Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek van rá remény,...

Szerintetek van rá remény, hogy a Nagy-Magyarország valaha feltámad?

Figyelt kérdés
Ha igen, mikor? Ha nem, akkor ennyire sanyarúak a kilátások? Ha feltámad, milyen úton? Mert szerintem kevés az esély, hogy háború nélkül.
2012. okt. 1. 15:21
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

KÉRDEZŐ!

Te az életben soha nem nyújtanál kezet egy cigánynak akármilyen is legyen ebben biztos vagyok.Persze,hogy lehet Horvát,Román,Szlovák vagy akármilyen nemzetiségű nemzeti hőse,példaképe a magyaroknak.Mert az nincs rájuk írva.Igaza van az egyik kommentelőnek.Maximum acélbetétes bakancsal kínálnák meg bármelyik szemmel látható náció tagjait a új nagy magyar nemzeti érzelműek.Mondjuk egy ugandai menekült gyermekét aki itt született,magyarul beszél magyar iskolába jár és magyar állapolgár ki fog magyarnak tekinteni?Szerintem az ég világon senki.Csinálhat bármit a szerencsétlen.Vagy egy olyan cigányt akinek az ősei már 500 éve is itt éltek?Lehet akármilyen kultúrált,becsületes szorgalmasan dolgozó magyar állampolgár az emberek szemében mindig is csak egy "normális cigány" marad és nem magyar.Az értem áldozták fel magukat,hogy ha csonka is de Magyarországon élhessek pedig okafogyott.Mit gondolsz miben lenne rosszabb az életem ha mondjuk most Magyarország Romániához vagy Ausztriához esetleg Törökországhoz tartozna mert ők nem áldozzák fel magukat?Az ég világon semmiben.Az állandó sírás a régen elvesztett területek miatt pedig ostobaság és értelmetlen.Akkor most a teljes Európán kívüli világ háborodjon fel és zavarja ki területéről a fehér embert mert azoknak az öreg kontinensen kívül semmi keresnivalójuk nem lenne ott?Betolakodók akik mindenhol szinte teljesen kiírtották az őslakosságot(akik nem 1100 hanem 5 meg 10 ezer éve ott éltek akár) mégsem kérdőjelezi meg senki mondjuk az Usa,Kanada vagy mondjuk Ausztrália létjogosultságát.Ugyan így te sem vitathatod el a Románoktól Erdélyt vagy a Szlovákoktól a felvidéket!

2012. okt. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

A tárgyalás közepén jelentkezik a magyar küldött, hogy szólni kíván.

Felszólítják.

- Én csak azt szeretném mondani, hogy mikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe, az éjszaka ellopták a románok a lovainkat.


A többiek nem igazán értik, kérdi az elnök, szeretné-e a magyar ha a hozzászólását jegyzőkönyvbe vennék-e.

- Á nem, nem kell. Csak úgy mondtam...

A tárgyalás folytatódik, megint szólni kíván a magyar:

- Én csak azt szeretném mondani, hogy mikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe, az éjszaka ellopták a románok a lovainkat.


Megint kérdik, jegyzőkönyvbe akarja-e vetetni? Mondja:

- Nem kell, csak úgy mondtam...

A tárgyalás folytatódik, a magyar megint szólásra kér engedélyt:

- Én csak azt szeretném mondani, hogy mikor mi idejöttünk a Kárpát-medencébe, az éjszaka ellopták a románok a lovainkat.


A román küldöttnek már vörös a feje, üvöltve kifakad:

- De hisz akkor még itt sem voltunk!!

Mire a magyar:

- Na, ezt vegyék jegyzőkönyvbe...



:)


Az, hogy a románok 5 ezer éve élnek Havasalföldön, koránt sem jelenti azt, hogy Erdélyben is jelentős számban éltek. Erdély vidékén többnyire a gótok, Felvidéken a morvák voltak túlsúlyban. A románok csak az Árpád korban szaporodtak el Erdélyben, amikor a királyi birtokokon kezdtek el dolgozni. Addig max. a hegyek alján élhettek, azoknak is a déli részén.

De ha megnézzük ilyen jogon nekünk is lenne jogunk teljes Lengyelországhoz. Egykor Nagy Lajos országai közé tartozott, ha egy háborúban vége után nekünk ítélik a területet, igenis jogunk lesz ott élni!

Ezt te sem gondolhattad komolyan :)

2012. okt. 3. 19:07
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Megint kezdődik az óvodás "de én voltam itt előbb" baromság? Mert szerinted ez BÁRKIT is érdekelt VALAHA a történelem során? Ideje felnőni, a történelem nem igazságos, de vagy elfogadod, vagy nem. Itt, amíg NATO illetve EU van, semmiféle háború nem lesz, vagy ha lesz, tartani fog két hétig, amíg az USA és a NATO szarrá nem bombázza az országot, ami kezdte.


Ha meg azzal érvelsz, hogy a magyarok előbb voltak Erdélyben, akkor ennyi erővel a szászok kb. fél Észak-Európát követelhetnék maguknak, mivel ők előbb ott voltak :) Értsd meg, mindenki leszarja, hogy ki volt ott előbb. A többség számít. Márpedig 1920-ban Erdély túlnyomó többségén román többség volt, sőt, az ország lakosságának mindössze kb. 40%-a volt magyar (ami még mindig kisbetű, a MAGYAR helyesírás szabályai szerint), Erdélyben pedig csak Székelyföldön volt többség, és ott is csak foltokban. Másrészt pedig az EU illetve Schengen előtt még volt értelme rinyálni a revízió miatt, meg hogy el voltál szigetelve, de most már tényleg csak rajtad múlik, hogy hol laksz Európában.


