Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van ma cigánygyűlölet Magyaror...

Van ma cigánygyűlölet Magyarországon?

Figyelt kérdés
Annyi mindent hallani ma Magyarországon, a cigányok szerint üldözik őket megkülönböztetik őket, nem kapnak munkahelyet stb.. a magyarok meg azt állítják a cigányok összeférhetetlenek, bűnözők és nem is akarnak dolgozni. Szerintetek?
2009. júl. 24. 13:57
1 2 3 4 5
 21/44 baranyi kálmanné ***** válasza:
54%
Én roma vagyok és én is elitélem a bűnőzést.Most olyat szeretnék meg ossztani veletek ami nagyon jo példa számotokra.Egy kis faluban lakunk kb 1400 an ebből roma kb 500.Az utcánkba kőltőzőtt egy magyar család tavaszal egyik este beszélgetűnk hogy milyenek lássa a cigányokat az utcánkba?És ő elmondta hogy nagyon félt ide kőltőzni meg a szűleik is elenezték.És egy idő mulva azt mondta hogy ő ezt nem gondolta volna hogy itt milyen rendes romák élnek dolgoznak a házaikat rendben tartsák és este nem félnek ki menni sétálni a utcára.Ahol ő lakott ott a romák nem igy éltek ahogy mi.Egyik hétvégén láttom édesanyával sétálni az utcába és anyukája is csak nagyot nézett.Tehát evvel csak annyit hogy nem minden cigány ugy él ahogy a média levetiti.Munkárol csak annyit szeretnék hozzá szolni hogy régen igen is dolgoztak a romák épitkezéseken ki hol akorr bűntették aki nem dolgozott most meg fizettnek .Vissza kénne hozzni azt a rendszert hogy bűntesék aki nem dolgozik .De ehhez tőbb munkahelyek kellenek mert igy igaz hogy fognak felnőni a gyerekek ha azt lássák hogy a szűlők nem dolgoznak ők se fognak és ebből csak bűnőzés lesz továbbra is ha a kormány nem talál megoldást.
2009. júl. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 baranyi kálmanné ***** válasza:
58%
14:19 Én nem gyűlőm a magyarokat én soha nem azt néztem egy emberbe hogy cigány vagy magyar csak azt néztem hogy rendes legyen és becsűletes .Mert engem igy neveltek!!!!
2009. júl. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Na igen a média...ezzel egyetértek, szintén erről jutott eszembe, hogy a a barátnőm(roma) akinek az előbb említett kislánya van; nos náluk tv-ztünk amikor egy rettenet koszos mocskos tudatlan cigány családot mutattak épp a fókuszban, erre a kislánya mondta: anya, akkor ők a cigányok?

anya: -ők.

kislány: de jó, hogy mi nem vagyunk azok.

később beszélgettem a barátnőmmel, mert véleményem szerint nem jó, ha félrevezeti a gyereket, egyszer úgyis szembesül azzal, hogy ő bizony cigány. A barátnőm azt mondta, ha nem úgy neveli, nem szembesíti vele a nép.

Lehet van benne igazság, "nem szembesítik a cigányságával".

A barátnőm szerint csak ilyeneket mutatnak a tv.-ben normális cigányban nincs semmi érdekes.

2009. júl. 24. 16:30
 24/44 anonim ***** válasza:
69%

Teréz anya, Elvis Presley meg Chaplin miért volt cigány?

Chaplin zsidó volt, Presley meg Teréz anyáról meg csak szóbeszéd.....azt ne felejtsd el, h pl. nyugaton a legtöbb kelet-európaira rámondják h cigány, így ha vki azt mondta v írta Elvisről h cigány volt egyik felmenője, akk valszeg kelet-európai származásra gondolt, de nem cigányra!

Teréz anya meg INdiában térített, de nem indiai volt OMG!!!!! Albán volt, nem indiai! Kicsit utánanézhetnél mielőtt leírsz valamit!


