Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez az egykulcsos adórendszer...

Ez az egykulcsos adórendszer megint csak a gazdagoknak jó?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy amíg a minimálbért nem adóztatták (70260ft)addig 15ezerrel többet kapott az ember kézhez? Mert Én azóta dolgozok, amióta 16%os adó van mindenkinek. Ezzel a törvénnyel nagyon nem értek egyet! Ennyi pénzből képtelenség megélni! Ezzel már megint az járt jól, aki 1milliót keres havonta és nem 25-28 vagy akár hány %-ot kell adóznia, hanem csak 16-ot.Ráadásul ahogy olvasom az újságban még emelni sem fogják a minimálbért,csak a parasztja arra nem gondol, hogy a húsok 100-200Ft-al lesznek drágábbak/kg, a kenyér a tej és a gyümölcsök is, valamint ha nem adnak pénzt, az ember nem költ, ha nem költ a kereskedők,termelők sem jutnak a pénzükhöz. Vásárlóerő a béka segge alatt.
2012. okt. 26. 10:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a középosztályról beszél. Kérdem én hol van még középosztály, ha van is nagyon vékony réteg. Ami szinte elhanyagolható.
2012. okt. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%

"Mindenki a középosztályról beszél. Kérdem én hol van még középosztály, ha van is nagyon vékony réteg. Ami szinte elhanyagolható"


Pont azért kell ez az adórendszer, hogy legyen látható középosztály. Nem szimpatizálok a Fidesszel, de az egykulcsos adó ötletüket támogatom, mivel nagyon untam már, hogy állandóan az ment, hogy a minimálbéresek így, a minimálbéresek úgy, közben meg nem fizettek SZJA-t, az adójóváírás révén, közben pedig többet kivettek a közösből, mint bárki más. Most egységesen fizet mindenki. Sokaknak nagyon jó dolguk volt a kommunizmusban, megszokták, hogy nekik minden jár, ezt szívjuk ma is, ezt a mentalitást. Engem pedig senki se gazdagozzon le senki, csak azért mert nem ragadtam le a minimálbéres melóknál és vittem is valamire. Mindenki előtt ott a lehetőség, csak nem siránkozni, acsarkodni kell, hanem tenni a dolgunkat. Én is dolgoztam gyárban, 3 műszakban, ma mégis jól keresek, mert voltak világos céljaim, amiket el akartam élni!

2012. okt. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
24%
A saját válsztói réteg kiszolgálása volt a cél, de hogy választási igéretben erről szó sem volt az tuti, valahogy össze kellett hozni a 2/3-adot.
2012. okt. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
30%

Helyes! A politika elérte célját. Teszi tönkre az országot, nem képes irányítani gazdaságot, ha hozzányúl, az még rosszabb, a lehetőségekkel és körülményekkel nem törődve vezet be adórendszert, Hazudja az egyszerűsítést (aki ért hozzá, tudta, hogy azt ott kellene kezdeni, amihez nem nyúlnak), viszont tovább bonyolítja a szabályokat.

Ezek után ezt mindenki tudomásul veszi, mint adottságot. És a szegény szidja és irigyli a középosztályt. A nemlétező középosztály a létének megszűnését a szegény rétegek fizetésében látja. Mindketten utálják a gazdagokat. Azok nem utálnak senkit, hanem semmibe veszik őket. Szóval ki ki jól elvan a másikkal. Az országot meg teszik tönkre.

Ezért nem érdemes beszállni az adórendszer vitájába.

2012. okt. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
56%

Nem vagyok biztos benne, de akár Pareto nevét is be lehet ide vonni: [link]


A személyi jövedelemadózásban az volt a baj, hogy a többet keresőkre bizonyos összegek felett már nagyobb kulcsok vonatkoztak. Sajnos a határ valahol a középosztály kereseténél húzták meg, és nem afelett, így ezt a réteget érintette a legjobban a többkulcsos jövedelemadó.

Én igazságosnak tartom az egykulcsost, és az adójóváírás eltörlésével is egyet értek, mert százalékosan mindenkire ugyanakkora adóteher kell hogy vonatkozzon. De aki 10x többet keres, az nominálisan így is 10x több személyi jövedelemadót fizet.

Ami a gond az az, hogy emelett az adó mellett számos más adó is terheli a vállalkozásokat, munkáltatókat, amik bizony a munkavállaló fizetésén is meglátszanak. Alapvetően az adócsökkentés híve vagyok, nem pedig a magas adóké.

2012. okt. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

# 12/15 ma 13:21


És mindent saját erődből, szülői,baráti, bank kölcsön nélkül értél el? Akkor vagy jól sz*psz vagy összeloptad magad...vagy feltaláltál valamit amit eddig előtted senki más.

2012. okt. 26. 23:07
 17/18 A kérdező kommentje:

# 4/16 ma 11:20


Az a probléma, hogy ha már egy picit nem tetszésünket nyilvánítjuk már demagóg sz*rládák vagyunk, pedig képzeld, Én is a Fideszre szavaztam, világ életemben jobb oldali voltam,de van nálam is egy bizonyos határ, nem vagyok birka, hogy csak haladjak előre a tömeggel...HA már a szalagosmunkásoakt lenézed megsúgom diplomával nem tudtam elhelyezkedni és így vagyok 70ezerért portás néni! Erre lehet gombot varrni. HA msot azzal a DEMAGÓG szöveggel jössz, hogy "értelmes" diplomát kellett volna szerezni,akkor. 1. Ha annyira a diplomások vinnék előre az országot,ahogy ezt te állítod tízesével kellene elém dobni az állásajánlatot. 2. Szerintem a mai f*s helyzetben (amihez hozzá teszem mielőtt demagóg leszek,hogy Gyúrcsótány f*sta a nyakunkba,de értelmes kiutat eddig Orbán sem mutatott belőle) családsegítőre, szociális munkásra szükség lenne...bár amennyire alsóosztály ellenes vagy részedről minden br. 108 ezres és segélyes, csöves dögöljön éhen.

2012. okt. 26. 23:14
 18/18 anonim ***** válasza:
49%
Ne emeljék tovább a minimálbért. Lassan már egy minimálbéres, képzetlen segédmunkás annyit keres, mint egy pedagógus. Én pedig a saját minimálbéremet alig bírom kifizetni magamnak a saját cégemben. Az összes többi bevételem elmegy adókra.
2012. okt. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!