Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem csökkentjük az...

Miért nem csökkentjük az üzemanyag jövedéki adóját az eu által előírt minimálisra?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Néztem google-n, de nem találtam hirtelen pontos adatot, mennyi most az EU által előírt minimum?

Cikket is csak egyet találtam, ami szerint pedig pont, hogy emelni kellene, bár ez is tavalyi cikk.

[link]


Általánosságban a jövedéki adó az egyik legjobban tervezhető adófajta, nem szeret hozzányúlni senki, mert gyakorlatilag fix bevételt jelent.

2012. aug. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felesleges csökkenteni a benzin évről évre egyre drágább lesz ( nyersz vele pár hónapot)...
2012. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Több okból sem csökkentik a jövedéki adót:

- fix, stabil bevétel, ráadásul a beszedésével sem kell sokat bíbelődni

- ha lemondana erről a bevételről az állam, akkor a kieső pénzt máshonnan kellene beszedni, ami esetleg sokkal költségesebb lenne

- lehet tényleg pár hónapig olcsóbb lenne az üzemanyag, de csak pár hónapig

- környezetvédelmi megfontolásokat figyelembe véve a magasabb üzemanyagár takarékosságra ösztönöz

2012. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sz1u ***** válasza:
54%
Én mindent megértek, hogy világpiaci ár, meg környezetvédelem, meg ilyesmi... csak azt nem értem meg, hogy Orbán miért csinált segget a szájából? Ellenzékben még követelte, hogy az akkori kormány fizesse vissza Viktor hőn szeretett népének a magas üzemanyagárak miatti extra jövedékiadó-bevételt! Kormányra kerülése után mit csinált Viktor? Még a sorozatos (világpiaci) áremelkedések ellenére is pluszban felemelte a gázolaj jövedéki adóját, amire még a +2% ÁFA-emelés is rájött!
2012. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!