Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől lett Bajnai ilyen "menő"?

Mitől lett Bajnai ilyen "menő"?

Figyelt kérdés
szavaznátok egy no-name új párta vele az élén?? vagy az MSZP-re még egyszer??? Akkor inkább a mostani keretnek (OV) adnék még négy év esélyt.Elvégre Európában is MINDENÜTT rosszabbul élnek,mint régebben
2012. okt. 23. 16:41
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
66%
Vissza lehet keresni a statisztikákat, Bajnai kormányzásának utolsó negyedévében 0,1 % gazdasági növekedés volt. Nem 1 %. Lényegi különbség. És folyt be az IMF hitel. 2011-ben 1,7% volt a gazdasági növekedés mialatt fizettük vissza az IMF hitelt és az adósságállomány csökkent. Hitleből mindenki képes növekedni. A hitelállományt csökkentve viszont igazi teljesítmény.
2012. okt. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
58%

18:05

Orbánék igaz, hogy látszólag kézzel lábbal tiltakoznak az EU és az IMF követelései ellen, de végül aláírnak mindent mert nem tehetnek mást. A halogatással is csak károkat okoztak valószínűleg az országnak. Mivel jobb most a többségnek mint Bajnai kormányzása alatt. Sok ember nyomorog a rengeteg megszorítás miatt, de a tehetősebb rétegtől nem hajlandók elvenni semmiképp mert tudják, hogy most kell megalapozni azt, hogy valakiből szegény vagy gazdag lesz. Ezt Orbán el is mondta a beszédében, de országokra is kivetítve.

2012. okt. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
37%
18:10! Az ellopott manyup pénzekből könnyű az államadósságot csökkenteni barátom.
2012. okt. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
70%
Bajnain világosan látszik, hogy a nyugati világ kiszolgálója. Azért akarják ennyire visszahozni, hogy újra az országon nyerészkedjenek azok akik 2010 előtt is tették. Orbán kormányzása elzárta őket innen és ezt most elég rossz szemmel nézik. A fő kérdés az hogy tényleg jó-e ha behódolunk mindenkinek és szabadjára engedünk mindent?
2012. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Én sajnálom aki pl az szja val rosszul járt,de nekem tetszik ez a rendszer!Apám mérnök,bejelentve régen elvették a fele fizetését.Most több marad. Én megértem,hogy a vállalkozók terhei nagyon sokak,DE a volt párom szülei gyurcsány era-ban évi 10 x(!!!) mentek el nyaralni külföldre(pedig nincs egetverően nagy cégük), most pedig szídják orrba szájba a jelenlegi kormányt.Évente csak kb 5x mennek külföldre nyaralni..és medencés stb házat fenntartanak.Ezek alapján nem tudom sajnálni a vállakozók iszonyú terheit!!
2012. okt. 23. 18:32
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

18:10

Én úgy tudom, hogy a Bajnai kormány nem használta fel a hiteleket és maradt belőle 2010 utánra is, sőt a magán nyugdíjpénztári megtakarításokból nem kevés. Most ezeket már felhasználták és a nincs már honnan elvenni csak a megszorító intézkedésekkel. Ezzel viszont a gazdaság növekedése csak csökkenhet mert a vásárlóerő egyre csökken és aztán megint megszorítás és ez egy ördögi kör. Nehogy dicsérd már ezt a gazdaságpolitikát!

2012. okt. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
42%

18:29

Azért nőtt az államadósság, mert a magánnyugdíjpénztárakba vándoroltak a befizetések, a magánynugdíjpénztáraknak viszont nem volt kifizetési kötelezettsége. A hiányt az államnak pótolnia kellett, kötvényt bocsátott ki. A magánnyugdíjpénztárak ezt a kötvényt megvették. Így az állam oda tudta adni az embereknek a pénzt, de ez utána államadósságként jelent meg. Mi több költségvetési hiányként is, mert az állam utalta tovább a magánnyugdíjpénztáraknak a pénzt. Ezt nem voltak hajlandóak levonni a nemzetközi szervezetek a deficitszámításnál, amikor kitűzték a 4,2 %-os hiánycélt. Így meg is büntettek minket azért, mert a magánnyugdíjpénztáraknak utaltuk a pénzt. Azaz megszorításokra köteleztek volna minket, hogy a magánnyugdíjpénztárakba való átutalás miatt keletkezett hiányt fedezzük.

Erre jött megoldásként először az, hogy nem utalták át a magánnyugdíjpénztáraknak a befizetéseket, hogy ezzel ne növeljék a deficitet. Végül pedig átszervezték a rendszert.

Ez nem lenyúlás, mindig is az állam kezelte ezt a pénzt. 1997 előtt nem is volt szó magánnyugdíjpénztárakról. Az óta viszont úgy kapták ezek a szervezetek a pénzt, hogy egyetlen forintot sem kellett kifizetniük, míg az államtól egyre több és több befizetés esett ki.

A magánnyugdíjpénztári rendszer egy államadósság és deficitgyár lett. A mostani helyzetben pedig mind a kettő végzetes lehet egy ország gazdaságára, így fel kellett számolni. Ellopásról pedig csak akkor beszélhetnénk, ha a kötelezettségeket nem vállalta volna át az állam, de a nyugdíjfizetési kötelezettséget átvállalta, a többlethozamot pedig visszaadta az embereknek.

2012. okt. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
43%

Csak vigyázzatok, mit írtok, mert ami nem tetszik a kedves Kérdezőnek, azt folyamatosan kitörölteti. Nekem már két hozzászólásom tűnt el nyomtalanul, és nem, nem volt benne semmi trágár, érthetetlen, ide nem illő... Simán csak azt írtam, hogy igen, szavaznék Bajnai pártjára.

Szóval óvatosan, mert itt bizony cenzúra van, de keményen!

2012. okt. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,pedig a vállalkozások terhei is csökkentek 2010 előttihez képest. A kkv-nak lényegében 10% társasági adója van(500 millióig)és nincs szolidaritási adó. Úgyhogy a rokonaid valószínűleg Orbán valamely különadóját fizetik.
2012. okt. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

ma 18:10


A Bajnai által felvett IMF hitelből maradt az orbán ciklusra is, ám ebből vett a t. kormány MOL-részvényt. A MOL pedig idén 700 embert bocsátott el!

2012. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!