Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok, hogy újra emelni...

Mit szóltok, hogy újra emelni akarják a BKV-jegyek árát?

Figyelt kérdés
Javaslom Vitézy "úr"-nak, hogy éljen egy hónapig 100 ezer forintból, és vegye meg a bérletet 10 ezerért, aztán döntse el, hogy drága-e. Lassan mi vagyunk Európa legalja, de a jegyek nálunk a legdrágábbak! Mit képzelnek ezek? Persze őket nem érinti, mert életükben nem utaztak tömegközlekedéssel! Fel vagyok háborodva!
2012. okt. 25. 17:32
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

"De mielőtt jönne a sok okos állampolgár az aránytalan végkielégítések Nokia dobozok nélkül se állna jól a BKV szénája. "


Igen ez így van.

Nagyon kevés ember tudja, hogy pl. a Szalayné által ellopott 100 millió forint a BKV-nál mindössze 1 (EGYETLEN) napi gázolajköltségnek felel meg.

És akkor mg nincs kifizetve a személyzet, nincs karbantartás, nincs villany a metróba villamosba meg úgy általában semmi nincs. Csak megtankoltuk a buszokat.

2012. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
81%

Igazi magyar mentalitású választ adok rá:


Mivel engem hidegen hagy. (nem érint), így egyáltalán nem érdekel, sőt örülök, hogy olyan helyről szed az állam pénzt amihez semmi közöm.

2012. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyesek a BKV árszabásán vannak felháborodva, akkor nézzék meg a keleti végeken a helyzetet, rögtön jobb kedvük lesz. Debrecenben a DKV vonaljegy elővételben 290Ft, járművön 370 Ft. És mit kap ennyiért az ember?


EGY(!) darab villamost, 2.5 darab trolit és 40 buszvonalat, mely a gyakorlatban kb. 30-nak felel meg, mert sokból csak naponta 5-10 vagy óránként 2 indul. Ja, és este 10-kor gyakorlatilag megszűnik a tömegközlekedés.

Ráadásul, a hónapban is többször megesett velem, hogy fényes nappal 2-3 megállót gyalogoltam (Egyetem-Nagyerdő viszonylat, vagyis nem a külváros!), pedig van bérletem, csak olyan ritkán járnak a járatok...

2012. okt. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a példáitokat, kifejtéseiteket, így már érthetőbb a helyzet! Ma is okosabb lettem.
2012. okt. 25. 21:39
 35/37 Komplikato ***** válasza:

"Nem vagyok közgazdász, de ha emelik az árakat, akkor kevesebben is veszik meg az adott terméket vagy szolgáltatást, tehát elvileg nullán lesznek vagy kevesebb a bevétel? Válaszolhatna aki ért hozzá!"


Nem vagy közgazdász, de legalább buta sem vagy! Ezt próbálták elmagyarázni Matolcsy elvtársnak is, hogy minden egyes új adónak csak max. 40%-a folyik be, egy szint után meg lehet kevesebb folyik be összesen mint addig, de ő erre alapozta a költségvetéseit ...

2012. okt. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Bécsben 1,80 € a vonaljegy, és átszállásra feljogosít.

Itt nem. És mennyivel alacsonyabb az átlagbér.

2012. okt. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
23-as válaszóló megírtad a frankót! De sajnos a tisztes utazó emberek ezt nem látják, mert nem akarják, csak a hőzöngés a másra mutogatás a siránkozás megy! A saját lakásukban albérletükben is ezt teszik? Nem hinném, pár kivétel persze ott is van , mert retek ember mindenhol akad és egyre több!
2012. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!