Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most komolyan, hogy lehet még...

Most komolyan, hogy lehet még bárki is Fideszes?

Figyelt kérdés

A fidesz eredményei 2 év alatt:

[link]


A létminimum alatt élvők száma nőtt, az infláció mértéke nőtt, az államadósság nőt (annak ellenére hogy az államadósság csökkentését használják ürügynek az újabb adok bevezetésére) az átlagkereset és a GDP változás csökkent. Csak a munkanélküliséggel sikerült egy minimális pozitív eredményt elérni, azt is csak a negyvenezret kereső közmunkások miatt. Szóval, kedves fideszesek: Miért nem veszitek észre hogy a pártotok még jobban leszerepelt, mint az mszp annak idején?



2012. okt. 14. 21:08
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

"Mellesleg még mindig nem értem, mi a fene bajotok van a közmunkával."


Ha van értelme és látszatja, akkor semmi bajom vele. De pl a tömeges közterület ellenőr baromságon csak nevetni tudtam.

2012. okt. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
35%
Jó csinálja a fidesz. Hát ez is baj?
2012. okt. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%
A kozmunka jo penzkereset csak nem az ott dolgozokna. Bajan elkuldik a "rendes" berboleloket a munkahelyukrol es vissza veszik oket kozmunkasnak. 30-eves munkaviszony utan 80000ft fizetest kaptam,most elkuldtek munkanelkulire,de vssza vesznek,ha lejar, kozmunkasnak,havi 47000ft-ert.
2012. okt. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 Pro Patria ***** válasza:
33%

A full balos történelemklub oldaláról hozol képet, ami még a munkáspártot is szívesebben látná kormányon, mint a Fideszt? Kb. a kurucinfó szellemi színvonala.


Az adatok pedig tudatos csúsztatások. Már mindjárt az első: 4 millió létminimum alatt élő? A 9 milliós országban ez azt jelentené, hogy közel 50%. Na, ezt nekem senki ne akarja beadni...

Ahogyan azt se, hogy ráadásul 2 év alatt egymillióval nőtt ezek létszáma. Persze...


2) Infláció: az a világválság velejárója. Tény, hogy Magyarországon az egyik legnagyobb.


3) Államadósság. Nagyon ügyesen úgy vágják össze a két adatot, hogy a lehető legnegatívabb képet fesse. csakhogy sok múlik azon, melyik hónapot nézzük, merthogy egy évben 12 hónap van. Ha úgy "válogatunk", két egymásmellé tesszük a két legeltérőbb számot, akkor kijön ez a propagandisztikus kép. Ha a valóságot nézzük, már más.


Államadósság 2010 áprilisáig (ekkor volt a kormányváltás):

19,323.1 milliárd forint


Államadósság 2012 szeptemberében:

20,653.9 milliárd forint


Ami pedig a GDP-arányt tekintve csökkenést jelent az eddigihez képest.


[link] (Ezt a forrást hitelesnek tartják a közgazdász körökben.)


4) Ez a legjobb: 1989-es év százalékában.:) Tudatos félinformációkkal, csúsztatásokkal való manipulálás.


5) Munkanélküliség: csökkent.


6) GDP: ezt akkor lehet összehasonlítani, ha vége az évnek. Tudnillik nem az számít, hogy ebben a hónapban milyen, mert lehet, a következőben már teljesen más, az összesített képet csak az év végén lehet látni. Ebből is megmutatkozik, hogy csak a manipuláció az egyetlen célja ennek a táblázatnak.


Megfordítom a kérdést: hogyan hihet bárki is baloldali forrásoknak politikával kapcsolatban az elmúlt közel egy évtized tapasztalatai után?

