Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egykulcsos adórendszer. Érvek...

Egykulcsos adórendszer. Érvek pro és kontra?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 21:04
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
69%

Ma 13.45 köszi a véleményed,de én mikor neveztem a tiédet hüyleségnek? szerintem soha.Szép is a tisztelet..


Felteszem a kérdést mellesleg,aki minimálbérből él az nem jár orvoshoz?Nem járnak a gyerekei iskolába?Ja hogy igen? akkor csak bele kell pakolni valamennyit abba a közös kalapba!!

2012. nov. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
66%

"Csakhogy Soprontól nyugatra sehol sem éltek át 40 év elq*rt szocializmust sem."

És mit magyaráz meg? Hogy az elq*rt szocializmus következménye az egykulcsos adórendszer? A szocializmus összeomlásból egyenes út vezet az egykulcsos adórendszerig? Ne viccelj már!


"A balti államoknak is egész jól bejött :)"

- Egyetlen egy Balti államban sem volt/van az a fajta egykulcsos adórendszer ami a szlovákoknak bejött!!! (És nem is olyan mint a magyar.) Ezt azért ne feledd el.

- Ha a balti népeket kérdeznénk szerintem nekik erről más lenne a véleményük. Annyira „bejött”, hogy pont a legrosszabbkor vezették be, akkor amikor nem kellett volna. Ennek meg is lett az eredménye. 15-20% körül gazdasági visszaesés és az ennek következtében bekövetkező megszorítások (adóemelés, közfizetések csökkentése, elbocsátások, korházak 1/3ának bezárás, közintézmények bezárása, nyugdíjcsökkentés stb)

(Kíváncsi vagyok ha itt nálunk lenne 20%os fizetéscsökkentés – mint ahogy a letteknél volt – akkor vajon mennyire támogatnák az egykulcsos adót.)

2012. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
36%

bugger

Kösz, hogy bemutattad nekem a Laffer görbét! Drága vagy! Laffer göbével (ami mellesleg kb a közgáz szakközepek elsős anyaga) magyarázni az egykulcsos adórendszert?! Ne nevettesd már ki magad! Ez semmit nem magyaráz meg (pláne úgy nem, hogy rengeteg olyan kutatás létezik amelyik a Laffer görbe változását vizsgálja korrupciós környezetben – mint amilyen a magyar gazdaság is. Ezek kivétel nélkül azt mutatják, hogy korrupt országban egyenesen negatív az adócsökkentés.)

Berakhatsz ide bármilyen görbét vagy PhD értekezést, akkor sem fogod tudni semmilyen közgazdasági vagy gazdaságpolitikai indokkal megmagyarázni az egykulcsos adót.

Ennek csupán egyetlen magyarázata van. A szavazat vásárlás. Több pénzt hagyunk egy bizonyos társadalmi csoport zsebében (míg a másikéból többet veszünk ki!!!) azért, hogy cserébe majd ránk szavazzanak tudván, hogy egy esetleges kormányváltás és az egykulcsos adó eltörlése számukra negatív anyagi következményekkel járna.

2012. nov. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
75%
Libertariánus szemmel nézve igazságos, hiszen százalékosan mindenkire ugyanakkora teher nehezedik, és az állam nem bünteti azt, aki többet keres magasabb adókkal.
2012. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
82%
Azért az is érdekes, hogy ebben a nagy költségvetési hiányban mindenféle adókat kell kitalálni hogy betömjék a lyukakat, de azért kedvezzünk a gazdagoknak!
2012. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
56%

na jó, én itt feladtam...

ember, gondolkodj már!

az egykulcsos bevezetése előtt az 1.700.000 Ft feletti részt 36%-kal megvágták! azaz, aki havi 141.666 Ft fölött keresett, attól irreálisan sok pénzt vett el az állam.

mi az a bruttó 141000 Ft? Lótúró, kutyafüle...

szerinted az reális és igazságos volt?

2012. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
52%

"no, megkaptam a magamét sok minimálbéres meg andragógia-szakos közmunkás negyvenhétezres panelprolitól :DD "


Diplomád van, de tiszteletet és empátiát sajnos nem kaptál hozzá. Én vagyok a másik diplomás és nem büfészakon végeztem és nem 47 ezeret keresek és kertes házban élek, de köszönöm a panelprolizást. Ha az érvek kifogytak jön a személyeskedés, de én ettől távol tartanám magam. További jó vitát!

2012. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
30%
Észt se kapott hozzá, mert aki havi 1.700.000 Ft fölött keresett, az nem 140 akárhány ezret kapott kézhez, másrészt hányan keresnek bruttó 1 millió 700 ezer fölött Mo.-n???
2012. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
46%

Ráadásul a középiskolai tanári fizetés sincs havi bruttó 200 ezer fölött, tehát ők is prolik meg semmirekellők... :)

Ők is rosszul jártak.

2012. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
87%

tegnap 20:32

a személyeskedést nem én kezdtem

rendelkezem empátiával, de a szemellenzőt azért levenném, ha nem gond

tegnap 21:14

évi bruttó 1.700.000-ről volt szó, amely havi lebontásban bruttó 141.000 Ft

aki a kétkulcsosnál havi BRUTTÓ 141k fölött keresett, azt irreálisan megvágta állambácsi

És igen, fenntartom a véleményemet, hogy havi bruttó 141k-nál meghúzni egy 36%-os kulcsot egyszerűen b*romság!

Szép dolog az empátia, a szimpátia, meg a közteherviselés, de NEM így.

Jó 7végét :D

2012. nov. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!