Egyébként tételezzük fel, hogy visszakerül Erdély Magyarországhoz. Te lennél az első, aki fel lenne háborodva, hogyha a román többség elkezdené verni a magyarokat, és követelnék Erdély visszacsatolását. Te lennél előszőr felháborodva, ha valaki MAGYARországon románul akarná intézni a hivatalos ügyeit.


A nyelvtörvény abszolút érthető és szerintem elfogadható, egy bizonyos szintig. A nyelv betiltása baromság, de te, mint kisebbség, ne várd el a többségtől, hogy értsék a nyelved, egy más országban.

2012. okt. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

ma 22:29, bölcs szavaid vannak, kolléga! Ritkaság errefelé! Üdvözlettel

Kelevéz

2012. okt. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 mustafa33 ***** válasza:
0%

22-es, írod: "Olyanra sincs sok szükség, aki itt hirdeti übermagyarságát de helyesen sem tud írni magyarul (segítek: te vagy az)."

Bírom, mikor nincs érv jön a helyesírás.

Látom válaszaidban, te nagyon ki vagy a magyar helyesírás tudásoddal. De észrevettem egy piciny hibát. A mondataid szerkesztésében, a szórend valahogy idegenes. Nem úgy vagy te a magyar helyesírásal mint én a szlovákal? Azt kitűnően tudom, jobban mint sok született szlovák mert azt a nyelvet iskolában tanultam, helyesen, úgy ahogy azt Stúr Lajos és társai kitalálták, nem úgy ahogy azt azoknál otthon tájnyelven beszélik.

Én nem állítom, hogy helyesen írok. Egy dolog, hogy idegen billenty↓1zettel kódokal írom a magyar betűket (alt129...stb.), másik dolog, hogy nem figyelek a melléütésre. De legfőként azért írok hibásan, mert felvidéki német nyelvű városkában jártam szlovák iskolába (magyar nem volt és ha lett volna német abba járok, de az sem volt) később ruszin lakosúban szintén szlovákba. Ahogy tudok magyarul írni, úgy tudok, nem azért mert nem tanultam meg azt amitt tanítottak, de azért mert ennyi ragadt rám abból amit nem tanított senki ☻.

2012. okt. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 mustafa33 ***** válasza:
0%

31-es, "Mit gondolsz miben lenne rosszabb az életem ha mondjuk most magyarország Romániához vagy Ausztriához esetleg Törökországhoz tartozna mert ők nam áldoznák fel magukat? Az ég világon semmiben."

Valóban a te életed semmiben sem lenne rosszabb. Látván kozmopolita gondolkodásmódodat, még az sem bántana, ha más neved lenne mint az őseidnek. Bizonyára keresztneved Traijan vagy Nicolae lenne, esetleg Jürgen vagy Walter, de lehet hogy Mustafa vagy Erzüm. Neked ez mindegy lenne. Gondolom a magyar vezetéknevedet is gond nélkül váltotatnád Ardealanra vagy Sernadescura, Hübschre vagy Schmerre, Merhemre vagy Çarpikra. Aszerint melyik néven boldogulnál könyebben, nehogy azt feltételezzék rólad, hogy a görbelábú varkocsos őseid kis szőrös lovaikon jöttek az ázsiai sztyeppékről a X. században. Gyermekeidet gond nélkül fosztanád meg nagyapjuk nyelvétől, még a hitedet is megtagadnád és ájtatosan hánynád magadra a keresztet a pópa előtt, állva a cerkvában vagy borulnál naponta ötször az imaszőnyegedre.

És boldog lennél új identitásodban.

Én ezt nem tudnám megtenni (pedig de sokat próbálkoztak ide juttatni). Helyedben fognák egy ásót és szégyenemben olyan mélyre ásnám magam, hogy még a vakondok sem tudjon szemembe nézni.

2012. okt. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom feltűnt-e utolsó, de ma már Európa nagy részén szabad a vallásgyakorlás. A vallásnak már csak a muzulmán területeken van bármilyen befolyásoló ereje, minnél fejlettebb az ország, annál kevésbé fontos a vallás az államszervezetben (lásd: Norvégia, Svédország, ahol a vallást minden ember magánügyeként kezeli, ellenpéldaként pedig Irán, vagy kb. bármelyik muzulmán ország)


A vezetéknevem pedig úgyse biztos hogy továbbviszik (sőt, nagy eséllyel nem), mivel egy szál lányom van, ő is Dániában tanul, és ezért elképesztően büszke vagyok rá, ugyanis mindezt a saját erejéből érte el. És nem hiszem, hogy az EU-ban BÁRMIT is számítana, melyik országban élsz, hiszen a legtöbb helyen ugyanazon pénzzel fizetsz, angolul beszélsz.


És én maximálisan támogatom, hogy Európában egy egységes nyelvet beszéljünk. Nem lenne jó, hogyha nem lennének határok, bárhova tudnál menni Európában, bárhol megértenéd a többieket? Nem nyomnának el az idegen országban, mert nincs idegen ország, nincs "többség".

2012. okt. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 mustafa33 ***** válasza:
0%
Azon miért nem csodálkozol, hogy magyarul beszélük és nem oroszul, hiszen a Nagy Szovjet Birodalom sleppjéhez tartozva az lett volna a boldogulásunk záloga. És mégis elmaradott gondolkodásunkhoz méltóan magyarok maradtunk ☻. Te bizonyára abban az időben proletár internacionalista lettél volna?
2012. okt. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
0%
Én az lettem volna ahogy most is az vagyok.A legigazságosabb eszme a földön.
2012. okt. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Áss egy gödröt, ültesd el a magot. Locsold mindennap egy hónapon keresztül és szakítsd le a virágot még virágzás előtt. Mi értelme volt? Na ugye.
2012. okt. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!