Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen a Jobbik?

Miért ilyen a Jobbik?

Figyelt kérdés
Dániel Péter tudtommal zsidó. A szobrot azért öntötte le, úgy tudom, mert Horthy volt az, aki hozzájárult a II. világháborúban, hogy millió magyar embert megölni vigyenek a németek. Zsidókat. Ezt Dániel Péter nagyon fájlalja, ha zsidó lennék, én nekem is nagyon fájna. Így csak sajnálom. De Dániel Pétert ezért még pluszban zsidózni és b_u_zizni sokkal aljasabb dolog, mint a szobrot piros festékkel leönteni. meg jogos volt leönteni a szobrot, mert kinyilvánította a véleményét. A jobbikosok meg zsidóztak, na ezt kéne büntetni.
2012. okt. 10. 16:40
1 2
 1/18 bumbi02 ***** válasza:
70%

Zsidózást büntetni? milyen alapon? Nem értek egyet a zsidózással, mert primitív dolognak tartom ha valaki a másikat csak származásával tudja piszkálni.


De Dániel Pétert se kell azért félteni. Kissé feltűnési viszketegséges. A szobrot leönteni nem volt jogos, rongálásnak minősül, a mondanivalóval ennek ellenére egyetértettem. A magyar köztudat nincs megérve arra, hogy Horthyról nevezzünk el közterületeket. Túl megosztó személyiség ahhoz szerintem. Ilyen erővel Kádárról is nevezhetnénk el. Neki se tapad több vér a kezéhez. Sőt.

2012. okt. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A milliós számot melyik ujjadból szoptad? Egy köztéri szobrot leönteni festékkel garázdaság, valakinek a származására megjegyzést tenni maximum bunkóság, azt meg nem bünteti a törvény. Én nem vagyok Jobbikos, nem is szoktam szavazni, de azért Dániel Péterért nem fogok könnyeket hullajtani, az fix.
2012. okt. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Antimod ***** válasza:
83%
Nekem pedig nagyapámat 22 hónapig tartották fogva - minden ok nélkül - az oroszok a gulágon. Én is nagyon fájlalom. Mégsem öntöm le vörös festékkel a "felszabadítás emlékművét", ami a Szabadság téren áll. (És ráadásul semmi keresnivalója nincs ott.)
2012. okt. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 bumbi02 ***** válasza:
87%
Ha leöntenéd szól, mert a Szabadság-téren nem a felszabadításnak állítottak emlékművet, hanem a szovjet hősi halottaknak.
2012. okt. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 bumbi02 ***** válasza:
45%
*szólj
2012. okt. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Antimod ***** válasza:
80%

"a szovjet hősi halottaknak"


Láttad már, mi van ráírva? Alatta egyetlen halott nincsen.

2012. okt. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 bumbi02 ***** válasza:
89%

Amennyire tudom a Szabadság-téren az emlékmű a Szovjet hősi emlékmű.


Az ami pedig a felszabadítás emlékműve, az a Szabadság-szobor a Gellért hegyen.

2012. okt. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Shai-Hulud ***** válasza:
58%

A szabadság téri emlékmű felirata: „DICSŐSÉG A FELSZABADÍTÓ SZOVJET HŐSÖKNEK”.


Ezzel teljesen egyetértek. A FELSZABADÍTÓ hősöknek valóban kijár a dicsőség.


Azoknak viszont akik utána itt maradtak több mint 40 évig, már nem jár. Azok nem felszabadítók voltak, hanem megszállók. De ez az emlékmű NEM NEKIK állít emléket.


Én tisztelem azokat a hősi halottakat, akik Magyarországért adták az életüket, akármelyik nemzetből is származzanak. Tisztelem Zrínyit, aki horvátként alig tudott magyarul, tisztelem Bem apót, aki lengyel volt, tisztelem az aradi vértanúkat, akiknek nagy része nem magyar nemzetiségű volt. És tisztelem azokat a szovjet katonákat is, akik meghaltak ennek az országnak a felszabadításáért.


Sok országot szabadítottak fel a szövetségesek 1945-ben. Volt akit az amerikaiak, volt akit az oroszok...

Ezzel nem az volt a baj, hogy felszabadították az országot, hanem az, hogy utána itt maradtak, és új megszállóként mégsem hozták el a szabadságot ennek az országnak (sem).

2012. okt. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%

Az persze teljesen rendben volt a jobbikosok számára, mikor az a paraszt Zagyva a Károlyi szobornál való tüntetésen kipát rakott Károlyira, hogy ezzel is zsidózzanak egy jót.


Szóval alapból nem teljesen értek egyet DP szobor leöntésével (a motivációját meg az indulatát teljesen megértem, de akkor inkább az volt a jó reakció, amit a DK ifjúsági tagozata csinált, hogy szépen kinyomtatták a Horthy féle zsidótörvényeket, és kiakasztották a szoborra, hogy egy ilyen embernek állítottak szobrot), de a jobbik meg úgy általában ezekkel azonosul, az bizony elmegy a jó büdös francba.

Még mindig inkább egy Dániel Péter, mint ezek [és itt inkább nem írok jelzőt]

2012. okt. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%
ki maradt az utólsó előtti mondatból: szóval aki ezekkel azonosul, az elmegy a büdös francba
2012. okt. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!