Miért van az, h. mindenki panaszkodik, hogy felvásárolja az állam ez E. on egy részét? Mikor eladták őket aprópénzért, akkor meg senki se emelte fel a szavát?
Az E-on-t az állam soha nem adta el!
A kérdésed hülyeség!
Utálom amikor egy kérdező olyan kérdést tesz fől ahol már a kérdésénél látható hogy fogalma sincs a témáról, azt se tudja mit kérdez és így vélhetően a kérdésben szereplő indokról sincs halvány lila gőze sem!!!!
Kérdező!
Várom a linkeket TŐLED(!!!) hogy mennyiért adták el, mennyi lett volna a méltányos ár az akkori ellenzék szerint és hogy ugyan az E-On milyen tulajdonú cég hogy az állam vissza akarja vásárolni?
És akkor az E-On egy része az állam tulajdonában van már hogy csak a cég egy részét veszik vissza?
Fogadjunk még a gimit sem jártad ki csak valami vak fideszes vagy!
Netán az adókérdéses emberke akinek már az a kérdése is fura volt!
A németországi E.ON egyik jogelődje, a Bayernwerk 1995-ben több magyarországi energiaipari vállalkozásban szerzett kisebbségi részesedést: a Dél-dunántúli Áramszolgáltató (DÉDÁSZ), a Tiszántúli Áramszolgáltató (TITÁSZ) és az Észak-dunántúli Áramszolgáltató (ÉDÁSZ), a gázszolgáltatók közül pedig a Közép-dunántúli Gázszolgáltató Rt (KÖGÁZ) cégekben. 1998-ban a Tiszántúli Áramszolgáltató Rt-ben, 2002-ben pedig az Észak-dunántúli Áramszolgáltató Rt.-ben a vállalat megszerzi a többséget is.
Miután 2000-ben létrejött a németországi E.ON AG, a Bayernwerk magyarországi leányvállalata, a Bayernwerk Hungária Zrt. E.ON Hungária Zrt. néven folytatta tevékenységét.
"A Ruhrgas AG, a mai E.ON Ruhrgas AG jogelődje az 1996-os magyarországi földgázipari privatizáció során az akkori VEW AG-vel (a mai RWE egyik jogelődjével) konzorciumban sikeres vételi ajánlatot adott le a Dél-dunántúli Gázszolgáltató Rt. (DDGÁZ) többségi, valamint a Fővárosi Gázművek Rt. kisebbségi részvénycsomagjára. 2004-ben az immár az E.ON csoporthoz tartozó E.ON Ruhrgas AG átadta a két társaságban tartott részesedését az E.ON Hungária Zrt.-nek, amely 2005-ben megszerezte a DDGÁZ részvényeinek többségét, 2006-ban pedig megállapodott az RWE-vel a cégek részesedéseinek cseréjéről: ezután a DDGÁZ teljesen E.ON tulajdonba, a FŐGÁZ kisebbségi részvénycsomagja pedig teljes RWE tulajdonba került. 2005-ben az E.ON megszerezte a Közép-dunántúli Gázszolgáltató Rt. részvényeinek többségi tulajdonát is.
Az E.ON AG 2006-ban Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb privatizációja során megvásárolta a MOL Földgázellátó Zrt. és a MOL Földgáztároló Zrt. 100 százalékát, valamint a Panrusgaz nevű földgázimportőr társaság részvényeinek 50 százalékát. Az első két társaságból jött létre a földgáz-kereskedelemmel foglalkozó E.ON Földgáz Trade Zrt., továbbá a földgáztárolásra szakosodott E.ON Földgáz Storage Zrt. "
Am most megyek 5. be, de olvasni még tudok és remélem nem is felejtek el olvasni, úgy mint te. forrás: wikipedia
Látod kérdező!
Elöször el kellett volna ezt olvasni az általad linkelt oldalt. Bár ezzel még ugye mindig nem válaszoltál a kérdéseimre csak belinkelted hogy mi az e-on...
Az árról meg nem nagyon lehetett hallani akkoriban, de átszámítva kb. 200 milliárd forintot kaptak érte...
Zoli nem bőgött le, inkább ti három előző, a kérdezővel együtt.
De csúnyán.
Ha elolvassátok a kérdező HVG linkjét, akkor láthatjátok, hogy nem az állam adta el a E.on részvényeit, hanem MOL, amely egy magánvállalat (legalábbis 2004-ben) még az volt.
Az egésznek semmi köze az államhoz, a MOL saját pénzéből ment.
Facepalm, nagyon súlyos facepalm.
Komolyan, emberek, közgázkönyv, tudjunk már különbséget tenni a magánszektor és az állami között.
Látom 32%-ra leszavaztak. Akik ezt tették, azok majd megeszik az áramot ha már nem lesz élelmet adó föld és vízkészlet?
Idióták...
"Látom 32%-ra leszavaztak. Akik ezt tették, azok majd megeszik az áramot ha már nem leszt élelmet adó föld és vízkészlet?
Idióták..."
Azért, mert baromságokat mondtál. Attól még, hogy megvesz egy osztrák egy magyar földet, a termény jó eséllyel magyar boltban landol. Ha meg nem, lehet fogyasztani külföldi árut is.
Ugye tudod, hogy vége van a kommunizmusnak, elvtárs?
Ne haragudj, h. én nem fogom felvenni a te stílusodat (elég butának tartom), de nem árt ha tudod.
1993 óta árulják a MOL-t és adják el a Bokros féle inflációs guruk ...
2004ben a MOL ban 25% részedése volt az államnak.. amit 2005ben értékesítettek ár alatt... Így a értékesítésből származó nyereségből az állam is részesedett. Majd medgyessy Péter még 2003ben megígérte h. értékesíti a Mol állami részvényeit, amit 2006-ig sikeresen elvégeztek ... Amásik dolog, h. összes régiós gázszolgáltatót eladták és az nem Mol tulajdonban volt!
De a lényeg még mindig azon van, h. miért baj az h. visszaveszi az állam? (sajnos piaci ár alatt csak a multinak van joga vásárolni)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!