Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok, hogy újra emelni...

Mit szóltok, hogy újra emelni akarják a BKV-jegyek árát?

Figyelt kérdés
Javaslom Vitézy "úr"-nak, hogy éljen egy hónapig 100 ezer forintból, és vegye meg a bérletet 10 ezerért, aztán döntse el, hogy drága-e. Lassan mi vagyunk Európa legalja, de a jegyek nálunk a legdrágábbak! Mit képzelnek ezek? Persze őket nem érinti, mert életükben nem utaztak tömegközlekedéssel! Fel vagyok háborodva!
2012. okt. 25. 17:32
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
86%
Persze, nagyon szívhez szóló, amit Vitézy mond, csak az a helyzet, hogy még ez a pesti jegy is drágább vagy ugyanannyi mint egy vonaljegy bármelyik olasz nagyvárosban, azzal a különbséggel, hogy ott 75-90 percen belül korlátlan utazásra, azaz átszállásra is jó a jegy. Olyan meg sehol a világon nincs, hogy utazok az egyik járművön 5 percet, majd a másikon 10-et, megteszek 3-4 km-t, és ezért fizetek 640 Ft-ot, azaz 2,20 eurót. Ja, és hát máshol 8-10-szer annyi a nettó bér. Erről miért nem beszél Vitézy? Mert hát nagyon is a tárgyhoz tartozik!
2012. okt. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Üzenem nekik a középső ujjam! Persze a szolgáltatás, amit nyújtanak érte, az egyre alacsonyabb. Ócska, rozoga, rozsdás, mocskos metrók, villamosok. Nem éri meg megvenni.


"Persze őket nem érinti, mert életükben nem utaztak tömegközlekedéssel!"

Másrészt, ha jól tudom, a politikusok teljesen ingyen utazhatnának, mintha nekik nem telne egy rohadt jegyre.


Azért emelnek mindent, mert az államnak nincs pénze semmire, de arra, hogy a rendszámokat lecseréltessék, utcákat/tereket átnevezzek, stadionokat építsenek és iskolaköpenyt gyártsanak, arra most krvára nagy szükség van. Erre találnak pénzt, csak amire kéne, arra nem.

2012. okt. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

"de a jegyek nálunk a legdrágábbak! "


Ennek nézz utána. Aztán ne lepődj meg, ha tévedtél.


Amúgy 3 éve nem volt emelés. Minden ára emelkedett minden inflálódott.

Sajna 3 év után már a levegőben volt egy emelés...

2012. okt. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
61%

"Nem éri meg megvenni. "


Ne vedd meg. Menj gyalog! Az biztos jobban megéri.

2012. okt. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 rémuralom ***** válasza:
100%

Sokra mész a felháborodásoddal, ha semmit nem teszel.

Lehetsz tisztességes tiltakozó, és mondhatod azt, hogy jó, akkor ezentúl nem BKV-zol. Sokat persze ezzel sem érsz el, mert csepp vagy a tengerben. Ráadásul, ha hosszan kell utaznod, akkor meg vagy lőve, mert gyalogolhatsz/biciklizhetsz (utóbbi nem igazán opció, pláne télen; nagy távolságra meg a gyaloglás sem kényelmes).

Vagy lehetsz tapló proli, aki továbbra is használja a BKV-t, csak beáll a bliccelők így is népes sorába. Megvan az esélye a lebukásnak, ha azt vállalod, talán évi négy-öt lebukással még pluszban is jöhetsz ki (nem tudom, mekkora a büntetés összege, nem volt még részem benne).

Vagy fogat csikorgatva kigazdálkodhatod valahogy a bérlet árát. Hetente egy sörrel kevesebbet iszol, vagy ahogy gondolod.

2012. okt. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos nem kizárólag az ő hibájuk, sokan nem értik meg, hogyha nem vesznek jegyet, azzal nem a BKVnak tesznek rosszat, hanem azoknak, akik becsületesen megveszik mindig. Így rengeteg pénz esik ki, amit valahonnan pótolni kell, és sajnos ezt rajtatok hajtják be. Inkább a folyamatosan bliccelőktől kérdezd,hogy mit képzelnek!

Egyébként honnan tudod, hogy ő nem járt soha tömegközlekedéssel? Ismered?

Tudod mikor egy vállalat a csőd szélén áll, nem csökkenthetik az árakat.

2012. okt. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy pofátlanul drága a bérekhez képest.

Brüsszelben 2 euro egy jegy,de azzal 1 órán keresztül azon utazol amin akarsz,annyiszor szállhatsz át amíg akarsz,csak az utolsó utad megkezdésig férj bele az 1 órába.


Vagyis míg a romló nyugaton 3 átszállás 560 forint,itt 960.

Ja,hogy ott elektronikus a rendszer,nem múltszázadi lyukasztós.

Hát igen, a hanyatló nyugat.


Mellesleg 2 éve jártam Prágában,akkor ott a napijegy 100 korona volt,vagyis 1000ft akkori áron.Itthon mennyi is?1600?

2012. okt. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 tetris ***** válasza:
77%

Szemlesütve vallom meg kedves honfitársaim, hogy én bizony rendszeresen szoktam bliccelni a buszon.( 4 megálló)

Az egyetlen mentségem, hogy mifelénk 15-20 percenként jár a busz. De van, amikor az is kimarad. Amikor beállok a megállóba, időnként már a gutaütés kerülget a BKV miatt. A busz ritkán jár, mocskos, lerobbant, télen nem jön fel a dombra. Annyira idegesítő, hogy az agyvérzés kerülgeti az embert. Mindig akkor marad ki egy-egy járat, amikor éppen sietnem kellene. A menetrend teljesen használhatatlan. Úgy érzem, a jegyek ára nincs arányban a szolgáltatással, amit nyújtanak.

2012. okt. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Komplikato ***** válasza:
100%

Ez van, várható volt. Csak az a nem mindegy bakker, hogy a legcsóróbbak 2-3 éve még TÖBBET kerestek mint most a kamu adócsökkentés és kamu minimálbér emelés után.

Így is ahol én lakom, ott kitalálták, hogy egy megállóra vegyek a BKV buszra kiegészítő bérletet. Mondom egye fene, annyira nem lehet drága ... Öööö. 5.800. Anyád.

Inkább legyalogolom.

De ha most ezt még emelik lövésem sincs miből fogják megvenni az emberek. :(

2012. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Belefásultam ebbe rég, már csak arra kapnám fel a fejem, ha csökkenének az árak és javulna a szolgáltatás minősége. Kár, hogy ez nem fog megtörténni... Értem én, hogy infláció, meg benzinár, meg tökömtudja, de ha csak a rozsda tartja össze a buszokat, akkor mégis kinek van kedve felszállni rájuk tízezer forintért?! Márpedig, ha egyre többen fordulnak el a tömegközlekedéstől, akkor még közelebb kerül a cég a csődhöz. Ennyire visszaélni a monopol helyzettel világnagy pofátlanság. Csak azért lyukasztok jegyet, mert nem tudok improvizálni és a konfliktuskezelési képességeim is mínuszosak. Ennyi pénzt elkérni az emberektől ilyen "szolgáltatásért" cserébe olyan, mintha a boltban mondjuk háromezer forintért kapnál egy húszdekás, penészes, rothadó, nyüves kenyeret.
2012. okt. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!