Ugyanolyan ferdítés, mint ez az MSZP-s plakát:

[link]


Azt mondja: még a világválságban is 17%-kal jobban teljesítettek, mint az I. Orbán-kormány. Persze, hiszen az a természetes, ha a GDP egyre bővül. Ezzel dicsekedni elég paradox. Nem az az összehasonlítási alap, hogy "X. évben mekkora volt a GDP Y. évhez képest", mert logikus, hogy az előbbi szám kisebb lesz, hiszen a GDP folyamatosan növekszik, hanem sokkal inkább az a fontos, hogy "X. évben milyen ütemben nőtt a GDP, és Y. évben milyen ütemben nőtt". Így viszont inkább megfigyelendő a plakáton, hogy 2006-tól a GDP egyre lassuló ütemben nőtt. És ami még komikusabb, hogy önmaguk mutatják be: Magyarországon már a világválság előtt gazdasági zuhanás kezdődött (zöld körrel jelöltem be).

Már a saját kampányplakátjuk is csak ellenük érvel.


-------------


Összegezve: Nincs itt aranygazdaság, és csodálatos kivirágzás, de ettől függetlenül ez a táblázat egy képmutató hazugság.

2012. okt. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:
Pro Patria: Egy korábbi válaszba már elismertem hogy nem hiteles forrásból van. ( elismerem, nem nagyon néztem utána mikor beraktam a képet) De a fidesz akkor is kritikán alul teljesít. A döntéseik eredménytelenek, fölöslegesek és stadionokra meg 200 millióba kerülő weblapokra, meg persze a saját cégeik zsebébe szórják el a pénzt. Például az egykulcsos adónak mi értelme volt? Az emberek kb 60-70%-a rosszabbul járt vele, de még maga az állam is. (kevesebb adóbevétel)
2012. okt. 15. 16:20
 36/49 Pro Patria ***** válasza:
24%

Kedves Kérdező!


Az államadósság 2004. januárjában tizenegyezer milliárd körül mozgott. Ez a szám 2005-től fokozatos ütemben nőtt, majd 2009. márciusára elérte csúcspontját, majdnem megduplázódott, több mint húszezer milliárdra nőtt (és a későbbi hónapokban sem csökkent tizenkilencezer milliárd alá).

A teljes adósságállományunk megkétszerezéséhez alig kellett 5 év. Mindez nem is a nagyobb baj, hanem inkább az, hogy: hol az eredménye? Ennyi pénz felvételének nagy gazdasági növekedést kellett volna produkálnia, de a 13., meg 14. havi nyugdíjon kívül (csupa profitáló beruházás) semmit nem adott.

Ami a legszomorúbb, hogy a devizában való tartozásunk adja ki ennek a legnagyobb részét.

2004. januárjában 8000 milliárd volt a forinttartozásunk, és alig 3000 milliárd a devizatartozás.

2010. áprilisán, a kormányváltáskor ez a szám 10.000 milliárd forintban való, és majdnem 9000 milliárd devizaalapú hiteltartozásunk volt (egészen pontosan 8700 milliárd), azaz nemcsak az a baj, hogy az államadósságunk megduplázódott, hanem az is, hogy ebben a devizatartozásunk megháromszorozódása(!) játszotta a fő szerepet.


Ezzel szemben az államadósságunk jelenleg a 2010-es kormányváltás óta szinte stagnál. Én már ezt is nagy eredménynek tartom.


Az élelmiszerárak drágulása nem feltétlenül a kormány munkája szerint alakul, sok tényező befolyásolja. Amit a kormány ez ellen tenni tud, az a fizetések megemelése. Amire viszont nincs keret.

A minimálbér 90 ezerre emelése viszont komoly lépés. Csakúgy, mint az egészségügyben dolgozók visszamenőleges hatályú, és kollektív béremelése. De egyszerre most mindenhol csodát ne várjon senki.


A munkanélküliség pedig a fenti táblázat szerint is csökkent.


"és meg persze a saját cégeik zsebébe szórják el a pénzt."

