Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez igaz? Mindenki közmunkára...

Ez igaz? Mindenki közmunkára megy?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


A FIDESZ annak idején a kampány alatt hírdette, hogy teljes foglalkoztatottságra törekszik és 1 millió új munkahelyre. Ez nagyon szép és dícséretes törekvés, Én magam is nagyon örűltem neki amikor a választások után azt ígérték hogy ezt az ígéretet be is fogják tartani.


Most úgy tűnik hogy sikerűl, jövőre elérni a teljes foglalkoztatottságot, azonban most már egyáltalán nem örülök ennek. Úgy tűnik, hogy jövő március körűl megszűnik minden segély és helyette bevezetik az állandó közfoglalkoztatottságot az összes regisztrált munkanélkülinek kb valamivel többet fog az ember kapni mint a segély összege és ezért 8 órákat kell majd dolgozni ! A szép az, hogy mivel igen sok munkavállalóról van szó, így bármilyen cég igénybeveheti ezeket a dolgozókat. Magán cégek pl posta, tesco stb fognak dolgoztatni emberkeet 8 órában segély öszegért. gyakorlatilag a minimálbér fog ezáltal csökkenni és aki ezt nem vállalja, nem fog kapni semmilyen juttatást és a havi OEP járulékot ami nem kevés is ki kell fizesse. Ez jó így ?


Ez ténleg így lesz ?


2012. okt. 12. 18:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
52%
Én már nem is szólok semmit. Innen is gratula a fülkeforradalmi kétharmadanak. Ugye azt mindenki tudja, hogy ez a rendszer drágább lesz, mint segélyt osztani?
2012. okt. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Mindenkinek drágább lesz : az országnak, a közmunkásnak, a dolgozónak is. Csodálkozom hogy állatkínzás büntetendő, de emberé nem.
2012. okt. 12. 18:08
 3/31 anonim ***** válasza:
49%
Inkább dolgozzanak közmunkán valamit, mint hogy otthon meresszék a seggüket a segélyt várva!
2012. okt. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
27%

62

A munka önmagában nem érték. Nem végezhet mindenki értelmes, értékteremtő munkát.

2012. okt. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Komplikato ***** válasza:
60%

Ezekből? Ezek után? Simán kinézem.


"valamivel többet fog az ember kapni mint a segély összege és ezért 8 órákat kell majd dolgozni ..."


Én most melóztam közfoglalkoztatásban, népszámlálásnál. És sokkal kevesebbet kaptam mint a segély volt. Ennél csak rosszabb lehet.

2012. okt. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%
Ráadásul mindenhova közmunkásokat próbálnak meg felvenni, mert nekik kevesebbet kell fizetni. Lassan már az iskolákban tanárok helyett is közmunkások fognak tanítani 47ezerért.
2012. okt. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Komplikato ***** válasza:
59%

"Inkább dolgozzanak közmunkán valamit, mint hogy otthon meresszék a seggüket a segélyt várva!"


Ha lehet választani én közmunka helyett MUNKÁT és MUNKAHELYET szeret

Nincs semmi gond, nem tudják teljesíteni ... semmi baj.


EL LEHET MENNI! Nem nekem, nekik! Ha nem képesek a saját munkájukat elvégezni, lesz rá más. Van pl. egymillió munkanélküli, baromi sok diplomással, akik velük ellentétben értenek is valamihez, sőt még dolgoztak is életükben.

2012. okt. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Komplikato ***** válasza:
68%

A közmunka (előre megjósoltak) eddig is csak a hazai bérek lenyomására volt jó, mert ettől nem lesz kevesebb munkanélküli csak a statisztikában ...

Növekednek a reálbérek? Nagy frászt, 1978-as szinten vannak és éppen most melóznak ezerrel, hogy csökkenjen. Ők jól elvannak az emelt fizetéseikkel ...

2012. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
74%

Igen, drágább!

És valóban el lehet menni - nekik!:)

Már csak a legbékésebb módját kell megtalálni.

2012. okt. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
84%

Ezek több hónapos cikkek. Még a jelenlegi közmunkás állományt sem tudják normálisan foglalkoztatni. Már most is napi tízszer seprik fel az utcákat oda- vissza kamuból.



Nem is lenne baj a közmunkával ha tudnának adni normálisat, de az egész arra megy ki, hogy megalázzák az embereket, és rabszolga kamu melókat adjanak a szakképzetteknek és a diplomásoknak is. Végső célként pedig elvehessék a támogatásokat, arra hívatkozva ha pl. valaki diplomásként (tanár, közgazdász stb.) nem megy ki utcát seperni, szemetet szedni.

2012. okt. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!