Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van ma cigánygyűlölet Magyaror...

Van ma cigánygyűlölet Magyarországon?

Figyelt kérdés
Annyi mindent hallani ma Magyarországon, a cigányok szerint üldözik őket megkülönböztetik őket, nem kapnak munkahelyet stb.. a magyarok meg azt állítják a cigányok összeférhetetlenek, bűnözők és nem is akarnak dolgozni. Szerintetek?
2009. júl. 24. 13:57
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem gyűlölet nincs.

- Előítélet van.

- És indulat is van.

Előítélet, illetve sztereotipia szinte mindenkivel szemben van, pl a svábok dolgosak a skótok fukarok stb.

- Indulat pedig a tehetetlenség miatt van. Amikor megnézed, hogy be mersz-e menni egy utcába egyedül (én a nyócker-ben lakok) mert ha nem adsz cigarettát megtámadnak- velem megtörtént, nem veszel zoknit megtámatnak(dettó)nem adsz"párforintot"dettó, és - most jön a lényeg - Nincs következménye a bűncselekménynek!

Kerüld a szemkontaktust nehogy te is úgy járj mint Marian Cosma, vagy Szögi Lajos(nyugodjék békében)

Az indulat a tehetetlen düh az ami - ha nem történik lépés a cigánybünözés megállitására (a borsodi cigányvajdát idéztem) - elöbb utóbb elfajul.

Csak magunkra számithatunk. Vagyis magyarok és cigányok kell, hogy megoldást találjunk.

A sajtóra nem számithatunk. Lást a Mortimer-ügy például.

2009. júl. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
77%
De,hány %-a ilyen a cigányoknak?lehet mondani ismerek ilyet 1-2 őt de mellettük ott van 1-2 ezer ellenpélda!nem véletlenül utálja őket egész Európa!Nagyon sokat tettek ezért!Gyereknevelés mint olyan nem létezik csak gyártás!itt van még egy cikk amiért kedveljük őket [link]
2009. júl. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 baranyi kálmanné ***** válasza:
31%
17:12 Igen sajnos van cigány bűnőzés nagyon el itélem de nem mindent ők kővetnek el azért nézűk meg a magyarokat is ők is lopnak milliokat vagy millárdokat vagy éppen gyerekeket erőszakolnak meg vagy kinyirják saját családjukat.Vagy esténként bandákba bedrogozva szaladgálnak a gazdag emberek gyerekei.Ha beviszik őket a rendőrők a gazdag szűlők mindjárt perkáznak .El itélem a bűnőzést legyen az roma vagy cigány egyik se jo bárány.!!!
2009. júl. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
64%

Ja, ez igaz, csak a magyar társadalomban nem elfogadott, a cigány társadalomban meg attól válsz "menővé"....

A fehér lecseszi a gyerekét ha bűnöz, és hidd el, még akinek a gazadg szülője leteszi az óvadékot, stb., még azis letolja a kölyköt, mert kára van neki belőle.....ellenben a cigányéknál? "jóvan fiám, memgutáttád a gázsóknák milyen menő csávó vágy, dögöljön meg áz összes"......

2009. júl. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
52%
persze van magyar is ilyen de ez nem menti fel egyiket sem viszont nézzük az arányokat amit a magyar és cigány követ el.sajnos ma Magyarországon tilos kimondani a híradóban ha cigány az elkövető,azt hiszik ha nem mondják akkor nincs ez a probléma!Tehát cigányok sokkal nagyobb arányban követnek el bűnt mint a többi náció.Ezt helyrehozni már csak a gyerekeik megnevelésével lehetne,hogy elfogadják az együttélés szabályait és beilleszkedjenek a társadalomba.A gyerekeik neveletlenek és minden generációval egyre erőszakosabbak!De ha egyszer elszakad a cérna\nem kell sok már ha így folytatják\akkor valóban lesz cigányüldözés,de akkor késő lesz sírni!addig kéne moderálniuk magukat amíg nem késő.
2009. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 baranyi kálmanné ***** válasza:
34%
18:14 Te hogy neveled a gyereked ?Ha megy a oviba vagy a suliba fiam ne játsz a cigány gyerekek el pedig lehett hogy rendes emberek.Sajnos már ugy nőnek fel a gyerekek hogy már egy mást utálják.És akkor igy éljűnk egymás mellet?Pedig csak akkor kell valakiről véleményt mondani ha meg ismered.Régen ez nem volt!!!
2009. júl. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
31%
18:14 es vagyok.Én úgy nevelem a lányomat,hogy tisztelje az idősebbeket,ne nyúljon más dolgához engedély nélkül,ne legyen soha felügyelet nélkül\8 éves\jól tanuljon,nem úgy hogy menj majd lesz valami,nem viszlek oviba,suliba mert mire felkelek elmúlt 10 óra,nyugodtan lopj barackot ha megkívánod ugyse büntethetnek meg,ha megtetszik egy tolltartó lopd el ha szóváteszik verekedj.mielőtt megkapom a szokásos nem minden cigány ilyen,nem azt írtam hogy mindegyik csak a többség akik miatt általánosítanak titeket csak az a baj,hogy most sem azon vagytok,hogy helyretegyétek a randalírozokat hanem a magyarokat szapuljátok miért ilyen kirekesztők.
2009. júl. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
85%

"Te hogy neveled a gyereked ?Ha megy a oviba vagy a suliba fiam ne játsz a cigány gyerekek el pedig lehett hogy rendes emberek."


Aha, nézd meg blaha-mauglit, vagy bármelyik "rendes" cigángyereket, aki 10 éves kora alatt cigizik, kést ynom a torkodhoz, vagy ugye a blahán csövez....bocs, h az ilyenektől a gyereket inkább megkímélném, és fehérből ilyennel még nem találkoztam....

2009. júl. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 baranyi kálmanné ***** válasza:
51%
De nem minden roma egy forma persze én is elitélem az ilyen gyerekeket.Nekem is volt egy rossz élményem .Vittem a fiamat ovodába és egy vele egy koru kis fiu el kezdet kiabálni hogy rohadt cigányok meg dőglőtők.Fogtam a fiam és tovább mentem a fiam meg kérdezte mi volt anyu ez?Mondtam a gyereknek ne foglalkoz vele .
2009. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
77%
nyilván nem a rendes cigányokkal van a baj. ilyet senki nem állít. az általánosításnak pedig mindig van alapja! Csak változhatna az arány a rendes és a nemrendes cigány között.
2009. júl. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!