Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kérdezhetek valamit a sok...

Kérdezhetek valamit a sok okos Ez fantól? Mitől lesz jobb nekünk a föderáció (valami konkrétat)? Mit jelent a valóságban a föderáció? Mitől leszünk versenyképesebbek a föderáció által?

Figyelt kérdés

Valami azt súgja hogy ezen az oldalon lú f@szt sem tudnak az emberek csak szajkózzák az ideológiákat!


Konkrét példákat kérek!



2012. szept. 15. 17:11
 1/4 A kérdező kommentje:

Az az érzésem hogy nem fog semmi értékelhető válasz érkezni, csak a szokott klisék!

"mert ha nem akkor szigetelők leszünk, stb stb"

Olyan válaszok ami nem a fejükből pattan ki hanem sugalják nekik, és mivel fogalmunk nincs hogy a globalizmus előtti Eu ban, a kapitalizmusban soha nem volt elszigetelődés, hát elhiszik azok akik akkor még szocik voltak.


Mondja azt valaki hogy ez nem ideológia mikor a két kontraxot vetítem egymásra mint az Eu fanok zászlós hajóit!


"Lehet Bécsben fagyizód!

"Szigetelő leszel ha nem!


Nevetségesssssss!

2012. szept. 15. 17:17
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Először is szeretném leszögezni, hogy nem kérek kioktatást, mert nem azért válaszolok. Szóval ne akarj megtéríteni, ahogy én sem akarom, hogy oszd a nézeteimet. Szóval:


"Mitől lesz jobb nekünk a föderáció (valami konkrétat)?"

Milyen szempontból? Nekünk, mint magyaroknak v. nekünk, mint európaiaknak?


Nekünk, mint magyaroknak szerintem azért lenne jobb, mert ha tényleg létrejönne egy föderatív Európa, akkor pl. a magyar cégek sokkal erőteljesebben lobbizhatnának nagyobb hatalmaknál (USA, Kína, Oroszország), ahogyan a piacaikra is sokkal eredményesebben tudnának betörni. Ez egyértelmű előny szerintem. További előnyök szerintem csak hosszabb távon jelentkeznének, akkor amikor az unió polgárai egy népként tekintenének egymásra, vagyis homogenizálódna az egész. Mert szerintem ez mindenképpen következménye lenne előbb-utóbb egy föderációnál. Ekkor egy kontinens ereje állna az európai polgárok mögött, a világ legnagyobb gazdasága és tudományos újítói lennénk.


Európa (nem országokra lebontva) szempontjából szerintem azért lenne előnyös, mert ebben a korban már a kisebb nemzetállamok képtelenek az érdekeiket érvényesíteni (mind gazdaságilag, mind politikailag) a nagyobb hatalmakkal szemben. Az is előnyös lenne, hogy így sikerülne megtartani a kultúránkat, mivel szerintem Európa kultúrái nagyon hasonlóak. És én úgy gondolom, hogy ez is egyértelműen előny, hiszen én az európai kultúrát sokkal többre tartom, mint az amerikait. És ugyebár most látszik mennyire képtelenek az európaiak ellenállni az amerikai kulturkampfnak; egyenként gyengék.

Azt is gondolom - lehet túlzás - hogy amennyiben nem egyesül Európa, akkor Kína, Oroszország és az USA szépen felossza maga között a kontinenst - rosszabb esetben. Ha meg egy kis szerencsénk van, akkor úgy játszanak velünk a nagyok - kijátszva az európai nemzetállamokat egymás ellen -, mint macska az egérrel; vagy mint jelenleg az USA és Oroszország az arabokkal.


Ui. A globalizáció előtt nem volt EU. A legidiótább értelmezés szerint is a tömegkommunikáció korának beköszöntével már globalizációról beszélünk...

2012. szept. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
semmire nem válaszoltál csak csokorba gyűjtötted a lózungokat
2012. szept. 15. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:

ma 20:10


Akkor az már a te bajod, ez meg az én véleményem. Amúgy miért nem indoklod meg, hogy szerinted miért nem lenne jobb? Szerintem csak várod a válaszokat, hogy kontrázhass. Ennél jobb elfoglaltságod nincs? Sebaj, ez legyen a legnagyobb örömöd.

2012. szept. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!