- Azzal önmagában semmi bajom nincs. Csak végezzék el a munkát. A 2008-2009 környékén látott pofátlan lenyúlások, mint amikor 40 millióért építettek egy 40 centis(!) általuk betonkilátónak nevezett valamit, vagy egy több mint 2 milliós EU-s pályázatból egy tíz odahordott fatuskóból álló "biciklis pihenőt", ilyen ma már szerencsére nincs. De megmondták az lmp-seknek közgéppel kapcsolatban - és szerintem teljesen jogosan, hogy: ha törvénybe ütközőt tapasztalnak, senkit nem tart vissza semmi a feljelentéstől. Mégsem történt ilyen, és erre a válasz "hát jogilag törvényes, csak erkölcsileg nem". Az meg az ország szempontjából mindegy, hogy a kormány saját "udvarán" belül osztja ki a munkákat. Más is ezt tenné.


A stadionépítések tényleg teljesen feleslegesek, és mostani körülmények között károsak is. Remélem, lefújják majd még.

Az egykulcsos adó nem csak a felső, de az alsó adókulcs SZJA-ját is lejjebb vitte. Ettől függetlenül én sem értek egyet vele. De a kormány már csak dacból sem fogja kivezetni, sajnos.


És hogy a kérdésre is válaszoljak: mert jobb alternatíva ma nincs.

2012. okt. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

Nem akarom védeni egyik eddigi kormányt sem, semmi sem fekete-fehér.

Tény, hogy a 13. havi nyugdíj - bár kétségtelenül megterhelte a költségvetést, (de a Fidesz is egyet értett vele, és tiltakozott a visszavonása ellen, sőt az ígért 14-havit is) annak nagyobb gazdaságot felpörgető hatása volt, mint a leggazdagabbakat segítő egykulcsosnak. A 13. havi nyugdíjat rögtön elvásárolták, mégpedig itthon, a leggazdagabbak meg inkább "spekulálnak", külföldön, de legalábbis külföldi luxuscikkekre költik el a különbözetet. (A spekuláció szót szándékosan használtam, Orbánnak volt az az épületes beszéde, miszerint a spekuláció a kapitalizmus ellensége http://www.youtube.com/watch?v=1Su0krgP9Gs. Nos én ilyesmit még Kádártól hallottam, csak ő szocializmust emlegetett.) :D Másik kérdés, hogy a beszédben felsoroltakból semmit sem teljesített, sőt!

Kétségtelenül minden kormánynak voltak, vannak és lesznek szélsőségesen kétségbe vonható beruházásai, de az arányokat is figyelembe kell venni. Hangsúlyozva, hogy nem vagyok MSZP/SZDSZ-es, kétségtelenül egy rakás mindent el kell ismerni. pl. két év alatt felújították Budapest csaknem teljes úthálózatát, ami addig a kátyúk városa volt, rengeteg autópályát építettek (persze voltak mutyizások is). Egy vicces videó is ide kívánkozik: http://www.youtube.com/watch?v=mlDB5P5WTiw . Ha mérlegeljük az előző kormány pénzügyi mérlegeit, ne feledjük azt sem, hogy kik, mik voltak ennek az okai, mert erről szerintem az akkori ellenzék majdnem olyan hibás, mint az akkori kormány. A kormány rengeteg reformot tervezett, és kezdett bele, rengeteg költségvetési stabilitást elősegítő döntést hozott, és olyan beruházásokba is fogott, amik hosszú távon lettek volna kedvezőek, de a Fidesz a közvélemény hergelésével azokat mind megingatta. Számukra fontos volt a hatalom megszerzése, ehhez az kellett, hogy bizonyítsák a gazdasági lejtmenetet, ezért semmilyen pozitív eredményt nem láttak szívesen, és persze jó volt nekik a közelégedetlenség is amik egyértelműen a hatalomra segítette őket.

Szóval nagy hiba volt, hogy a már megkezdett kormányzati negyedet, amibe annyi pénzt beleöltek, nem fejezték be, mert annak fenntartása egyértelműen olcsóbb lett volna a jelenleginél.

