőknek az esély sem jár, és hogy szorgalommal az IQ hiány nem kompenzálható.
Másrészt tudományosan nem bizonyított kétséget kizáróan, hogy az IQ örökletes, a kutatók egy része a környezet IQ-t befolyásoló hatása mellett érvel. Most persze mondhatnád, hogy egy magasabb IQ-val rendelkező családban a környezet is megfelelőbb, így ezzel alapvetően nem cáfoltam meg az állításod, hogy az intelligensebb szülők ilyen téren előnyt jelentenek. Én ezzel szemben viszont azt mondom, hogy egy gyereket érhetnek egyéb környezeti hatások is, amik adott esetben az IQ-ját pozitív irányba tolják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!