Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egykulcsos adórendszer. Érvek...

Egykulcsos adórendszer. Érvek pro és kontra?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 21:04
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
57%

Maximálisan egyetértek az egykulcsos adórendszerrel!!

Nem az én hibám, hogy valaki csak minimálbért keres.

Meg lehet tanulni 2 idegen nyelvet folyékonyan, lehet tanulni IT-t, gazdasági, jogi ismereteket, lehet diplomát szerezni, sőt, újra lehet érettségizni, és bele lehet fogni másoddiplomába is, és a 8-9 óra meló után este 11-ig tanulni.

Emellett fel lehet emelni a hátsót, és lehet költözni 100-200 km-t más városba, ahol van munka, és ha már van munka, akkor lehet dolgozni keményen, és idővel előrébb lépni.

Én megtettem.

Igen, sok sírással, fáradsággal, lemondással járt, és jár még most is.

Aki kritizálja az egykulcsos adórendszert, és fröcsög, hogy a "burzsujok", az megtette? Az mit tett? Mit?

Ismét kérdezem, mit?

Nőjünk már fel, és nézzünk magunkba... Miért is kellene büntetni azt, aki céltudatos, és tesz érte, hogy legyen munkája, és ne minimálbért keressen?

A válaszokat szívesen elolvasnám...

2012. nov. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
40%

ma 09:59

ez nagyon korrekt leírás volt :-)

2012. nov. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
37%

Nos csiki burger, hiába van neked diplomád, észt sajnos nem adtak hozzá, se EMPÁTIÁT !

Szerinted aki már 20+ éve dolgozik valahol semmi pénzért, az álljon neki tanulni egyetemen, meg szakmát, úgy hogy esetleg még háztartást is kell vezetni és gyerekei is vannak, akkor mikor ÉL? Mikor lesz neki magánélete?

Másrészt mi a garancia arra, hogy majd így diplomával lesz jó, biztos állása? Tényleg érdekel? Magyarországon? Ugyanmár! Még sok gépészmérnök is csak szalagozik, nem, nem bölcsész, hanem mérnökök!

Mert pályakezdőknél még oké, de akik majd jövő évtől több ezer forinttal kevesebbért fognak dolgozni, az aztán jó lesz!

Empátia kellene kéremszépen

2012. nov. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
81%

Másrészt mi lenne, ha mindenkinek diplomája lenne? Az miért lenne jó? Itt a tisztességesen dolgozó, de rosszabb képességű embereknek is kijárna a normális fizetés, normális életkörülményekkel. Nulla empátiával kár is ezt magyarázni, mert nem fogod megérteni sajnos.


Egy diplomás

2012. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
77%

Legelőször is le szeretném szögezni, hogy én az egykulcsos adórendszer nyertes vagyok. Ennek következtében jelentősen növekedett a fizetésem. Ha az egész 4 éves Fidesz kormányzásra számolom, akkor elég szép kis összeg lesz az ami 4 év alatt pluszba kerül a bankszámlámra.


Mindezek ellenére ellenzem az egykulcsos adórendszert.


Szerintem az egykulcsos adórendszer egyáltalán nem igazságos. Nem attól igazságos egy adórendszer, hogy mindenki ugyanakkora kulccsal adózik. Akkor keressen mindenki ugyanannyit is és akkor legyen az adókulcs is mindenkire egyforma.

Az adórendszernek nem feladata a büntetés (vagy jutalmazás), az adórendszer nem erről szól. Ez a fajta megközelítés téves és hibás. Az hogy a progresszív adórendszer valamiféle büntetés lenne a magasabb jövedelműekkel szemben a legnagyobb ökörség (vagy politikai demagógia, kinek mi tetszik jobban) amit valaha halottam. Az adórendszer egy egyoldalú elvonás, egy olyan elvonás amiért közvetlenül nem jár semmi.

