Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez igaz? Mindenki közmunkára...

Ez igaz? Mindenki közmunkára megy?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


A FIDESZ annak idején a kampány alatt hírdette, hogy teljes foglalkoztatottságra törekszik és 1 millió új munkahelyre. Ez nagyon szép és dícséretes törekvés, Én magam is nagyon örűltem neki amikor a választások után azt ígérték hogy ezt az ígéretet be is fogják tartani.


Most úgy tűnik hogy sikerűl, jövőre elérni a teljes foglalkoztatottságot, azonban most már egyáltalán nem örülök ennek. Úgy tűnik, hogy jövő március körűl megszűnik minden segély és helyette bevezetik az állandó közfoglalkoztatottságot az összes regisztrált munkanélkülinek kb valamivel többet fog az ember kapni mint a segély összege és ezért 8 órákat kell majd dolgozni ! A szép az, hogy mivel igen sok munkavállalóról van szó, így bármilyen cég igénybeveheti ezeket a dolgozókat. Magán cégek pl posta, tesco stb fognak dolgoztatni emberkeet 8 órában segély öszegért. gyakorlatilag a minimálbér fog ezáltal csökkenni és aki ezt nem vállalja, nem fog kapni semmilyen juttatást és a havi OEP járulékot ami nem kevés is ki kell fizesse. Ez jó így ?


Ez ténleg így lesz ?


2012. okt. 12. 18:01
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
81%

Íme, a huszonegyedik századi rabszolgatartás, köszönjük meg a szépen azoknak, akik erre szavaztak. Nem az a kérdés, hogy meg merik-e tenni ezt, hanem hogy mi hagyjuk-e. Vicces, hogy a politikus valójában a nép alkalmazottja, de a népnek mégsincs joga "kirúgni"...


18:25: Sajnos békés mód itt már nincs :(

2012. okt. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%
10-es, és még arra is megy ki, hogy leépítik az apparátust, majd ugyanazokat a munkákat elvégeztetik velük ingyen (kötelező 30 napos önkéntes munka a 22800 Ft megmaradásáért) vagy fele pénzért (közmunka). A legszembeszökőbb, amikor a saját kirúgott kollegáikat veszik vissza közmunka keretén belül....
2012. okt. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Komplikato ***** válasza:
58%

"A legszembeszökőbb, amikor a saját kirúgott kollegáikat veszik vissza közmunka keretén belül...."


Állítólag valamelyik önkormányzat hetekben csinálta meg a helyi iskola tanári karával, hogy kivágták őket majd visszamehettek fele pénzért "közmunkázni" ... hármat találhatsz milyen polgármesterük van.


Éppen most ment mögöttem riport. Csaj kapott 5000 büntit rendőrségtől, csóró volt kifizetni, hát mondták neki elmehet közmunkára. Egy hónapig összes hivatalban össze vissza hazudoztak neki, mire kiderült hogy mehetett volna közmunkára. De akkor meg kiderült, hogy el kellett volna előtte menni munka alkalmasságira 5-10.000 forintért.

Nesze neked Hungarian Reality 2012. :(

2012. okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
84%

10. újra!


A 12. -re csak azt tudom modani példaként, hogy az MTVA -tól (közmédia) elküldtek több mint 1000 embert és most 240 -et visszavesznek közmunkába rabszolgabérért.

De erről egy árva szót nem olvashatsz a neten!!!!

Csak a nagy NEMZETI szónoklatokról meg a többi ökörségről.

Teljesen hülyének nézik "az embereket", nyíltan gátlástalanul telibehazudnak mindenkit.

Sok prímitiv meg birka módjára még tapsol is nekik.


Ilyenek gátlástalanságok korábban nem fordulhattak volna elő nyílt keretek között:



http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__3525..

2012. okt. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
47%
Ezért bánom hogy beregisztráltam. Hatalmas hibát követtem el ezzel sajnos. Szerencsére van még időm az egy éves határidőből mielőtt befognak. Azelőtt igyekszem melót találni.
2012. okt. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
58%
15-ös: és ez csak az idei jogszabályi háttér! Még januártól változhat!
2012. okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
68%

13: az ilyen példákat kéne NEM hallomásból és hozzávetőlegesen felhozni, hanem pontos forrásmegjelöléssel.

Kiegészítenéd, kérlek?

2012. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Komplikato ***** válasza:
58%

A tanáros példát? Nem lehet, egy általam megbízhatónak tartott személytől van aki főleg pedagógusi és kis részben újságírói körökben mozog.

Nem szokás ezt kihírezni, mint ahogy azt sem ahogy Felcsúton a Döbrögiék az ingyen osztogatott földjeiken dolgoztatták önkori pénzen a közmunkásokat. Csak ott a nem éppen pártatlan riporter utánamászott a dolognak. Bár igaz hazán nagyvezíre meg volt olyan butus, hogy egy másik haver szőlőbirtokán fotózkodot a szintén önkori pénzből melóztatott közmunkások és elítéltek(!) előtt ... és voltak akkora marhák, hogy még pártújságban is lehozták.

2012. okt. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem a tanárost! Az elég pontos!

Ezt!

"Éppen most ment mögöttem riport. Csaj kapott 5000 büntit rendőrségtől, ..."

Melyik csatornán, mikor, hogy hívják, stb...

2012. okt. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Komplikato ***** válasza:
35%
RTL Klubos híradóban ment. Mielőtt írtam előtte kb. 5 perccel. Ennél konkrétabban nem tudom, mondtak nevet csak nem érdekelt. Debreceni történet volt.
2012. okt. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!