Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez az egykulcsos adórendszer...

Ez az egykulcsos adórendszer megint csak a gazdagoknak jó?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy amíg a minimálbért nem adóztatták (70260ft)addig 15ezerrel többet kapott az ember kézhez? Mert Én azóta dolgozok, amióta 16%os adó van mindenkinek. Ezzel a törvénnyel nagyon nem értek egyet! Ennyi pénzből képtelenség megélni! Ezzel már megint az járt jól, aki 1milliót keres havonta és nem 25-28 vagy akár hány %-ot kell adóznia, hanem csak 16-ot.Ráadásul ahogy olvasom az újságban még emelni sem fogják a minimálbért,csak a parasztja arra nem gondol, hogy a húsok 100-200Ft-al lesznek drágábbak/kg, a kenyér a tej és a gyümölcsök is, valamint ha nem adnak pénzt, az ember nem költ, ha nem költ a kereskedők,termelők sem jutnak a pénzükhöz. Vásárlóerő a béka segge alatt.
2012. okt. 26. 10:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%

Én pl az egykulcsossal egyetértek.Kis családomban van egy két nagyobbacska családi vállalkozás,abszolút családi,tehát 3-4 ember viszi,nincs alkalmazottak hada százával meg jajj dejó munkahelyet teremtenek.még annak ellenére is hogy sír a szájuk a jelenlegi kormány miatt sokkal jobb körülményke között élnek,mint az átlag.

( Apple telefon mindnekinek,medence,jacuzzi,síelés minden évben nyaralás minden évben 5x,négy öt autó két motor).Ja régebb en mondjuk nem ötször hanem tízszer mentek el nyralni(értsd MSZP-era) Én be vagyok jelentve rendesen,erre az előző kormány elvette a fele fizetésemet és odaadta a ci....nak.

Most felteszem a kérdést kitől kell elvenni?Kitől etikus többet elvenni?Tőlem vagy tőlük?

2012. okt. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
ja és közel sem keresek egy milliót havonta..
2012. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem tudom felfogni ép ésszel, hogy akinek annyi a fizetése, hogy az már siralom, pedig ő is napi 8 órában,heti 5 napot dolgozik,attól még miért veszik el azt a kicsit is? HA erre az lenne a válasz, hogy "mert sok vállalkozó is minimálbérre jelenti be magát" akkor erre azt tudnám tanácsolni,hogy aki közalkalmazottként minimálbéres annak töröljék el a 16%-ot. Aki közalkalmazott az úgyse csalni a fizetéssel, az annyi amennyi....mint nekem a 70ezer.
2012. okt. 26. 11:20
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező! A kérdésed enyhén demagóg. Ugyanis nem csak a gazdagok jártak jól az új adórendszerrel, hanem a középosztály is. Ugyanis nem a kis keresetűeket, inaktívakat kell támogatni, hanem azokat, akik valóban érdemi munkát végeznek. Magyarországot a szakemberek, diplomások, értelmiségiek fogják előbbre vinni, nem pedig a szalag mellett dolgozó minimálbéresek. Az ő munkájukra is szükség van, de de eddig mindig őket támogatták mindenben, azt aki többet keresett, azt pedig büntették a magasabb adókulccsal. Mellesleg az egykulcsos adó óta fizetnek a minimálbéresek SZJA-t, mert előtte ők nem fizettek, de közben ugyanúgy igénybe vették az állam szolgáltatásait.
2012. okt. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%
Hát a minimálbéres alig megélő is igénybe veszi az egészségügyet,gyermekei az oktatást. Persze lehetne fizetős az eü,mint amerikában,de akkor kőkemény pénzeket kéne fizetni érte.Sajnos-nem sajnos,de mindenkinek bele kell/kéne szállnia,ha csak minimálisan is a közös ügyekbe.
2012. okt. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
haha:D ha nincs a szalag mellett dolgozó minimálbéres akkor teperhetnek az értelmiségek nem fog előrehaladni az ország..
2012. okt. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Nem a szegényeknek lett több az adójuk, hanem a középosztálynak és a fölötte lévőknek kevesebb. Ezt azért lássuk tisztán.
2012. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Az egykulcsos adót nem azért találták ki, hogy a gazdagok még gazdagabbak, a szegények még szegényebbek legyenek, bár ez lett az eredménye.

Az értelme az lenne, hogy nem bünteti a több munkát. Tehát aki többet termel, nem vonják el tőle a többletjövedelmet magas adókkal. Így ösztönözve a több munkát, a befektetéseket, a gazdasági növekedést. Az elmélet szerint ebből a többletből a szegényeknek is "lecsurog" valamennyi, így ők is jobban fognak élni.

Ez a gazdaságpolitika konjunktúra esetén lehet, hogy működik (bár ezt is sokan vitatják), de a jelenlegi válságban sajnos egyértelműen kudarcot vallott.


A másik oka a bevezetésének az lehetett, hogy rengeteg vállalkozó minimálbérre jelentette be magát, eltitkolva a jövedelmét, így nem fizetett adót. A minimálbér adóztatása viszont pont az alacsony képzettségű, kevés hozzáadott értéket teremtő emberek foglalkoztatását nehezíti. Nonszensz, hogy a magas adók miatt a nettó 60 ezres minimálbér 120 ezer forintjába kerül a munkáltatónak.

Sok munkánál ez a 120000 Ft rengeteg, nem éri meg a munkáltatónak, inkább Romániába, Bulgáriába, Ázsiába viszi a termelést.

2012. okt. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

A minimálbér megadóztatása külön téma. Az egykulcsos adóval viszont azért buknak a ~220 ezer alatt keresők, mert az adójóváírást is megszüntették. Ez az, ami kb. 8000 forintot kapásból kivesz a kiskeresetűek pénztárcájából.


A minimálbér emelése viszont, a másik kérdésnél mondtam, csak rövid távon segítene. Egy éven belül megint ott lennél vele, mint előtte, mert csak tovább gyorsítaná az inflációt.

2012. okt. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2012. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!