Amúgy most én kérdezek valamit! A cigányok nagyon nagy mértékben szaporodnak. 50-100 év múlva lehet h többségben is lesznek hoizzánk képest. Most tegye a szívére a kezét minden magyar, de főleg a jobbikosokat kérem meg rá: el tudtok képzelni egy olyan Magyarországot ahol magyar egyre kevesebb lesz, s annál több cigány?

Mert én nemtudok ilyet elképzelni. Akkor sem, ha minden cigány tisztesen dolgozó becsületes polgárrá válna. Akkor sem!!!!!

Magyarország magyar, és ha már csak cigány lesz (amire 100 éven belül megvan az esély a születési mutatókat nézve), akkor tk. onnantól miért Magyarország? Nem fogják így hívni, mert magyar már nem lesz. Csak egy tört magyart beszélő meghatározhatatlan etnikumú kevert nép.

Azért mondtam, h főleg a jobbikosoknak szól a kérdésem, mert ti hangoztatjátok hintegráció így meg úgy, meg a tisztesekkel nincsen baj!

Persze h nincsen velük baj! Ez nem személyes kérdés!

De től vagyunk már a 24. órán! A kérdés már szociológiai, hanem biológiai!

Nem az életmód megváltoztatásáról kell már beszélni, hanem, hogy lesz-e genetikailag magyar ember néhány évtized múlva?

Mert ha így mennek tovább a szaporulati folyamatok, akkor nem hiszem, hogy lesz ilyen. Akkor sem, ha 100%-ig integráljátok őket!

Ideje lenne felébredni!

2009. júl. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
52%
Mekkora hülye kérdés ez? Ha nem Magyarországon élsz, akkor légyszíves előre jelezd.
2009. júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
79%
"Na és a híres cigányok? Teréz anya, Elvis Presley;Chaplin vagy Zámbó Jimmy?" Félre ne érts, teljesen jóindulattal kérdezem, hogy honnan veszed, hogy ők cigányok voltak?
2009. júl. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

Szerintem hülye kérdés nincs.

Azt hogy Chaplin és Elvis cigány felmenőkkel rendelkezik vagy Teréz anya, az internetlexikonból másoltam ki.De ha csak Bangó Margitnál vagy Zámbó Jimmynél vagy Zámbó Árpinál maradunk; akiknél ez nem kérdés azt gondolom; akkor is érthető a lényeg...

Magyarországon élek; köszönöm jól vagyok a millió roma és nem roma ismerőseimmel együtt;nem értem hogyan jutottunk el idáig s kíváncsi vagyok,ki mit mivel érvel meg; tehát itt élek; s a kérdésem nem hülye kérdés.

2009. júl. 24. 16:42
 28/44 baranyi kálmanné ***** válasza:
51%
Kérdőhőz : én is ugy gondolom hogy az a cigány aki ugy él.Rendes romát ugyan ugy el itélik hiába muttat tőbbet.Lehet az tanár ,zenész vagy bármi azt azé nézzik le mert adig el juttot,vagy irigyek rá a magyarok.És adig piszkáják amig ki nem lőkik a munkahelyiről.
2009. júl. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

Egyébként a barátnőm (roma) 8 éve ugyanott dolgozik (magyar cég) irodába, de ha előléptetnek valakit, az soha nem ő,pedig valúszínű jobban megérdemelné,mint az aki 22 éves 8 hónap irodai gyakorlattal.

A férje(roma) 11 éve ugyanott dolgozik, művezető(külföldi cég)a dolgozók szeretik;elismerik.

Érdekes nem?

2009. júl. 24. 16:50
 30/44 baranyi kálmanné ***** válasza:
35%
Mikkor a megasztárt megnyerte a caramel sok magyar azt mondta miért ő nyerte ő cigány?Sajnos a magyarok ha egy cigány előbbre akkar tőrni azt nem nézik jo szemmel ha nem piszkáják.Vagy van egy gyárba leépités akkor miért nem a cigányt kűldőd el?Teszik fel a kérdést a magyarok.
2009. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!