Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valakire azt a jelzőt...

Ha valakire azt a jelzőt alkalmazom, hogy "zsidó", az pejoratívnak számít?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
hat, tiltakozni szoktak szoval gondolom nekik derogal...
2012. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Önmagában nem. Ez egy népnek a neve hosszú idők óta. Az nem mindegy, hogy mikor, hol és milyen lelkülettel ejted ki.
2012. máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Jah mellesleg meg súgom hogy ha olyant teszel ami nem tetszik egy zsidónak rögtön feljelent hogy ANTISZEMITA
2012. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Bizony ez szövegkörnyezettől függ. Ha azt mondod hogy magyar, akkor sem fog senki rádugrani.
2012. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Igen. Olyan mintha a négert lenégerezed.
2012. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem zsidó az illető, akkor eléggé pejoratív.
2012. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ, milyen kontextusban használod.
2012. máj. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%
Bármilyen kontextusban alkalmazod, feljelentenek, sőt, valszeg egy holokauszt tagadás vádját is a nyakadba varrják :D
2012. máj. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

"Jah mellesleg meg súgom hogy ha olyant teszel ami nem tetszik egy zsidónak rögtön feljelent hogy ANTISZEMITA"


"Bármilyen kontextusban alkalmazod, feljelentenek, sőt, valszeg egy holokauszt tagadás vádját is a nyakadba varrják :D"


szerintem akik ezeket a válaszokat írják, sem gondolják komolyan. természetesen nem lehet élesen elkülöníteni, h pejoratív-e vagy sem, szövegkörnyezettől függ. egy zsidó ember nem fog haragudni rád, kivéve ha elé teszel pár manapság igencsak elterjedt jelzőt...


engem is zsidózott már le ezen az oldalon (egyébként nem vagyok zsidó) egy-két "kedves" ember, akiknek annyi volt a problémájuk, hogy nem velük értettem egyet - és azt igenis pejoratívnak tartottam.

2012. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
92%

Amig nem talalkoztam igazi zsido emberekkel, addig nem is ertettem mi is az a zsidozas. Ugy latom az itt valaszolok nagy tobbsege sem erti. (A rogton feljelent antiszemitizmus miatt tartalmu valaszok alapjan gondolom ezt.)


A fiam dedapja a szarmazasa miatt megjarta a alaltabort, azota, hogy ezt tudom mar a ,,sajat boromon'' is erzem mit jelent, hogyha zsidoznak. Eddig egyetlen olyan eset volt, hogy legszivesebben felkepeltem/feljelentettem volna az illetot, de mivel egy tagbaszakadt reszeg ferfi volt, aki egy hasonlo kaliberu emberrel beszelgetett, en meg az akkor par honapos gyerekemmel utaztam mellette a buszon, igy ezt melloztem, es csak csendben fajt.


Ebben a csaladban nem szokas feljelentgetni. Az inkabb az en ,,fajmagyar'' csaladomnal szokas. Megsertodni se szokas a zsido szon. Legfeljebb felni szokas, mert az emlekek nagyon erosek meg igy a harmadik generacioban is.

2012. máj. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!