Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy át...

Mit szóltok ahhoz, hogy át akarják alakítani a Himnuszt és a Szózatot?

Figyelt kérdés
A könnyebb érthetőség érdekében lágyabb, és dallamosabb formát szeretnének Neki ölteni. Szerintem a gyerekek nem olyan hülyék, hogy legalább ezt ne tanulják meg. Különben is, az egész történelem...
2011. jún. 8. 18:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
41%
Link?
2011. jún. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%
Nem akarják átalakítani.
2011. jún. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
26%
Hát az elég erős lenne ha megpróbálnák átalakítani. Bár szerény személyemnek nem tetszik a magyar himnusz dallama, nagyon nem, aztán lehet megkövezni. De nézzük meg, egy olasz meghallgatja a himnuszt, elönti a hazaszeretet és a honvágy, fellángol a szíve. A magyar ha meghallgatja, legszívesebben elsírná magát bánatában és felvágná az ereit. Jó persze ez túlzás, de nekem személy szerint elegem van abból hogy a magyar nemzet nem csinál mást mint a múlton siránkozik, tessék előre tekinteni.
2011. jún. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
Erről valóban nem ártana valami forrás. A Himnuszhoz még a kommunisták sem mertek hozzányúlni, nem hiszem, hogy a Fidesz megtenné.
2011. jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 eNerdzsy ***** válasza:
22%

Át akarják alakítani és jól is teszik.

A himnuszt hallva elmegy az ember életkedve is.

2011. jún. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 krameri ***** válasza:
40%
nem fogják és nem is akarják.
2011. jún. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

Én is ma olvastam,hogy átalakítják,és már az évzárókon ezt ajánlják az iskola igazgatóknak.

A Nemzetgazdasági Minisztérium a közleményt Fidesz módra,félreérthetően fogalmazta meg.

NEM a szövegeket változtatják,hanem a zenét hangszerelik át más ritmusúra.

Ez nem újdonság.Fiatal koromban a Himnusz és a Szózat zenéje is pergőbb volt,mint a mostani. Ha jól emlékszem, a rendszerváltás után hangszerelték át a mai,lassú üteműre.

2011. jún. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 krameri ***** válasza:
62%
Az új alkotmányban is benne van, Magyarország himnusza a Hymnus, melynek zenéjét Erkel Ferenc írta, a Szózat ugyanígy benne van, tehát csak rémhír az egész, hogy a Fidesznek még ehhez is van arca, ezt is megmerik változtatni...
2011. jún. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
69%
Keressétek meg a közleményt a Start-lapon!
2011. jún. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%
2011. jún. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!