Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van ma cigánygyűlölet Magyaror...

Van ma cigánygyűlölet Magyarországon?

Figyelt kérdés
Annyi mindent hallani ma Magyarországon, a cigányok szerint üldözik őket megkülönböztetik őket, nem kapnak munkahelyet stb.. a magyarok meg azt állítják a cigányok összeférhetetlenek, bűnözők és nem is akarnak dolgozni. Szerintetek?
2009. júl. 24. 13:57
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
59%

Ma Magyarországon keresztbe-kasul gyűlölet van, van cigánygyűlölet is, zsidógyűlölet, magyargyűlölet, egyházgyűlölet, libsigyűlölet, nácigyűlölet, gárdagyűlölet, stb.

Nincs svábgyűlölet, horvátgyűlölet, szlovéngyűlölet, és még egy-két további csoportra eddig nem terjedt ki ez a népsport. Valami miatt úgy gondolja a többségünk, hogy a gyűlölet az életművészet alapja - és hosszasan nem tűnik fel a módszer eredménytelensége.

Én nem osztom e gyűlöleteket, elsősorban emberi tulajdonságokban gondolkodom: nem szeretem az erőszakos, hülye, rosszindulatú embereket, hiába jönnek nekem a bőrszínükkel, másságukkal vagy éppen az árjaságukkal, árpádházi családfájukkal.

Ha jó emberek, akkor meg ezekkel együtt tudom őket szeretni.

Az anyanyelvem magyar, génjeim kárpát-medenceiek, kultúrám a régió összes népétől és Amerikától kölcsönvett egyveleg, beszélek egy-két idegen nyelvet, de nem nyitok Bécsben cukrászdát. Olyan hazát szeretnék, ahol a marhát marhának hívják, a gonoszt gonosznak, a jót meg jónak, és a fehér sem fekete valamilyen érdek vagy rokoni kapcsolat miatt/hiányában.

Égkékfűzöld2x2négy

2009. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
87%
Nincs, de igény volna rá.
2009. júl. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy van ilyen is olyan is az ismerőseim között, s mostanában ahogy beszélgetünk panaszkodnak, hogy a normális "cigányok" szívnak, a szemetebbje miatt. Az általánosítás miatt a gyerekeiket csúfolják, s kíváncsi voltam, hogy itt az emberek mit gondolnak.
2009. júl. 24. 14:38
 14/44 anonim ***** válasza:
70%
És látom, rendesen le is pontozod azokat, akik leírják az igazságot.
2009. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
Szerintem ti egymást pontozzátok...
2009. júl. 24. 14:45
 16/44 anonim ***** válasza:
55%
Miért pontozznák le egymást ha a véleményük ugyan az?
2009. júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim válasza:
24%

Mert a magyar ember olyan tökéletes...

Mert a magyar ember olyan jó... Meg olyan okos...

Azt mondjátok, hogy a cigányok nem dolgoznak. Ez nem igaz, ebben nem lehet általánosítani, ők is emberek, és köztük is vannak jók, ugyanúgy, mint ahogy a magyarok közt is vannak akik lusták, nem dolgoznak, segélyekből élnek, piszkosak, nincs megfelelő végzettségük, stb. Némelyik roma családnál nagyobb tisztaság van mint bármelyik magyar családnál.

Nem kell messzire menni, elég felkapcsolni a tv-t, és a híradóból vagy a kvízműsorokból egyből kiderül, hogy milyen okosak ezek a magyarok...

Csak éppen azt nem veszik észre, hogy az ő fajtájukból való is lehet rossz, piszkos vagy lusta...

Ezt nagyon tudjátok, egymást kioktatni, meg a szomszédot feljelenteni ha valamit jobban csinál mint ti...

A romák is ugyanolyan emberek, persze vannak köztük is rosszak, ahogy minden más nép között is.

Kellemes lepontozást mindenkinek!

2009. júl. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
60%

A cigányoknál talán rosszabbak a zsidók ez 100%.

Ugyanis ebbe a helyzetbe a cigányokat még a múltrendszer munkaerő igénye kezdte beletaszítani. Amikor szükség volt az ép-ipba a mezőgazdaságba, a kohászatba stb képzetlen munkaerőre. Senkinek nem volt érdeke hogy a cigányokból sok mérnök vagy orvos legyen. Aztán mára annyira kihaltak ezek az iparágak hogy a mai cigányság már képtelen alakulni önállóan a megváltozott helyzethez.