Inkább lett volna 300 Ft-os vizitdíj, kórházi napidíj, mint a mostani megduplázott minimális TB-hozzájárulás, óriási várakozások, orvosi és ápolói túlterheltség, stb. (Tény, hogy ebben az időben legalább pozitív volt a egészségügy gazdasági mérlege). Megjegyzendő, hogy az előző kormány rengeteg kórházat bezárt, strukturális átalakítást hajtott végre, aminek voltak jó és vitatható elemei egyaránt, a Fidesz háborgott, uszított, de kormányon ezt folytatta.

Inkább lett volna tandíj, mint a jelenlegi hallgatói hozzájárulás, ami sokkal nagyobb mértékben eladósítja a hallgatókat.


A Közgép jelenségnek nem csak az a baja, hogy erkölcstelen, és micsoda dolog, hogy fideszes kap valamit, hanem az, hogy az összes szakmabeli vállalkozást megfojtja, és egyfajta "kartellezés"-hez vezet, ha egy cégre van szabva a pályázat. Szóval nem csak politikai igazságosság szempontjából megkérdőjelezhető ez (hiszen valószínűleg rengeteg pénz jut majd így a Fideszhez), hanem gazdaságilag sem hatékony, és rengeteg munkanélkülit teremt. Jelensége éppolyan káros mint a boltokra, amik környékén megnyílt egy Teszkó.


Azt is érdemes megvizsgálni, hogy az uniós támogatási keretet melyik kormánynak sikerült hatékonyabban lehívnia (és nem mellesleg közérdek szempontjából hatékonyabban felhasználnia)


Nem szabad az államadósságot fél szemmel nézni! Együtt kell kalkulálni azt a hiánnyal, a kötvénykibocsájtásokkal, a vállalkozások iránti tartozásokkal, állami tulajdonú cégek, intézmények adósságaival, ill. általuk nem fedezhető kényszerű kiadások pl. üzemeltetés, fejlesztés (pl. BKV-nál új buszok), és mindezt az önkormányzati szinten is, mert nekik is rengeteg adósságuk, kibocsájtott kötvényük, cégek iránti tartozásuk, stb. van. Mindezek végösszegét a GDP arányában kellene vizsgálni.


Mindazonáltal én is fenntartom, hogy a hitelnél két szempontot mindenképpen figyelembe kell venni: nulladik, hogy szükség van rá, egyik, hogy minél kedvezőbb legyen a kamat, második, hogy a felhasználás nagyobb hasznot termeljen, mint a hitel és a kamat.

2012. okt. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

"Ezzel szemben az államadósságunk jelenleg a 2010-es kormányváltás óta szinte stagnál. Én már ezt is nagy eredménynek tartom."


Ez nem teljesen így van. A stagnálás ezúttal nagyrészt a magánnyugdíjpénztárak megtakarításainak einstandolásával valósult meg, magyarán többek között széttéptek egy halom kötvényt (még lejártuk előtt, többek között emiatt lett olyan kevés az emberek hozama, amit a Fidesz a pénztárakra fogott), és talán ebből fizetett még egy rakással.

Tény azonban, hogy ezzel egy rakás kötelezettséget is magára vállalt az állam, amit bár nem így nevezünk, nem ebben a mutatóban van, de mégis a jövő nép iránti adósság. Ez sem látszik azonban a Fidesz statisztikájában.

2012. okt. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
Ha a manyup pénzek miatt stagnál, ami persze csak fikció! mert nem beszélhetünk stagnálásról, az MNB minden évben 7% rontja a forintot, így évről évre 7% kevesebbet ér a forint, így azonos forint államadósság 2010ben és 2012ben már nem ugyanannyit ér, ezért kell % ben vizsgálni az államadósságot!. Manyup pénz 1/3 se lett elköltve, illetve az is felesleges volt, mert a "piac" nem szereti ha pénz adnak neki így egyből leminősítette a magyarokat, h. deviza adósság tovább növekedjen! Azt is el kell ismerned h. államadósságot a mszp és kormányai rakták a nyakunkba ...
2012. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
A szerelem megőrít, és vakká tesz.
2012. okt. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!