Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki számít cigánynak?

Ki számít cigánynak?

Figyelt kérdés

Hivatalosan a 2001-es népszámlálás szerint 190000 cigány van Magyarországon, de azt hallani becslések szerint a számuk 400 ezer és 1,5 millió között van. Mire alapozzák ezeket a becsléseket?


Ki számít cigánynak Magyarországon az alábbiak közül?


1, A mondás szerint nyelvében él a nemzet.

Tehát azok a cigány származásúak, akik beszélik a cigány nyelvet, szerintem egyértelműen ide sorolhatók. De ők a cigányságnak már csak kb. 1/3-a.


2, Azok a cigány származásúak, akik a nyelvet már nem beszélik, de még ápolják a hagyományokat, a cigány kultúra szerint élnek.


3, Cigány származású emberek, akik már teljesen beolvadtak a magyarságba, a magyar kultúrának megfelelően élnek. Lehet például, hogy már csak az egyik szülője vagy nagyszülője cigány.


4, Magyar származású emberek, akik olyan helyen élnek, ahol a cigányság van többségben és így beolvadtak a cigányságba, átvették az ő kultúrájukat.


Az első kettő kategória szerintem egyértelmű, de az utolsó két kategóriát hova soroljuk?


2012. szept. 21. 18:35
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

Magyar honban aki barna: cigány

aki szoli vagy napbírnított: divatcigány

Elméletben ez relatív, gyakorlatban viszont ez megy. Nem értem, mit kell ezen ragozni?

2012. okt. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező legyél már magaddal elfoglalva! Hát ki a fasszom vagy te?? Mit foglalkozol te a cigányokkal? Gyökér vagy, de nagyon! 😂😂😅😅😁
2019. febr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%
21-es te primitív buta kutya! Bőr szín alapján ítélsz?? Ritka primitív ember vagy! Dögölj meg!
2019. febr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!