Szerintetek melyik szemléletű oktatáspolitika jobb? A szociálliberális vagy a keresztényszocialista-nemzeti?
Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 13:49
1/34 anonim válasza:
KonzervatívManusz, te a múltkor is kérdeztél valami keresztény-kurzust, aztán elhúztál, nem válaszoltál senkinek...
2/34 anonim válasza:
Szerintem szociálliberális oktatáspolitika nincs, liberális viszont van. És én e mellett tenném le a voksomat. Amúgy meg ne gondold, hogy csak két szemben álló irányzat létezik, a világ nem fekete és fehér!
3/34 anonim válasza:
A szociálliberális. Persze nem a szélsőséges változatra gondolok, az kifejezetten káros.
4/34 anonim válasza:
Az, amelyik a történelemoktatást nem a hazafias nevelés, hanem a tények, és a köztük lévő összefüggések felismerésének eszközének tartja.
5/34 anonim válasza:
Egyébként én mindkettőből vennék alapvető értékeket. Tárgyi tudást a liberális pedagógus adjon (nem is tudok elképzelni nem liberális pedagógust. Szerintem ennél a foglalkozásnál alap.) Szóval, nyitott, szabad szellemű értelmiségi tanítson érdekesen és változatosan. Rendet viszont inkább valami konzervatívabb, szigorúbb gyerekfelügyelő, segédtanár, stb. tartson, és állítsa vissza az iskola és a tudás tekintélyét... szóval is-is.
6/34 Pietrosol válasza:
Szia!
Az lenne ideális,amelyik világnézetileg semleges és nem velemi szűrőn keresztül nézi a világot!
8/34 anonim válasza:
Nekem 15 éve hazudnom kellett a történelem érettségin és azt a bolsevik szemétséget elismételnem amit a történelemtanár tanított a 2. világháborúról, hogy átmenjek a vizsgán.
Tehát az a liberális amikor nem mondhatjuk azt amit valójában gondolunk akkor én szabad ember lévén a nemzetire szavaznék.
9/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig érkezett válaszokat. Szerintem az oktatásnak értékeket kell közvetíteni, a hazafiság és a keresztényi erkölcs pedig örök érvényű értékek. Ezzel szemben állítottam a kérdésfeltevésnél a másik oldal középén lévő szociálliberális szemléletet, ami kozmopolita és korántsem a keresztényi erkölcsöket veszi alapul. Én úgy gondolom, hogy a 21.században a "harc" nem a fegyverek hanem a kultúrák egymás mellett élésében lesz. Tehát a következő századokat és azoknak a szellemiségét az fogja meghatározni, hogy melyik kultúra "nyer" (csúnyán mondva). Ahhoz, hogy a normális nyugati-keresztény-szellemiségű kultúra fennmaradjon ahhoz ezt a szemléletet kell oktatni. (A liberális szellemiség nem megfelelő.Lásd Magyar Bálint...)
2012. szept. 27. 14:44
10/34 anonim válasza:
Basszus!!! :o((( Megint vallásháború jön?? ((( De hát ez már a XXI. század! Nem a középkor!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!