Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lenne jó nekünk a...

Miért lenne jó nekünk a Trianon előtti határok visszaállítása?

Figyelt kérdés

Milyen pozitív hatása lenne ennek? Gazdasági értelemben.

Mert én egyszerűen nem tudom felfogni, hogy mi értelme lenne ennek, hogy lenne plusz 5 millió ember akinek munkát vagy segélyt kellene adni.


2012. dec. 6. 22:59
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Mert nem tudsz rá válaszolni?
2012. dec. 7. 00:33
 12/26 anonim ***** válasza:
48%
Ez a 23:13-as komment a kuruc.info-n is fent van, legalábbis ott olvastam egy Nagy-Romániás cikk alatt pár órával ezelőtt.
2012. dec. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy meg kérdező, semmi baj, pont azért Gyakori kérdések az oldal neve, mert itt gyakori kérdések vannak újra és újra feltéve, így lesznek még gyakoribbak, ezáltal még jobban idevalók. :)


Amúgy egyszerű a kérdésedre a válasz. Nagyobb terület, több nyersanyag, több élettér, nagyobb populáció, nagyobb erő, nagyobb hatalom, nagyobb befolyás.


Ugyanakkor rengeteg kisebbségünk lenne, akik folyton lázonganának. Őket valahogy mindig el kell takarítani, mielőtt elfoglalásra kerül egy terület, ugyanis sok bajt okoznak. Lehet őket asszimilálni, vagy elüldözni, ahogy például Magyarországról üldözik el a magyarságot a nyomorral.

2012. dec. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%
Sok proli, aki gyűlöli a saját népét. Bármilyen furcsa vannak más szempontok is, mint a pénz, azonban ennek belátásához értelem és bizonyos fokú anyagi biztonság szükséges. Egyébként engem nem a határ érdekel, én csak annyit kívánok a Kárpát-medence összes népének, hogy jólétben, szabadságban, a saját identitása szerint élhessen háborítatlanul - mindenki. Az olyanok, mint te pedig egyszerűen legalább annyira károsak vagytok, mint a jobbos csürhe, "gazdasági értelemben" jó lenne, ha a sok bomlasztó végre elhallgatna, ugyanis vannak akik képesek normálisan élni és nem a békediktátum miatt ilyen sorsra jutott testvéreiken, sőt nem is a kis antant népein vezetik le az alantas frusztrációikat. Több székely, bocsánat a ti olvasatotokban "román" emberrel találkoztam, akik munkahelyet teremtettek, tudást és erkölcsi tartást adtak magyarnak, románnak, erdélyinek egyaránt. Az ő gazdasági hasznuk szerintem egészen kézzelfogható, de ha neked ekkora fejed van áruld már el, hogy mivel termeled a gdp-t te gazdasági értelem! Nagyon sajnálom, hogy a személyes problémáidat, a kisgyermekkori traumáidat projektálod az országra és a népre, amely felnevelt téged, te salgótarjáni europer világpolgár!
2012. dec. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
45%

Nem vagyok salgótarjáni eu világpolgár, sőt, még proli sem. Igaz, az őseim sem voltak arisztokraták.

De: Trianon előtt is csak a felső tízezernek volt jó, de a lakosság többségének nem! Függetlenül attól, hogy magyar vagy más nemzetiségű volt. Ez nem szoci agymosás, hanem tény.

Gazdasági értelemben sem lenne semmi haszna, ha vissza kapnánk azokat a területeket. Ha csak a természeti kincsek számítanának, az garantálná egy állam jólétét, akkor az elcsatolt területeken levő országokban ma is nagy jólétnek kellene lennie. Ez pedig nincs így.

Normális gazdasági politika mellett, nem szétszakadva különböző pártokra lehetne ebben a csonka országban is jólétet teremteni.

Az erdélyiek miért nem tudnak egységesek lenni? Miért szakadnak ők is több pártra? Nem tudják, hogy egységben az erő?

2012. dec. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
43%

A trianon előtti határok nem 5 millió embert jelentenének mivel benne van Szlovákia, Horvátország, Románia egy része, Ukrajna egy része, Ausztria egy része és folytathatnánk!!


Ha visszakapnánk akkor durván kisebbség lennénk a saját országunkban... hopsz, mármint akkor már nem is lenne a saját országunk...

2012. dec. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
12%

"Mert nem tudsz rá válaszolni?"


Vagy inkább mert egy kis ballika prókátor vagy csak?

