Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem buzdítja senki az...

Miért nem buzdítja senki az embereket, hogy a magyar termékeket részesítsék előnyben vásárláskor?

Figyelt kérdés

Miért nem veszi észre a nép, hogy csak úgy teremthetünk pénzt, ha fellendítjük az ipart és a mezőgazdaságot. Azt meg úgy tehetjük, hogy a saját termékeinket vásároljuk és nem a külföldről importáltakat. Ha lenne kellet, akkor több munkahely is alakulna.

Rendesen fáj amikor magyar szapulja a magyart és dícséri a külföldit. Ha a magyar nem részesíti előnyben a saját termékét akkor ki tegye azt? Lehet, hogy a német termék kicsivel olcsóbb, de ha megvesszük a hazait, akkor az valahol vissza fog fizetődni.

Ez csak az én paraszti felfogásom. Az "okosak" biztos tudnak még jobb ötletet az életszínvonal felpumpálására. A TV miért nem ezzel foglalkozik a VVszarságok helyett?

El kéne mesélje valaki, az egyszerű embernek, hogy kéne hanyagolni a bankokat, amennyire csak lehet. Ők szívják el a pénzt az emberektől. Nem hiába egy öt perces reklámidő alatt három bankos reklám is megjelenik, ahol "jobbnál jobb" ajánlatokkal csábítják az embert.

Miért mindenki külföldről várja a segílyt?



2012. szept. 14. 18:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Buzdítják az embereket, nem tűnt fel mostanában a sok, érzelmi zsarolással felérő kampány? Sajnos nem olyan időket élünk, hogy az éhbérből élő emberek származási hely alapján válasszanak termékeket. Tetszik vagy sem, de az ár a döntő. Ha vesszük példának a mezőgazdaságot, mint nagy problémát, azzal szerintem mindenki tisztában van, hogy alig van termelés, alig kapnak támogatást a gazdák, teljesen nonszensz az egész rendszer; ennélfogva a többség igen magas árat kényszerül megszabni. Ezt viszont a fent említett, éhbérből élő polgárok nem tudják megfizetni. Lehet hazafiskodni, hogy vegyünk csakis magyar termékeket, de azért ne higgye már senki, hogy a magyar csakis jobb lehet bármi másnál. Lehet mondogatni, hogy támogassuk a magyar gazdaságot, de akkor sem lesz több pénz Rózsi néni pénztárcájában, és ezért inkább a külföldi, olcsóbb valamit fogja megvenni a Penny-ben. Ha rosszabb minőség, hát rosszabb, akkor is csak arra futja neki. A gazdaságunk jelen állapotában a csőd mintapéldája, és nem elég két nap a rendbehozására.
2012. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%
Talán azért mert már szinte semmi sem magyar?
2012. szept. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem elég két nap...de valahol el kell kezdeni.

Abban is igazatok van, hogy az ár az elsődleges szempoönt, de azt ne várjátok el, hogy az olyanokat is sajnáljam akik autó nélkül nem tudnak megtenni öt métert. Ez így van...már a kocsi, IPhone, ledTV, notebook már alap, mintha ezek jelentenék a boldogságot. Nekem a fent felsoroltakból egysincs meg, de még mindig boldog vagyok. Igaz népszerű nem, de kit érdekel?

Ha a rendszer jól működne, akkor a fent felsorolt dolgok némelyikének nélkülözésével, talán megengedhetnék maguknak többen a magyar termékeket. De ehhez hozzáértő emberek kellenek a megfelelő pozíciókba és nem pénzleső bíkák...

Sajnos hiányzik a szervezettség és a hozzáértés már szinte minden területről.

2012. szept. 14. 22:37
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

"Az elején kopromisszumot kell kötni...ez természetes. Az elején valakinek áldozatot kell hoznia. Utána bízván a gazdák jóérzésében, csak remélhetjük, hogy a pénz, jó helyre kerül és nem nyaralásra. De, mint mondtam az egész ország így kéne gondolkodjon."


Az áldozathozás kérdéséhez:

amikor a magyar nemzeti piacot a Habsburgok azaz az osztrákok ellenében elődeink megteremtették, akkor komoly áldozatot hozva tették meg. Minőségileg rosszabb árut, akár magasabb áron is megvásároltak, a lényeg az volt, hogy MAGYAR termék legyen. Az eredményt ismerjük... Nekik sikerült. Kik hozták az áldozatot? A tehetősebbek, a nemesi társadalomnak az a része, amelyik önérdeke fölé emelte hazájának szeretetét.


A gazdákról:

Ha a "gazda" tényleg gazda, és nem jól menő ügyvédi irodák, soha nem gazdálkodó politikusok törvénytelenül vagy erkölcstelenül megkaparintott hatalmas kiterjedésű földjének bérlője, bérmunkása, az nem tesz olyat, amiket itt valaki elítélőleg leírt.

2012. szept. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"De ehhez hozzáértő emberek kellenek a megfelelő pozíciókba és nem pénzleső birkák..."


Igen!

Hozzáértő emberek és + még: becsületes, áldozatkész, tettre kész, bátor emberek : a kormányzati vezetésbe, a törvényhozásba.. (ld. az EU-ba való belépés előkészítési eljárásainak bűneit!!)

És a példamutatás tekintetében - azaz a magyar áruk vásárlásával - első sorban a jelenlegi tehetősebbeknek kellene elöl járniuk.

Csak itt a bökkenő és ez a bökkenő: ez a réteg, tisztelet a kivételnek, oly alacsony szintjén áll az erkölcsnek, a tudásnak és a hazaszeretetnek, hogy az borzalom. Addig, míg Budapest lesz a hangadó, addig kevés változásra számíthatunk. Budapest az ország fővárosa, ám nem a magyarság központja. És ezt már Jókai Mór is leírta! A helyzet azóta csak romlott.

2012. szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
48%
4-esnek. A magyak termék az a lild-ben, a coopban, a tescoban is, mindenhol magyar termék. A lakosság nagy része nem közvetlen a termelőtől vásárol. Annak valóban jó, aki ezt megteheti. A magyar termékek nem mindegyike versenyképes, de nincs ezzel semmi gond effektíve, el kell fogadni. Viszont olyan termékeink is vannak, amik mindenképp hungarikumok.
2012. szept. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
75%
Én azért igyekszem figyelembe venni, meg ha két termék közül a hazait veszem meg, az általában jó érzés. Bár ez tényleg csak élelmiszerekre igaz, mert ruhából vagy elektronikából nem gyártunk jót, de élelmiszerből mindig igyekszek hazait választani, ha elfogadható árban van.
2012. szept. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

"mert ruhából vagy elektronikából nem gyártunk jót"


Már hogy ne gyártanánk jót: Az adaidas egyik teljes szériáját (több mint egymillió cipő) a Tisza gyártotta le. Vagy mit gondolsz, a legtöbb modern busz felfüggesztését ki gyártja? Sok mindent gyártunk alvállalkozókként ami nagyon jó minőségű, főleg alkatrészeket. Igaz ezekre nincsen ráírva, hogy MAGYAR TERMÉK, hanem az, hogy Adidas, de attól, hogy nem tudod róla, hogy itt gyártották, attól még itt gyártották..

2012. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Engem azért nem érdekel, hogy magyart veszek-e, mert úgy érzem, csak erre vagyok jó. Egyébként én vagyok a rohadt szemét, de azért vegyek magyar tejet.
2012. szept. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!