Társadalomban élünk (legalábbis szeretném azt hinni, hogy abban) és nem pedig egyének csoportjában. Egy társadalomnak igen is feladata és kötelessége támogatni azokat, akik bármilyen oknál fogva hátrányosabb helyzetben vannak. És kik támogassák ha nem azok akiknek magasabb jövedelmük okán lehetőségük van erre. Nem vagyunk egyformák, nem mindenki rendelkezik azonos kepeségekkel, lehetőségekkel, adottságokkal stb stb. Talán egy kukás munkája nem értékes? Oké majd egy hónapig senki nem viszi el a házad elől a szemetet és meglátjuk mennyire fontos az ő munkája is.

Nem véletlen, hogy Soprontól nyugatra sehol sincs egykulcsos adórendszer. Nem véletlen, hogy azokban az országokban, ahol erős a társadalmi kohézió, ahol jó a szociális háló, ott nem hogy nincs egykulcsos adórendszer, hanem a meglévő progresszív adórendszer is igen erősen progresszív. Az egykulcsos adórendszer valójában csak egyetlen országban volt sikeres, ott is csak átmenetileg és ott is csak annak köszönhetően, hogy pont egy világgazdasági fellendülés kellős közepén vezették be, akkor amikor a világ egy viszonylagos pénzbőséggel rendelkezett. De ott is már hátrálnak ki belőle.

2012. nov. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
45%
egyet értek a 15-et. A 9. és cheeky_bugger is elég sok hülyeséget összehordott.
2012. nov. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
65%

13:19

"Nem véletlen, hogy Soprontól nyugatra sehol sincs egykulcsos adórendszer. "


Csakhogy Soprontól nyugatra sehol sem éltek át 40 év elq*rt szocializmust sem.

2012. nov. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
41%

no, megkaptam a magamét sok minimálbéres meg andragógia-szakos közmunkás negyvenhétezres panelprolitól :DD


szóval: de igen, kimondottan empatikus, sőt, néha még szimpatikus is vagyok; de van igazságérzetem magammal szemben


Itt egy egyszerű példa: ha valaki keres 100 ezret, az egy kulcsnál befizet 16 ezer szja-t. Ha valaki keres 1 milliót, az befizet 160 ezer szja-t. Tízszer annyit keres, tízszer annyi adót fizet be - ezen mi annyira igazságtalan? Nekem fairnek tűnik... (mert az is)

Miért is fizessen be hússzor annyi adót az, aki tízszer annyit keres?! Vagy ötször annyi adót, aki háromszor annyit keres?!

Az, hogy a dolgozók többsége irreálisan alul van fizetve, az egy szomorú dolog. De - őszintén és reálisan nézve - mi közöm hozzá? Én tehetek róla? Nem, nem én.


Az adózás bonyolult dolog. Ajánlom az ingyen paprikáskrumplira áhítozó fröcsögők szíves figyelmébe a következő értekezést:

[link]

Nem, nem kell elolvasnod az egészet.

Csak keress rá a dokumentumban: Laffer-görbe. Próbáld felfogni, ez miről is szól.

Melyik a jobb? Ha egymillió ember adózik 1 kulccsal a teljes jövedelme után, vagy ha félmillió 2-3 kulccsal, a többi meg köszöni szépen, de elvan ő "feketén" is?

A Fityeszt lehet szidni, de az egykulcsos adórendszer egy nagyon jó lépés volt a részükről.

További fröcsögésre a lehetőség adott.

Ingyen paprikáskrumpli ettől függetlenül sajnos nincsen.

2012. nov. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
0%

13:19

"Az egykulcsos adórendszer valójában csak egyetlen országban volt sikeres, ..."


A balti államoknak is egész jól bejött :)

2012. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
80%

15:35

"A Fityeszt lehet szidni, de az egykulcsos adórendszer egy nagyon jó lépés volt a részükről. "


Teljesen egyetértek, kár, hogy az összes többi debil lépésükkel lenullázták a várható pozitív hatásait.

2012. nov. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!