Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért várják el tőlem egyesek,...

Miért várják el tőlem egyesek, h sajnáljam a nyugdíjasokat?

Figyelt kérdés

Állandóan hallgatom, h mert kapnak havi 60-70-80 ezret és akkor, h ez milyen kevés.

Holott mondjuk ketten vannak, az kapásból 120 ezer forint, de ami leginkább zavaró, h máshol családok élnek ennyiből.

Ennek ellenére ők a hímes tojások, ugye volt már róla szó, h a családit is csökkentik.

De ez nem baj, a lényeg h az ő nyugdíjukat emeljék....



2012. okt. 17. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
2012. okt. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
23%

"Bírom mikor megy a szájtépés, hogy "Én az ééééletem ledolgoztam, abból van a nyugdíjam".

Abból azt hiszem felkopna az állatok. Igen komoly összegeket kell hozzá pakolászni az államnak havonta!"


És azzal tisztában vagy, hogy nekem mennyit kell a kérdező és a te munkanélküli segélyedhez pakolnom, hogy ne dögölj éhen? Kétlem...

2012. okt. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
17%

1, 53%-os. Te hülye vagy. Minden komment után írsz öt másikat, amiben mondatonként polemizálsz a kommentelővel és az egész nem tart sehova, hanem csak ingerkedsz.

2, a kérdés továbbra sem az volt, hogy "szerinted jók-e a nyugdíjasok" vagy hogy "megérdemlik-e a nyugdíjat" hanem az hogy a "miért várják" a kérdezőtől, "hogy sajnálja a nyugdíjasokat". Vagyis az hogy ti itt magyaráztok, hogy a nyugdíjasok jók-e vagy sem, meg az erkölcsi szónoklatok egyszerűen nem válasz a kérdésre. Ezt a kérdező már egy párszor jelezte is. (Én a helyében moderátornak jelenteném a nem válasz érték kommenteket, mert 8 oldal óta a hülyeséget pofázzátok nagyrészt.)

3, én a magam részéről megpróbáltam két kommentben válaszolni, aminek az volt a lényege, hogy egyrészt az állam próbálja sugallni, ezt a sajnálatot, mert jól kell tartani a nyugdíjasok hangulatát, hogy oda szavazzanak ahova kell, amiből aztán eljutottunk oda, hogy de miért nem látják be a nyugdíjasok, hogy mások is vannak, amire legalábbis én azt válaszoltam, hogy mert nem képesek rá. Na én jelenleg itt tartok, ez a negyedik oldal, és hogy azóta mi ez a parttalan szöveg az számomra felfoghatatlan.

2012. okt. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
13%

22:49

"És a gyerekeiteknek, unokáitoknak lesz rosszabb, mert nekik kell kamatostul visszafizetni. "


Ez teljesen igaz, de az aktuális komcsi-kormányokat ez ugyanúgy nem érdekli, mint a 3 éves gyerek szellemi szintjén lévő választópolgárokat, köztük a nyugdíjasok többségét sem.


Pedig a mai nyugdíjasok is nagy valószínűséggel meg fogják érni, hogy rájuk szakad az ország gazdasági csődje. Akkor aztán jó darabig semennyi nyugdíjat nem hoz majd a postás, utána meg marad nekik a mai ellátásuk értékének fele, harmada... Mert a jelenlegi trend ide fog vezetni pár éven belül.


A "végigdolgozott élet" meséjéről meg csak annyit, hogy a mostani nyugdíjasok közel egyharmada 62 éven aluli... No comment.

2012. okt. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
100%
Miért várják el a kérdező, hogy az állam tartsa el a munka helyet?
2012. okt. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
17%
a két 62%-os két külön személy, én az első vagyok. A másik szemmel láthatóan nem olvasta el a kérdést, csak beleugatott a pofázásba
2012. okt. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
100%
A forgalomból ítélve úgy tűnik, ez a kérdés még a cigányoknál, a megszorításoknál, a recessziónál is érzékenyebb téma... Nem gondoltam volna. Mindenesetre ez válasz is a kérdésre.
2012. okt. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
31%
Nemcsak a történelem miatt. Többsége megélte az első és a második világháborút,amit az 1956-os forradalom követett.Nekik nem jutott más csak az ország építése.Nem fárasztok senkit azzal a nyomorral ami a jelenségeket végigkísérte.Ők is a jelenünk és a múltunk része ami magába hordozza a következő társadalmi fejlődést.Tartozunk mindenkinek azzal,hogy megbecsüljük akkor is,ha már nem tud dolgozni.Elkeserítő az a 40 éves vagy ettől több éves munkaviszonyból származó nyugdíj amiből nem lehet megélni! A mi idős embereink sokkal betegebbek más ország hasonló korú nyugdíjasainál! Úgy hallottam erre volt,van valami statisztikai adat is.Nekem nagyon jó érzés lenne,ha azt hallanám,hogy a mi nyugdíjas embereink:életük alkonyán még tudnak világot látni,beülni az egyetemre (Amerikában gyakori)..stb.Vajon hányan lehetnek abban az állapotban,hogy még a kisunokára sem tudnak vigyázni????!!!A saját nagyszüleink miatt is megérdemlik azt,hogy kíméljük,szeressük Őket!!!
2012. okt. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
13%

El vagy tévedve barátocskám. Nem egyesek várják el, hanem az a kormány és lepcsesei, akik ellopták tőled is és a nyugdíjasoktól is,ami jár nekik. Azért várják el, mert tudják, hogy te bedőlsz nekik, a nyugdíjasoknak esel neki, akik nem vesznek el tőled semmit, mert nem is tudnak. Az osztást is a kormány csinálja. Viszont így a kormánynak nem esel neki, hanem fújod szépen a nótát, ahogyan vezényli. Már magad se veszed észre.

Látod én nem sajnálom sem a nyugdíjasokat, sem téged. Teszem a dolgom, és ha nótázni van kedvem, én döntöm el, milyen lemez forogjon. Aki pedig hozzányúl, annak a kezére csapok.

2012. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
95%

Mit játszod az eszed kérdező?Mindenki tudja hogy nem tartható a nyugdíjrendszer.

De erre nem az a válasz hogy lecsökkentjük a nyugdíjat,hanem az hogy elzavarjuk a fenébe Orbánék,és amikor nemfogunk román iskolákra,stadionokra meg bugyuta "nemzeti" marháskodásokra költeni hogy a jobboldal el tudjon élvezni,hanem megtérülő beruházásokra költjük azt a rengeteg hitelt amit fel vett az Orbán a kormány ebben a két évben.(tudod a piaci hitel is hitel,nem csak az ájemef)

2012. okt. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!