Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért várják el tőlem egyesek,...

Miért várják el tőlem egyesek, h sajnáljam a nyugdíjasokat?

Figyelt kérdés

Állandóan hallgatom, h mert kapnak havi 60-70-80 ezret és akkor, h ez milyen kevés.

Holott mondjuk ketten vannak, az kapásból 120 ezer forint, de ami leginkább zavaró, h máshol családok élnek ennyiből.

Ennek ellenére ők a hímes tojások, ugye volt már róla szó, h a családit is csökkentik.

De ez nem baj, a lényeg h az ő nyugdíjukat emeljék....



2012. okt. 17. 20:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
89%
az a válasz, hogy mert ilyen a mentalitásuk. Nevezzük proletár-gerontokrata szemléletnek. A szocializmusban az volt az uralkodó beszédmód társadalmi értelemben, hogy van a "nép" aki "dolgozik", és az a társadalompolitika célja ennek a népnek az életszínvonalát kell emelni. Vagyis megcsinálni nekik a jobbat és odaadni. Az érv pedig az, hogy "mennyit dolgoznak", amit-lássuk be-elég nagy baromság érdemnek tekinteni egy olyan rendszerben, ahol 100%-os foglalkoztatás van. Ez a logika egyrészt önmagában nem elégséges, mert ha a munka-érdem a javak kapásának alapja, akkor a gyerekeknek nem jár semmi, illetve kialakul a gerontokrácia, vagyis az öreg (előbb született) néptömeg primátusa. Másrészt nem fenntartható, mert nem gazdasági logikájú megközelítés, hanem erkölcsi logikájú. A rendszerváltás után viszont megjelennek a gazdasági típusú megközelítések, és az a szemlélet, hogy a társadalompolitikára befektetésként kell gondolni, vagyis azokat kell támogatni, akik később még hasznosak lehetnek pl a gazdaságra. Így a nyugdíjasok érdekei sérülnének, amit nem viselnek el. A politikai meg "társadalmi" típusú koncepcionális gondolkodásra nem képesek, mert a szocializmusban ez nem volt közbeszéd trágya, másrészt nem is nagy észkombájnok, mert az ő iskoláskoruk pont a 40-50-es években volt, amikor csak az általános iskola első 6 osztálya volt kötelező. Kizárólag a családjukra meg a közvetlen környezetükre érzékenyek, és az államról meg azt gondolják, hogy úgy működik, hogy van a pénz, és azt mindig egyenlően elosztják. Aztán ha nekik kevesebb jut, az azt jelenti, hogy az államnak kevesebb a pénze, pedig a Jani meg a Feri a szomszédból reggel megy, este jön, ergo az állam rosszul csinálja, ellopják a pénzt vagy valami hasonló, és a kormányt le kell váltani. Egyébként nekik készülnek a különböző korrupciós botrányokról szóló cirkuszok is, ahol rendszerint a korrupció tárgya mondjuk 20 millió forint, amit azért még fel tudnak fogni, hogy sok pénz (de nem ezer milliárdok),és lehetne belőle venni a faluban egy házat, de még kettőt is, a főutcán. Onnantól viszont hogy az ő pénzük nem csökken már nem érzékelnek semmit a társadalom többi szegmenséből. Hogy ott mi csökken, mi nem csökken és hasonlók. Azért ebben a rendszerben megvan az a lehetőség, hogy a nyugdíjas a nyugdíjából támogatja a gyerekét meg az unokáját, de ez nem egy jó állapot a fiatalabbak önálló élete szempontjából. Tehát bizonyos szempontból a nyugdíjak családi jövedelemnek is tekinthetők, így nem nagyon áll elő az a helyzet, hogy gyerekek éheznek, miközben a nyugdíjasok jól élnek.
2012. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
75%
kérdező, én most nagyon azt érzem a te viselkedésedben, hogy igaziból te itt most azért hisztériázol, mert csökkent valami állami jövő pénzed, és most letámadod azt, akit okolsz, jelen esetben a nyugdíjasokat.
2012. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
89%
A gyerekeket úgy vállalják az emberek, hogy eltudják tartani és ne mindig segítséget várják.
2012. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
75%

"Jah, aki pedig írta, h nyugdíjas volt az apja mikor érettségizett.. Na akkor volt ideje élni, mert ezek szerint a gyereknevelés kimaradt."


Már miért maradt volna ki. Nem nem volt ideje, mert megdolgozott mindenért megteremtette magának és feleségének a gyerekvállaláshoz szükséges feltételeket, hogy ne az államtól várja a segítséget. Lehet neked is ezt kellett volna először egy kis tartalék félrerakni aztán gyereket tervezni.ű

2012. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
70%

Még mindig nem érted.