Igazad van mert a gyűlölködés nem old meg semmit de az sem ha mindent rájuk hagyunk. Kezd felnőni egy korosztály akiknél soha nem tapasztalták hogy apa megy dolgozni és abból lesz neki biciglije és amúgy is azt csinál amit akar mert nem kap érte semmit.Ezen kell változtatni de nem adományokkal hanem gazdasági és politikai struktúra váltással. A zsidók ??? Ezért az egész gazdasági válságért az a neoliberális G8 akat is irányítani akaró banki és múlti szféra zsidó tulajdonosai tehetnek akiknek semmi pénz nem elég. Akiket már nem az érdekel hogy mindenük megvan amit csak kigondolnak hanem a hatalom.

És még több pénz a még több hatalomért!

Akiknek ha azt mondod hogy hülye zsidó , akkor nem az lesz a baja hogy lehülyézted hanem hogy le zsidóztad!

Akiket nem érdekel hogy hány millió embert nyomorítanak meg egy egy tőzsdei vagy monetáris Löver vágással csak nekik legyen több egy picivel.

Kérdezlek ki a jobb? Vagy tűrjünk el mindent úgy hogy a zsidók jóvoltából elszegényedve egy cigány vegye ki a szánkból az utolsó falatot és ne szóljunk csak mert mi leszünk a rasszisták?

Persze akadnak normális sőt színpatikus zsidók és cigányok is akiket nem kell bántan és remélem nem veszik magukra. De akikről az előbb írtam azokat nem nevezhetem mars lakónak csak hogy ne az legyen a vád hogy rasszista vagyok!

2009. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
84%

Kérdésre válaszolva:IGEN VAN és ez TERMÉSZETES REAKCIÓ a cigányok fanatikus magyargyűlöletére!


Aki cigányfertőzött környéken él és fehér,magyar az tudja miről beszélek.

Nemhiába előzte meg még az MSZP-t is a Jobbik a cigányfertőzött településeken.


Kedves kérdező!Mielőtt kérdést felteszel előtte gondolkodj!

Egyszer a rózsadombi luxusvilládból merészkedj ki és költözz be 1 hónapra a cigánygettóba.

És majd ha többször kirabolják a lakásod,összevernek 200Ft-ért,gyerekedet megkéselik az iskolában(mert szerintük csicska),férjedet vagy feleségedet pedig meglincselik mert mondjuk hazajön

autóval és véletlen fellök egy cigányt,azt ráugranak 80an és kibelezik és még sorolhatnám tovább,tovább,tovább.


És ezek után majd fordulj hozzájuk keresztény felebaráti szeretettel és jóindulattal.....


Fogd fel az agyaddal ember!

Ezek a kultúrájuk és a viselkedésmódjuk miatt összeférhetetlenek bármelyik más néppel!

2009. júl. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Na és a híres cigányok? Teréz anya, Elvis Presley;Chaplin vagy Zámbó Jimmy? Most azért kíváncsi lennék rá, hogy ezek az emberek, hogy élik ezt meg. Vagy napjainkban is élő, tevékenykedő híres cigányok mint pld. Bangó Margit.

Vagy ők a tisztes kivétel?

A magam véleménye az, hogy vannak jó és rossz emberek, mindegy milyen a nemzetiségük; az én ismerőseim rendes cigányok, s nem győzöm sajnálni a kislányt amikor azzal jön haza, hogy most akkor ő cigány vagy sem? Persze cigány, de szégyellik, hogy cigányok, az anyja ezt mondja neki: Az a cigány, aki úgy is él. Mi nem vagyunk azok.

Miért is?

Mert kénytelen letagadni a fajtáját; mivel ez párosul egy rosszal;egy negatív dologgal.

Apám mindíg azt mondta; nem attól lesz valaki cigány; hogy barna a bőre; hanem ahogy viselkedik. Vannak szőke hajú kék szemű cigányok; meg félcigányok stb..észre se veszed hogy cigány. Eloszlanak a tömegbe; a viselkedés ami alapján azt mondod: cigány.

2009. júl. 24. 16:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!