Lehetséges lenne a Trianon előtti állapotok visszaállítása? Mi mindenképp jobban járnánk!
Erről az osztrákokat is megkérdezted hogy benne lennének-e?
Szerintem nem szívesen közösködnének a csóró szomszéddal.
Gondolod. Ha a második bécsi döntési határvonalak maradtak volna... talán.
Én Kárpátalján lakom. Ha most egyik napról a másikra visszaállítanának mindent, akkor most Magyarország kapna egy rakás romát, ukránt, ruszint, lepusztult infrastruktúrát, tönkretett folyókat vagy 1000 km használhatatlan úthálózatot. Cserébe festői szépségű tájakat kapnátok. Gondoljátok ezt át.
Aztán ha mondjuk vagy száz év múlva gazdaságilag eléritek mondjuk Németország szintjét akkor próbálhatjátok, de addig... hanyagoljátok. Építsétek az országot aztán beszélgethetünk határmódosításokról, ESETLEG.
"Nagyon érdekelne, hogy hogy járnánk mi mindenképpen jobban? Milyen előnyeink származnának ebből?"
Az ország felosztásakor is biztos voltak ilyen vélemények a szomszédos országokban, és milyen jól tették(a saját szempontjukból) h nem hallgattak rájuk. Azt mondták volna a románok h minek nekik a hegyvidéki rossz utak, a milliós nagyságrendű magyar kisebbség. Mondhatták volna h a magyarok visszakövetelnék az odaépített infrastruktúrát, egy csomó nemzetiségi iskolát kéne építeni, plusz az erdélyi románoknak is rengeteget. Hát megérte ez a románoknak?
MEGÉRTE.
A magyar ráadásul nem cigány kisebbség, márpedig az európai kisebbségek hajlamosak asszimilálódni a többségi társadalomba, ha magyarok élnek Romániában akkor vegyesházasságok meg egyebek által inkább magukat teljesen románnak tartó családok jönnek létre, a Magyarországi román vegyesházasságok meg egyebek esetében meg inkább magyarként definiálják magukat.
Tehát a demográfiai folyamatok mindig az adott ország többségi nemzetének kedveznek(a cigányokat nem számítva)
Egy ország tekintélye több tényezőtől függ, terület, népesség, gazdasági erő, katonai erő.
Területet és népességet igen hosszú idő alatt lehetne csak növelni, gazdasági és katonai fejlesztéseket már sokkal könnyebb elérni, ráadásul NATO tagként egy erős hadsereg nemzetközi missziókban részt véve tapasztalatokra és nemzetközi megbecsülésre tesz szert. Hogy a katonai fejlesztések gazdasági, morális és egyéb előnyeiről ne is beszéljünk, pl katasztrófák esetén hatékony kárelhárítás. Ráadásul bérbe is lehet adni gyengébb haderejű országoknak, pl balti államok légtérfelügyelete, ami a repülési idő miatt tapasztalat, pénzbevétel, és megintcsak nemzetközi presztízs.
Egész Magyarország, vagy legalább a magyar nemzetiségű területek visszaállítására most nyilván nincs lehetőség, de ha egy nagy és nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező hadseregünk lenne a következő évtizedekben az határozott előnyt jelentene a határrendezésnél.
Persze, hogy lehetséges lenne, de vagy nagy szerencse kellene hozzá, vagy sok munka. Most úgy néz ki, hogy egyik sem lesz.
Ha Magyarország vonzó alternatíva lenne egy névleg független Szlovákiával szemben a szlovák lakosságnak is, akkor semmi gond. Szlovénia 1918 - ban csatlakozott Jugoszláviához, 1991 - ben kivált, majd az EU tagja lett. Ezzel a korábbi ellenségeivel alkot közös országot, szláv testvérei közül még a horvátokkal sem tudnak megegyezni még a határokban sem. Szóval lehetséges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!