Egyrészt a nyugdíjat nem a "mennyit dolgozott"-ból számolják. Van egy bizonyos szolgálati idő, ami felett az elmúlt x év átlagkeresetének 70% körüli részét kapják.


Számolgass kicsit, és rájössz, hogy a 60-80ezres nyugdíjhoz (aki most ment nyugdíjba) nem is volt olyan óriási a fizetése. Aki pedig az átlagnál is sokkal nagyobb nyugdíjat kap, az bizony jókora adót és tb-járulékot fizetett.


De nézzünk egy másik szempontot is. "Sírnak, hogy 60-80 ezer milyen kevés." Akik például feketén/szürkén dolgoztak, és csak minimálbérre voltak mindig (vagy néha) bejelentve, azoknak van általában a legkisebb nyugdíjuk. Eközben egész életében vélhetően jólétben tengődött az asszonnyal, felnevelt 2-3 gyereket, balatoni nyaraló, autó stb, az sír a legjobban, hogy ilyen kevés a nyugdíj. Mások meg végigmelózták a 40 vagy még annál is több évet, fizették az adót, be voltak jelentve rendesen, mégse "érdemelnek" öregkorukra anyagi biztonságot.


Én megmondtam a szüleimnek, hogy ne merjenek fagyoskodni, fizetem a rezsit, akármennyi is, és költsenek magukra. Épp eleget dolgoztak, épp eleget költöttek rám amíg felnőttem, úgyhogy ez most az ő idejük.

Engem a legkevésbé se zavar, ha emelik a nyugdíjat. Ezzel nekem is jobb, és a gyerekeimnek is jobb lesz.

2012. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
74%
Az én apám is ledolgozta az életét, csakúgy, mint az egyik válaszolóé. 43 év munkaviszony után ment korkedvezményes nyugdíjba, és sz*ros 60 ezer Ft-tal képesek kiszúrni a szemét 43 év után. Az ilyen emberektől én nem sajnálnám. Viszont, amikor a 75 éves nénikék a buszon azt tárgyalják, hogy az egyik Spanyolországban volt nyaralni, a másik meg Görögországban, de tavaly ő is volt Spanyolban, olyankor kinyílik a bicska a zsebemben. Én meg 18 éves korom óta dolgozom, mert egyetemistaként csak a 10ezer Ft-os szoctámot kapom, se családi pótlék, se semmi, kétszeres tartós betegként. Az öreg nyanyák meg szórakoznak, utazgatnak. Anyámnak mikor meséltem ezt, ő is felháborodott, de csak annyit tudott mondani, hogy az egyikről tudja, hogy 130 ezres nyugdíja van a férje után. Miközben ő maga 1 napot sem dolgozott életében! Csodás... nekik jár a külföldi nyaralás. A dolgozó fiataloknak meg csak az otthon kesergés.
2012. okt. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
84%

"Engem az önzőségük zavar, h őket nem érdekli semmi, , csak ha nyugdíj "


Ez visszafelé is igaz, téged is csak a családi pótlék érdekel más nem, önző vagy.

2012. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
6%

"Tudod mit kérdező? Kapjál majd te is özvegyi nyugdíjat"


Én inkább azt kívánom az ilyennek, hogy a Jó Isten áldja meg kilenc ÁRVA gyerekkel...

2012. okt. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
37%

"Nézzetek már körül a világban!


Az IMF miatt Romániában 2010-ben 15 százalékkal csökkentek a nyugdíjak, 25-tel a közalkalmazottak bérei.


A portugál kormány jövőre pénzügyi tranzakciós adót vezet be, emeli a személyi jövedelemadót és csökkenti a nyugdíjakat, hogy pótolja a recesszió miatt csökkenő bevételeket


Bér- és nyugdíjcsökkentés várhat a görögökre. Megfigyelők biztosra veszik, hogy az újabb csomag elsősorban bér- és nyugdíjcsökkentést, valamint a szociális kiadások visszafogását tartalmazza."



Rendben körülnéztünk. Csak egyetelen kérdésem van: Ésak - Koreában csökkent a rizs ára. Itthon mikor fog?

2012. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 A kérdező kommentje:

Én meg remélem, h a nyugdíjatokat gyógyszerre költitek:)

Akár h szenvedtek nyugdíjcsökkentés lesz hiába veritek a nyalatokat h meddig dolgoztatok:D

2012. okt. 17. 22:34
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!