Amúgy meg a trianoni határok visszaállítására semmi mód nem lenne, de a még zömében magyar részeket nem lenne hátrány idetenni. De nincs kizárva pölö Erdély autonómiája sem, főleg ha a Katalánok kiválnának a Spanyoloktól akkor nem biztos, hogy a szőröstalpúak is megúsznák.

2012. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Érvek hiányában előbb a "minek ilyet kérdezni?" beszólás, most meg vérjobbos izzadásban a "ballika(?) prókátor(?)", gratulálok.
2012. dec. 7. 15:14
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
Azért lenne jó mert a becsületünket visszaállítanánk. A Kárpát-medence jogos birtokosai mi vagyunk a románok, szerbek csak bevándorlók ugyanúgy mint a cigányok.
2012. dec. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
80%

Értelmes vitának, gazdasági kérdések kitárgyalásának akarod álcázni a véleményed közlését. Én amennyit tudok, hogy erdők, vasutak, bányák, mezőgazdaság vannak, voltak ezeken a területeken. Ha ipart, szolgáltatást lehetne vinni ezekre a területekre és a sajátunkon is jól szerveznénk az életünket, hozzáértő vezetőkkel ez nyilván működne. Amennyire tudom, a lehetőségek megvannak, a kihasználatlan potenciálokból van sok. Erdélyben pl. az idegenforgalom egészen jövedelmező lehetne, nem biztos, hogyha hozzánk csapnák ezeket a területeket, akkor baj volna. Az ott élők most is élnek valamiből, te se gondolod, hogy minden délvidéki, székely vagy felvidéki munkanélküli, ennek a nagyja tovább mehetne, ha lenne pénz és hozzáértés nyilván fejlődnének a dolgok, de egyik sincs. Ez Kelet - Európa, tele etnikai gyűlölettel, műltba nézéssel, gazdasági és társadalmi problémákkal és ez aligha fog a közeljövőben változni, ha változna nyilván szép távlatok nyílnának, de nem fog.


Trianon egy nagyon jó szelep az indulatoknak, erre használták is a két világháború között. Sokan szeretnek egy bizonytalan dicső múlton ábrándozni, a Magyar Királyság jóval több, mint populáció és territórium. Szimbolikus jelentősége van és sokszor olcsó módon rájátszanak az emberek szenvedélyeire és érzelmeire. Azonban ez az egész nagyon is komoly érzelmi traumát jelent, ez sokaknak tényleg fontos, pusztán a hovatartozásuk miatt és te aljas módon ezekbe az érzelmekbe és ezekbe az emberekbe rúgsz egy hatalmasat az esztelenül provokatív kérdéseddel.


Te eldöntötted, hogy kipécézel magadnak csoportokat és lefikázod őket. Én válaszoltam azzal, hogy van ott is egy csomó minden és nyilván fejleszteni is lehetne, én nem vagyok gazdasági szakértő és noha válaszoltam neked, ez minden bizonnyal kevés lesz, ahhoz, hogy megköszönj egy értelmes választ.


Azonban most tételezzük fel, hogy Szabadka környékén megtalálják a világ legnagyobb olajmezőit, Kárpátalján pedig gyémántbányákat fedeznek fel, a Felföldön pedig gazdag magyar vállalkozók kitalálják, hogy olyan ipart rendeznek be, ami kánaánt csinál a térségből, tételezzük fel, hogy olyan életszínvonal lenne, mint az irigyelt nyugaton és ehhez csak és kizárólag a magyarok egyesítése kellene, semmi más. Ezt egy szuper közgazdász hosszas tanulmányban ecsetelné neked, mindent lépésről lépésre bizonyítva, hogy minden szegénység ellenszere a revízió. Nem a kifogásokat keresnéd akkor is? Szerintem igen.


Teljesen mindegy ki mit ír nektek, csak másokat akartok hergelni, miközben ti is tudjátok, hogy semmilyen revízióra nincs esély. Könyörgöm a szélsőjobbos butaságok miatt, azért amiért rájuk haragszol, amiért az egész revíziót feleslegesnek, ábrándozó időpocsékolásnak tartod, miért azokat bántod és állítod az indulatok kereszttüzébe, akik egy idegen országba születtek egy másik nép hagyományaival és identitásával és ugyanazok a problémáik, mint egy átlagos magyarnak és nem követelnek semmit árpádsávos zászlót lengetve, csak élni akarnak? Egy védekezésre képtelen, a saját népében csalódott, objektív véleményt kialakítani hozzánk hasonlóan képtelen csoportot veszel célba a marhaságaiddal. Nincs benned emiatt szégyenérzet?

2012. dec. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!