Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tüntetnek a tandíj...

Miért tüntetnek a tandíj ellen a diákok? Van másik alternatív megoldásuk arra, hogy a felsőoktatás továbbra is működőképes legyen?

Figyelt kérdés

Nem állok a Fidesz mellett, viszont abban igaza van, hogy jelenlegi felsőoktatási rendszer nem életképes.


Az új felsőoktatási intézkedések viszont nem fogják megoldani a problémákat.


A diákok a tandíj eltörlését akarják.


Mégis, hogy lehetne itt dűlőre jutni? Mi lenne az aranyközépút ami a diákoknak is kedvezne, de mellette a felsőoktatás is működne olajozottan?


Megértem, hogy miért mente ki tüntetni több korombeli, de a tandíj eltörlése nem megoldás, ezzel szemben a kormány új intézkedései sem azok.


Én nem akarok egyetemre, sem főiskolára menni, úgy, hogy ilyen szempontból külsős vagyok, de érdekel a kortársaim, barátaim jövője és mellettük állok, de épkézláb ötletet egyik féltől sem láttam.


18/F



2012. dec. 13. 08:05
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
0%

Jól van Tetro, legyen neked igazad, nincs túlképzés, sőt, hiány van.

Jó hír, h akkor szépen felveszed a diákhitelt, elvégzed a sulit, aztán mivel hiány van, szépen elhelyezkedik és kifizeti a hitelt.

Még mindig nem értem a rinyát.

2012. dec. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 13. 10:59
 23/65 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

A diákok nem a tandíj ellen tüntetnek.


A tüntetés fő oka a felsőoktatás átalakítása. Ebbe nem csak a tandíj van benne, hanem a férőhelyek drasztikus csökkentése, az államilag finaiszírozott képzések egy az egyben megszüntetése, és többek között tiltakozás a 2. típusú diákhitel ellen. Mert bármilyen furcsa is, ezek a fiatalok tisztában vannak azzal, hogy a diákhitel 2 közgazdasági szempontból egy rendkívül elb.szott konstrukció, aminek a levét is ők fogják majd meginni, amikor közgazdászként, jogászként, pénzügyi szakemerekként a gazdaságot majd 10 egynéhány év múlva működtetni kellene.

Ami miatt még tiltakoznak, az a kormány részéről az egyeztetés teljes hiánya, a felsőoktatásból a forráskivonás, valamint az, hogy korlátozzák az egyetemi autonómiát.

Továbbá nehezményezik Gíró-Szász ragálását, aki szerint olyanok lépnek fel lépnek fel a felsőoktatási elképzelésekkel szemben, amelyeket a változások nem is érintenek, hiszen a szabályozások a ma még középiskolába járókra vonatkoznak majd.

2012. dec. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
100%

"Hajrá Fidesz!

Hajrá Orbán Viktor!"



NO KOMMENT!!!! :)

2012. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 tetro ***** válasza:
80%
Kedvelem amikor valakit egy vitában megkérnek, hogy támassza már alá valamivel a véleményt, és arra dacos gyerek módjára az a reakció, hogy jó akkor legyen neked igazad.
2012. dec. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
100%

A jogi és közgazdaász szakok büfészakok? Barátom hatalmas különbségek lehetnek egyetem és egyetem között, de erre az a megoldás, hogy az egészre ráhúzol egy ilyen jópofa szlogent, amivel egy kalap alá veszel mindent és mindenkit? Nem azon kéne gondolkodni, hogy a színvonalat hogyan növeljék? A tandíj semmilyen színvonalemelkedést nem hoz, a büfészakjaid azok is maradnak. Az is mese, hogy aki a közszolgálatban helyezkedik el, annak nem kell vissza fizetni.


"Most éppen leakarják építeni a köztisztviselők számát, akkor hogy fognak majd állást kapni? Olyan munkáltató szintén nincs, aki átvállalja a tandíjat."


Ehhez meg csak annyit tennék hozzá, hogy ma azt mondják, hogy a közszférában dolgozókét majd átvállalja az állam. Holnap majd mit mondanak? Van ennek a kormánynak szavahihetősége? Bele lehet kezdeni az alapján egy ötéves képzésbe, amit a kormány ma mond? Semmi átfogó koncepciójuk nincs az oktatás reformjáról és finanszírozásáról, vagy ha van, valaki világosítson már fel! Azt sem tudják, hogy jövőre miből lesz pénz, nemsokára megjönnek a számok az éves GDP növekedésről, és akkor majd meglátjuk, hogy kinek lett igaza. Matolcsynak, aki 1,5%-os növekedést mondott, vagy mindenki másnak, aki 1-1,5%-os recessziót mondott.


Még egy dolog, amit fontoljatok meg: tényleg hitelfelvételre biztatnak akkor, amikor a svájci frank alapú hitelezés miatt egymillió embernek fáj a feje? Ki vesz fel hitelt, főleg az alapján, hogy látják, hogy a kormány mennyire tesz a bajbajutottakra.

2012. dec. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
9%
Megmondom az őszintét, lusta vagyok statisztikát keresni a felvin:)
2012. dec. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
100%

"Továbbá nehezményezik Gíró-Szász ragálását, aki szerint olyanok lépnek fel lépnek fel a felsőoktatási elképzelésekkel szemben, amelyeket a változások nem is érintenek, hiszen a szabályozások a ma még középiskolába járókra vonatkoznak majd."


Akkor Gíró-Szász figyelmébe ajánlannám egyrészt azt, hogy aki ma alapképzésre jár, annak majd jelentkeznie kell mesterképzésre, szóval őket is érinti. A jogászokat meg olyanokat nem érint, akiknek vagy egységes a képzésük (diploma), vagy már mesterképzésben vannak.


Másrészt az ő véleménye alapján tehát mindenki csak magával törődjön, és az utánnunk következőkre tegyünk? Milyen szép keresztény hozzáállás!

2012. dec. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
96%

"Van másik alternatív megoldásuk arra, hogy a felsőoktatás továbbra is működőképes legyen?"


Egyáltalán megkérdezte őket és az egyetemi/főiskolai kart valaki hogy van-e? Persze ha egyedül döntök el mindent, akkor minden sokkal egyszerűbb, nem kellenek ezek a csúnya hosszú egyeztetések, érvek és ellenérvek ütköztetései. Majd miután mindent eldöntöttek, kiküldenek megint mindenkinek egy cetlit 500 millióért, amin majd utólag mondhatsz véleményt arról, hogy jó-e. Senkit nem fog érdekelni.


Vannak akik 200e-nél kevesebbet keresnek és egyetértenek az egyulcsos adóval? És a közgazdászok? Egyáltalán a társadalom mekkora részét érintette ez előnyösen és hátrányosan? Beváltak a hozzáfűzött gazdaságpolitikai remények, a munkanélküliség csökkenése és a gazdasági növekedés?


Nem lehet, hogy az oktatás esetében is egy átgondolatlan tervről van szó, mivel az mindenféle szakmai egyeztetést nélkülözött?

2012. dec. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nem lenne a tandíjjal, ha igazságos lenne és nem jelentkezés elôtt 1-2 hónappal jelentenék be hanem mondjuk 2 évvel.
2012. dec. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!